Cesta uzdravení – čtvrtá zpráva – tentokrát o užívání esence Odevzdanost

Milí přátelé a účastníci „velkého experimentu“!

Tentokrát začneme dvěma malými zamyšleními

„Kdo není pokorný, nemůže být ani odevzdaný. Jeho namyšlenost mu nedovolí se odevzdat. Spoléhá na sebe a nikoliv na Boha. Kdo se neodevzdá Bohu, nemůže jej poznat ani se s ním sjednotit. Plná odevzdanost Bohu je totéž jako sjednocení se s ním. Bez odevzdání se Bohu není ani sjednocení se s ním. Pravá odevzdanost není do moci osudu, ale do Boha. ... Velmi bychom se mýlili, kdybychom odevzdanost zaměnili za stav bez vlastní vůle. Odevzdanost, abychom se v ní udrželi, vyžaduje naopak silnou vůli, ale nikoliv tu, která má za cíl prosazovat zájmy ega. V odevzdanosti je naše vůle ve službách Boha a v souladu s vůlí boží. Vůle zůstává, ale jejím cílem není nic než Bůh a plnění jeho vůle. Nic nechtít, ani Boha, není ani odevzdanost ani vůle boží, ale tupá nevědomost a nic víc.“

Ing. Jiří Vacek, 2006 - vřele doporučujeme přečíst si celý článek na adrese www.jirivacek.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=269&Itemid=76.


LETTING GO TAKES LOVE

To let go does not mean to stop caring,
   it means I can't do it for someone else.
To let go is not to cut myself off,
   it's the realization I can't control another.
To let go is not to enable,
   but allow learning from natural consequences.
To let go is to admit powerlessness, which means
   the outcome is not in my hands.
To let go is not to try to change or blame another,
   it's to make the most of myself.
To let go is not to care for,
   but to care about.
To let go is not to fix,
   but to be supportive.
To let go is not to judge,
   but to allow another to be a human being.
To let go is not to be in the middle arranging all the outcomes,
   but to allow others to affect their destinies.
To let go is not to be protective,
   it's to permit another to face reality.
To let go is not to deny,
   but to accept.
To let go is not to nag, scold or argue,
   but instead to search out my own shortcomings and correct them.
To let go is not to adjust everything to my desires,
   but to take each day as it comes and cherish myself in it.
To let go is not to criticize or regulate anybody,
   but to try to become what I dream I can be.
To let go is not to regret the past,
   but to grow and live for the future.

To let go is to fear less and love more
      Remember: The time to love is short.

author unknown, www.community4me.com/LETGO.html


Nejprve zprávy z předchozího období o užívání esence Truchlící srdce

Lenka    1.týden - po návratu z daleké cesty jsem byla hodně citlivá na energii prostředí - především pokud se někdo nechoval k jinému hezky a bylo cítit "dusno ve vzduchu". 1x jsem cítila tlak na hrudi a pocit, že se mi chce plakat (bez příčiny) - bylo to při jednom indiánském rituálu -  to se mi také povedlo a pak jsem cítila pocit uvolnění a klidu. V druhém týdnu jsem pracovala odpuštění rodičům a sobě. Taky jsem měla jedno "smuteční odpoledne" a pak se dostavil pocit klidu a vyrovnanosti, který trvá až doposud... Pocit, že vše, co se mi v životě stalo, je naprosto v pořádku - vyrovnání se svým životem a dál radost ze života...

Nikola    1.týden: Pocit, že vše bude jednou dobré, hodně energie. Tělesně občas alergie, bolest krku, třes rukou. Chvíli obrovský tlak na solaru. Sen o nahotě /často se mi zdál i dřív/, tentokrát jsem se vůbec nestyděla!2.týden: Víc o sebe pečuju, chci se zas líbit, pozitivní pocity. Tělesně - trávicí problémy, třes, pocit zimy, pocit na zvracení. V půli týdne otupělost, chuť spát, padání vlasů. Uvědomění potřeby dávat a přijímat lásku.3.týden: padání vlasů, slabost ve svalech nohou. Pocit na zvracení, nejraději bych to opravdu ze sebe dostala. Jako malá jsem špatně jedla a často i z jídla zvracela, tak možná si mám něco z té doby vyčistit. Pláč, jak mi matka ubližovala. Uvědomění, že v posl. době málo cítím lásku. Občas nízký tlak, špatné uzemnění. Jindy smích, únava. Vědomí, že mám víc naslouchat ostatním a uvažovat nad jejich názory. Možná proto tomu nevěnuji moc velkou pozornost, že jako malá jsem se těch "správných názorů a příkazů" naposlouchala až dost... Občas pociťuji opravdu sounáležitost s ostatními. V druhé půli týdne přidávám CU I /a beru až do konce 4.týdne/, protože mi nejde brečet, ač chci.4.týden je týdnem emocí a uvědomění. Alergie. Vztek na nespravedlnost od kolegyně - aspoň se příště nebudu plést do věcí, které se mne netýkají. Že bych začala myslet jinak? Je to jako příprava na Letting Go...Občas pocit, že mi nikdo nerozumí. Pár dní pocení, tlak v hlavě. Pláč - mám stres z pracovní porady. Při svém strachu si většinou neuvědomuju, čeho se bojím. Nyní je mi to jasnější - je to pocit, že ostatní mne stále hodnotí, kritizují a je mi jasné, odkud to pramení...Pláč při vzpomínce na omezování v dětství,  pak člověk ztrácí svou přirozenost, svou sílu a to je velká škoda. Smutek - manžel nemá vždy zrovna porozumění pro mé pocity spojené s touto esencí.. Nevím, co od života opravdu chci. A něco pozitivního nakonec, zvládla jsem vyjet na kole pár kopců, které bych jindy vzdala nebo fňukala a vztekala se nad nimi. A zvládla jsem je proto, že jsem si věřila, že je prostě vyjedu. Tak snad je to možné použít i jako alegorii pro esence, že díky nim a víře v ně se vše postupně v dobré obrátí.Přeji všem hodně užitku z užívání esencí a díky. Nikola


Zajímavé dopisy

1. dopis – o Odevzdanosti

Se zájmem jsem si přečetla poznatky z esence Truchlící srdce. (Víte, že jdu stejnou cestou, ale nechala jsem si své tempo.) Je to tak individuální. Pro mě tohle byla zrovna esence, kterou jsem jen tak lehce proplula. Ovšem po první dávce Odevzdanosti, to byla síla. Bléééé.............o))) Jednak se mi zdála být esence neskutečně hořká. Napřed jsem se lekla, že je zkažená, ale další dávky již chutnaly běžně. Do rána mi ochrnula pravá ruka. Dva dny v šátku a na důvod se nepřišlo. Ochrnutí odešlo samo. Nechápu.
Esenci jsem raději užívala pomaleji a občas jsem vynechávala, protože jsem se trochu bála.

Matku odvezli do nemocnice, celkem nic moc, kolísavý tlak, ale pak se mi nastěhovala na měsíc do bytu....hrůza. S manželem se nesnáší a já se pomalu bála chodit domů.

Sexuální život nám doma klesl na úroveň domova důchodců. -(

Stálo mě hodně přemáhání nepřestat brát esenci úplně.

Kupodivu se mi to neodrazilo negativně v práci. Možná díky tomu, že pořád sem tam kápnu Žirafu (už druhým rokem).

Předposlední den užívání této šílené esence jsem nečekaně (při tupém zírání na televizi) prožila intenzivní pocit SMÍŘENÍ. K ničemu a nikomu konkrétnímu. Byl to intenzivní až nadosobní zážitek. Dobrý, fakt.

Přesto jsem ráda, že tuhle esenci mám za sebou a už dva dny kapu Vděčnost. Opatrně, ale zatím je klid.

Moc zdravím B.


2. dopis – o skupině

Tak jsem si početla zprávy ostatních účastníků a některé jejich informace mně ještě pěkně zapadly, třeba jsem měla některé projevy, o kterých jsem nepsala a hlavně mi sepla jedna pro mě zásadní informace - zařadím ji do další zprávy. Takže díky za tu možnost se zúčastnit, připadá mi, že sbírám zkušenosti za několik let a ne týdnů. Je to důležité, protože budu esence dál nabízet, až dokončím tu cestu. I knihu ke zvířecím esecím vnímám jinak. Opravdu díky! Blanka


Danielovy tipy pro práci s esencí Odevzdanost (Letting Go)

Cesta emocionálního uzdravení vyžaduje, abychom uznali a přijali svět svých pocitů, abychom dovolili sami sobě cítit hněv a žal, který jsme si ukládali hluboko do sebe po tak dlouho. Jak děláme tuto hlubokou vnitřní práci a uvolňujeme hněv a žal, který jsme si v sobě nesli, břemeno, které neseme, se odlehčuje. S každým kouskem hluboké práce, kterou vykonáme, nám odpadne kousek váhy z té emocionální zátěže, kousek po kousku. Jak se zbavujeme bolesti z minulosti, všímáme si, že naše staré vzory lpění na bolestných vzpomínkách se začínají rozpouštět a začínáme být skutečně schopni opustit aspekty minulosti, které nás v životě omezovaly.

Esence Odevzdanost nám poslouží právě v době takového přechodu a funguje jako most mezi starým životem v utrpení a novým životem ve svobodě.

Esence Letting Go byla vytvořena, aby nás podpořila při uvolňování pocitů, přesvědčení a jednání, která už pro nás nejsou prospěšná. Pomáhá nám zbavit se minulosti a plněji vstoupit do přítomného okamžiku, jak se odevzdáváme Božskému. Esence nám může být obzvláště užitečná po hluboké emocionální práci, kdy člověk zůstane uvázlý v minulosti a dělá mu potíže uvolnit ji a nechat ji odejít.

Zatímco Vnitřní práce, Zdravý hněv a Truchlící srdce jsou aktivními složkami uzdravovacího procesu, Odevzdanost je první opravdový výsledek tohoto procesu. Je to akt milosti, která přirozeně přichází proto, že jsme měli odvahu odhalit a vyjádřit své staré a dlouho potlačené pocity. A tak zatímco Odevzdanost je něco, co můžeme kultivovat, v emocionálním uzdravování je to také požehnaný výsledek, přirozené a posvátné stádium, které přichází jako pozitivní důsledek toho, že jsme prošli osobní temnotou.

Letting Go je kromě všeho také velmi užitečná při posilování duchovní praxe odevzdání se, kdy vědomě nacvičujeme odevzdávání svého malého já Božskému. Vybavuje se mi sen, kdy jsem dostal definici odevzdání se, která je tou nejlepší definicí Letting Go: "Odevzdání se je akt konečného ega, které předává kontrolu nekonečnému Bohu.“ To je naše největší a nejhlubší práce, odevzdat VŠE to, co si myslíme, že jsme, Bohu, Duchu, Mystériu, ať už dáváte jakékoliv jméno tomu Nepojmenovatelnému. Letting Go nás silně podpoří v tomto aspektu naší duchovní cesty.


Pár slov o esencích, které tvoří kombinaci Odevzdanost:

Lachtan – nechává vše plynout a důvěřuje

Holubice – pro mír v srdci, který je pro odevzdání potřebný

Medúza – pro odevzdání se Duchu


Daniel


Zpráva o užívání esence Odevzdanost

A nyní si přečtěte, jak se účastníci experimentu prokapali třemi týdny užívání této esence. Pro ty, kdo jsou u nás noví: o tomto experimentu se dočtete více na titulní stránce www.e-esence.cz v článcích, kde můžete vše sledovat od samého začátku.

Anna    Taťáno a Pavle, esence „Letting Go“ pro mne nachystala další překvapení. Její účinky se stejně jako u předchozí esence projevily ve fyzickém těle. Asi tři dny po začátku užívání této esence jsem byla na klasické masáži. Chodím na ni pravidelně, ale toto jsem ještě nezažila. Už v noci mne začalo velmi bolet celé tělo a k ránu se přidala silná migréna. Jakýkoliv pohyb mi činil velké potíže, vše bylo provázeno fyzickou i psychickou nevolností a celkovou ztrátou energie. Tento stav trval zhruba tři dny. Po té nastoupilo lehké, zato vytrvalé, „škrábání“ v krku a pocity, jako by se o mne pokoušela nějaká choroba. Ale zůstalo jen u pokoušení. V noci bylo vše horší. Toto trvalo asi 10 dní. Poslední týden se na povrch dostaly hněv a lítost, že mi rodiče i jiní lidé, kteří prošli mým životem, nedali dostatek lásky. Ještě to nemám zcela zpracované. Celým tímto obdobím mne provázel nedostatek fyzické i psychické energie. Věřím, že mi je přinesou další esence a velice se na ně těším. Všem přeji výdrž, odvahu a pochopení souvislostí. Anna

Blanka    Tentokrát to bylo úplně nejdramatičtější. Popsala jsem 26 stránek hustě a malým písmem. Byla jsem 14 dní lazar. Zkusím z toho vytáhnout hlavní linii. Když jsem začínala tuto esenci, myslela jsem si, že už to úplně v pohodě, prostě pustím to, co se mi při minulé ukázalo. Ty kráso! Co se dělo, předčilo veškerou moji fantazii.Začátek: Moje děsivá noční můra se už objevuje skoro každou noc. Propouštím model: musíš se postarat, jsi zodpovědná za... kdeco všechno. (ke každému je stránka až dvě detailů)Pouštím zodpovědnost za své blízké(dospělé)Pouštím své strachy (nicméně tohle je asi delší projekt)Pouštím svou nejistotuPouštím modely chování a jednání vštípené výchovouPouštím své minulé bydliště a všechny a všechno s ním spojené (napsala jsem potom při své chorobě mnohastránkovou esej pro sebe o tom, jak se mi tam žilo, co jsem dělala, co jsem cítila, jak to bylo krásné, poděkovala jsem za možnost prožití toho všeho a propustila jsem to).Cítím změnu ve vztahu k penězům, už nejsem tak úzkostná. Co je úplně skvělé, že deprese odešla. Nástup jara je tak krásný, probouzím se s přírodou. Děkuji!Další den nic moc, bolest na solaru, dutá hlava, motám se. Na základě událostí kolem mě zjišťuji, že se ještě obviňuji a trápím. Pojmenovávám program 'Za všechno můžeš ty!' A já podvědomě naložím (problém, vinu, kdeco) a už to vleču. Tak s tím teď pracuji. Pak pojmenovávám program: 'Nechám se zneužívat' - jako bych pořád chtěla něco odčiňovat. Docházím k přesvědčení, že esence Letting Go je o pouštění programů a teď mám šanci je pustit.Pouštím svou vinuPouštím trestání sebePouštím podceňování sebe i druhýchPřichází opět radost, optimismus, svět je úžasný, lidé skvělí, příroda je božská, připadám si inovovaná. Slibuji si, že tohle si už nenechám vzít. Dvanáctý den esence začíná změna. Bolí mě pravá ruka, pravá ledvina, pravá polovina těla. Večer už je mi zle a podle příznaků mě opustil ledvinový kamínek a ráno ještě jeden. Hodilo mě to do strachu, hlubokého, animálního, byl to instinktivní strach ze smrti, poznávám ho a začínám s ním pracovat. Vnímám to jako začátek jeho zpracování. Jak jsem tak v tom oslabení nemocí, rozpoznám (přišly ke mně) některé moje podosobnosti. Byli jsme tady: moje vnitřní dítě, teď spokojené, už s ním nějaký čas pracuji a věnuji se mu (např. jezdíme na kole, běháme, poskakujeme povídáme si), vnitřní žena (snad jí už rozumím), vnitřní muž (učím se ho vnímat), vnitřní bojovník (už jsem se s ním spojila, když bylo potřeba), vnitřní zvíře(můj milovaný vlk). Všichni tady jsou se mnou. Dítě uspávám, ženu posílám za Duší pro inspiraci, muž ji ochrání, bojovník je na stráži a vlka jsem posadila vedle postele.Po týdnu místo uzdravení chytám další nemoc. Začala jako viróza, vyvinulo se z toho něco jako zánět průdušek, horečky, kašel. Vyděsila jsem se, že jdu proti své duši, že dělám něco zásadně špatně. Poslední roky už jsem nebývala nemocná. Že se potřebuji dozvědět, jak to je. A tady nouze naučila Dalibora housti - našla jsem na internetu (vyloženě intuitivně), jak provést automatické psaní. Bylo tam několik možností, vybrala jsem si s anděly a uskutečnila jsem to. Jsem z toho úžasně nadšená. Zatím jsem dostávala odpovědi na sebe, na druhé se ještě nemám ptát. Je to pro mě zásadní podpora, když nemám nikoho, koho bych se mohla zeptat. Jenomže pak se mi vrátilo to moje šílené bušení srdce, kdy se nedá nadechnout. Bylo to zlé, hned jsem věděla ke komu se modlit, k Bohu, ať mě to tady ještě nechá dodělat. Zbaběle jsem volala manželovi a  tím jsem zjistila, že sedět a trochu se pohybovat je lepší a tím mě vlastně napadlo, že můžu něco dělat. Vnímala jsem strach ze smrti fyzického těla udušením (předtím jsem měla spontánní regresi, kdy jsem umírala na tuberkulózu). Ten strach, spíš děs byl úplně tmavý, hustý a přilepený a měl úplně děsivou strukturu - takové husté, staré pavučiny a nešel sundat. Spojila jsem se s anděly a pouštěla jsem na něj sprchy různobarevného andělského světla. Po chvíli jsem se už nadýchla a bylo to lepší, ještě to doznívalo do večera. Když přišel manžel domů, už jsem dýchala. Řekl mi předtím do telefonu, ať si změřím tlak - měla jsem šíleně vysoký, přesto že normálně mám nízký. Byl to pro mě úžasný optimismus, že už jsem s tím konečně uměla něco udělat. V noci jsem měla sen. Byla jsem školena o tvoření, ukazovali mně retenční desku, pamatovala jsem si to dobře i po probuzení. Už jsem jen na 1 kapce denně, s tím pouštěním pouštím i kapky. Vše se pročišťuje, choroba je teď akutní s horečkou a ten kašel! Vypadá to, že to očištění potřebovalo projít přes fyzické tělo. Ještě dlouho se cítím slabá, síla se mi vrací teprve pomalu. Vím, že to není všechno a přeji si pokračovat a tím dostat možnost to čištění dokončit. S pozdravem všem účastníkům! Blanka

Hana    Během užívání esence jsem se cítila opravdu harmonicky. Změny ve svém chování, které jsem zaznamenala, by se daly shrnout do několika bodů. Asi se změnil můj vztah k minulosti. Byla jsem zvyklá všechno si psát a ukládat, abych měla každý okamžik svého života zdokumentovaný. Zapisovala jsem si i „důležité SMSky". Nyní jsem při čištění mobilu s přehledem zmáčkla tlačítko"vymazat vše"a až potom jsem si uvědomila, že jsem to vlastně předtím nikdy neudělala. Dále jsem musela řešit několik situací, na které jsem uměla říci NE s lehkostí a pocitem osvobození a už ne s pocitem viny jako dříve. Jak jednoduché!!Co se týče reakce okolí. Protože v naší ordinaci kapeme esence i se sestřičkou, celkově se mění energie, kterou vyzařujeme. Složení pacientů a jejich energie jsou tedy rozdílné v jednotlivých třítýdenních etapách. „Nejhorší složení pacientů" bylo při kapání esence Zdravý hněv - celkově se nedařilo vůbec nic. Při Odevzdanosti byla atmosféra velice klidná, dokonce jsme si i trochu odpočinuly, protože pár pacientů se nedostavilo dle objednání.

Iva    Čtvrtá esence – Letting Go1. týden – Končila jsem minulou esenci s kožními problémy, ale během víkendu se pokožka hodně zklidnila, a tak jsem se rozhodla v neděli večer zahájit Letting Go – sice méně kapiček, ale přece by to mohlo i takto „odejít“. V úterý jsem se znovu úplně osypala. Po konzultaci s lékařkou, která mi tvrdila, že je nemožný ještě v době léčby nový výsev, znovu vysadím esence. Okamžitě nastává zlepšení. Protože jsem v cizině, čekám na návrat domů. Tady objevím povídání o účincích esence na všechny, zprávu přímo od Daniela a mám trapný pocit, že se řeší hlavně můj problém. Všechno to ale na mě přesně sedí. Je mi jasné, že jsem neměla žádný opar, ale jen to vypadalo jako nemoc, byly to ty neprožité konflikty, které musely ven!! Uvědomuji si, že jsem prakticky celý život nežila svobodně, ale předstírala jsem, že je vše v pořádku. Sama jsem si nalhávala tisíce věcí. Jsem jako Alenka…2. týden – Moc děkuji Taťánce a Pavlovi za péči, za osobní konzultaci, dostala jsem navíc esenci Bizona, abych všechno ustála a nový návod, jak  dostat esenci Letting Go do aury. Po téměř týdenní přestávce začínám velmi pomalu znovu. Každý den si přidám nějakou kapku navíc a po pár dnech i vnitřně. Jsem docela dobrá, jen cítím velkou únavu, v noci mám křeče v nohou a denně živé sny (dost realistické). Vnitřně jsem ale jiná. Nenechám se sebou manipulovat a ostře se pohádám s maminkou; s mužem mi to však nejde, zase se bojím konfliktu.3. týden - Jsem docela dobrá. Protože jsem pár dní vynechala, tak mám za ostatními zpoždění, Letting Go budu brát až do čtvrtka, přesto píšu zprávu v úterý ráno, abych stihla společnou rekapitulaci. Nakonec, když mám popsat reakce lidí kolem mě, tak nějaké změny v chování nevidím.

Ivana    Dobrý den všem, čas docela rychle ubíhá /pořád píšeme zprávy/.Moje zpráva na čas užívání esence "Leetting Go" /odevzdanost/ bude krátká. Celý ten čas jsem opravdu ve velkém klidu a pocitu vyrovnanosti přemýšlela o odevzdanosti. Odevzdávala jsem všechny starosti, skutky i smutky. Bezvadně mi šlo "odpouštění" stresům všeho druhu, odpouštění sobě a prošení o odpouštění svého těla za vše zlé co jsem do něhonapustila. Jiné pocity jsem neměla, nevím zda to probíhá, jak má? Tak to cítím, že je vše v pořádku. Zdravím a těším se na Vaše zprávy a pocity.

Jarmila    Dobrý den všem putujícím. Užívání esence odevzdávání připadlo na mou cestu po jižní Francii za Máří Magdalénou, která už sama o sobě byla putováním do nitra sama sebe. O to více jsem mnohé věci prožívala, odevzdávala a děkovala za ně. Byla to cesta plná slz a současně obrovské radosti a vděčnosti, že je mi dopřáno toto vše zažívat. Odevzdávala jsem různé bolesti srdce i duše, nedorozumění, zklamání. Jedno z nejtěžších pro mne bylo přiznat si a odevzdat  svá očekávání. A současně přišlo jasné uvědomění si, že jakmile něco volá: tady jsem, je lepší to prozkoumat to a odevzdat. Proč to tahat s sebou, když v batohu na zádech mám beztak ještě dostatek záležitostí k řešení.Obsah lahvičky mi přišel malý , neboť stále  ještě odevzdávám to, co se otevřelo - především dobře ukryté strachy.Okolí? Zpětnou vazbu nějakou zvláštní nedostávám. Pro mne je velmi zajímavé, že se nemohu ani kouknout na své fotografie z cesty, které jsou jinak úžasné, jen já jsem všude jakási divná.Dobré putování za dalšími změnami a zážitky  nádherným jarem přeje všem Jarmila.

Lenka    Mé pocity z užívání esence jsou tentokrát "slabé".Jinak řečeno byla celkem pohoda.V začátku mě lehce pobolívala hlava a pak se jakoby vše utišilo.Byl klid.Všechny mé problémy a starosti šly trochu mimo mě."...Ono se to nějak vyřeší..." A okolí si  dokonce myslelo,že žádné problémy nemám. Páč jsem se jim jevila stále vysmátá.Jenže když ono to s problémy jinak nejde....:-)

Lída    Touto esencí jsme se dostali přesně do poloviny Cesty uzdravení. A nyní, když už máme půlku za sebou, se dá alespoň trochu ohlédnout, jaké následky na mně zanechaly tyto esence. Nevím, zda-li na mně okolí zaznamenalo nějaké změny, protože se měním už nějaký ten rok, ale sama na sobě cítím, že se ve mně uzdravil zase další kousek. Se zvědavostí jsem očekávala, co přinese tato esence a říkala si, že už bude konečně klídek, ale nebyl. Nebylo to sice tak dramatické, jako u těch dvou předešlých, už zde nehrály takovou roli emoce, ale přece jen na povrch ještě něco občas vybublalo. O to více se ale objevovaly situace, kterými jakoby mě Vesmír (Bůh, Jednota či kdo) testoval, jak na tom jsem. Dostávala jsem se do situací, které se zdály neřešitelné a já často nevěděla, co s tím a v okamžiku, když jsem zoufalá prohlásila, že mi to je už jedno a vzdala to, se to najednou vyřešilo samo. Učila jsem se tím přijímat to, co mi život přinese a neřešit to, co nemůžu ovlivnit. Nevím, jak ostatní, ale já toto téma „Odevzdání se“ vnímala jako učební lekci plynutí životem.

Martina    Tak tato esence mi dala docela zabrat,první týden byl relativně v pohodě,až na ty bolesti kloubů a zad,to pořád nepřestává......občas sem ale byla z ničeho nic naštvaná a nechtělo to přejít,to se vystupňovalo na konci prvního týdne,kdy sem se kvůli uplné blbosti naštvala na svého partnera a týden jsem trucovala,nebavila se s ním a byla nepříjemná,celý ten týden byl provázen lehčími histerickými záchvaty....po druhém týdnu sem si uvědomila,že sem se takhle chovala skoro celou dobu k mému bývalému pratnerovi....ani dost dobře nevím,jak sem to nakonec překousla,ale nějak sem se překonala a poslední týden proběhl celkem v pohodě.Takové stavy jako při této esenci sem nezažila už několik let a doufám,že už nikdy nezažiju,nebylo to vůbec příjemné.Za posledních pár let sem se dost intenzivně učila nelpět na minulosti,což se mi myslím docela povedlo a tohle vrácení se zpátky mě jenom utvrdilo v tom,že lpění na minulosti je dost nepříjemná 'nemoc'.

Milada    Neposlala som vám poslednú správu o Ceste. Zmiešala som ju totiž s esenciou A - správa by sa netýkala konkrétne len Cesty uzdravenia - rozhodla som sa teda v Ceste pokračovať, ale už bez ďalšieho "verejného" popisu.

Peter    Cim dalej, tym menej vnimam na "fyzckejsich" urovniach posobenie esencii. Snad nabuduce budem budem vediet napisat viac. Počas brania štvrtej esencie som na sebe nepozoroval nejaké prejavy. V tomto čase som mal veľa práce, akurát sme ukončovali projekt a do ostrej prevádzky sme išli v piatok 16.5. Bol to môj prvý projekt, kde ma nechali až do konca; doteraz som býval iba na začiatkoch projektov (z povahy mojej práce). Mam pocit, že sa niečo v mojom živote ukončilo a som pripravený na niečo nové.

Radka    Pěkný den… tak už pěknou chvíli přemýšlím nad esencemi a je to pro mě čím dál těžší  psát… Ono se totiž zdánlivě až tak moc neděje… děti jsou relativně nejvíc v pohodě od začátku braní kapek, jak po fyzické , tak psychické stránce. Jak se jeden čas víc hádali, tak se to uklidnilo. Dcera se stává více průbojnější a začíná si víc věřit. Má víc kamarádů. Syn je samostatnější. Stále v pohodě. Oba mají víc snů. U mě jsou náznaky změn také nenápadné… změna parfému, oblíbené barvy oblečení… menší únava… nevyhledávám lidi, s kterými mi nebylo v poslední době moc dobře, přestože jsem se s nimi dříve hodně stýkala - a nechybí mi - uvědomuji si , že nejsou moc pozitivní. A nechce se mi stále něco řešit. Spíše nechávám věci plynout. Při srazu gymplu po dvaceti letech jsem si uvědomila , jak se lidé mění – zrají … A jak si i po takové době máme stále co říct. Bylo to moc fajn. Jak působím na lidi zatím tak nějak neřeším.J

Silvia    Ahoj všichni pořád na cestě, tahle esence mi opět vyvolala celodenní bolest hlavy hned první den. Pak to bylo chvilku takové pohodové. A pak jsem jela na seminář do Francie a tam se mi za velké pomoci esencí a programu semináře a taky za velké pomoci Boží krásně ale i těžko a bolestně dařilo nechat jít spoustu věcí. I těch hluboko ukrytých ve mně. Takže se mi těžko říkají konkrétní prožitky. Kdybych to měla popsat, tak píšu týden v kuse. Ale viděla jsem obrovskou změnu když jsem přijela domů na chování mojich dvou synů ke mně. To byl opravdu nádherný zážitek. Takže reakce z mého okolí je kladná. I co mi říkají přátelé. Jsem moc ráda, že jsem se s Vámi na cestu uzdravení vydala. Posílám pozdrav všem. Silvia.

Zuzana    Při této esenci se uvolnoval hluboký hněv, ale nebylo to tak hluboké jako u předchozích esencí.Ke konci třetího týdne esence sem zažila neco nádherného přestala jsem lpět na věcech a na starých vzorech bez kterých sem jsi nedokázala představit život. Najednou jsem byla schopná opustit tyto vzory, které mi v životě omezovali.Zažila jsem hlubokou odevzdanost a hluboký vděk za to ,že prostě já jsem.byl to pro mne nejsilnější zážitek. Děkuji zuzana


Něco více k alergiím od Nikoly

Požádali jsme Nikolu, aby nám napsala více o alergiích, které zmiňuje ve své zprávě, protože to je téma aktuální pro mnoho lidí: „Na alergie jsem trpěla dřív, dokud jsem nezačala brát čakry a při užívání této esence cesta uzdravení III se opět projevily. Připisuji to čištění přes srdce. Konkrétně šlo o alergie např. na prach, jindy to bylo svědění po těle, jindy alergická reakce po jídle, na kosmetiku nebo přecitlivělost na plísně /to je cítím i tam, kde jsou minimálně/. Někde jsem se dočetla, že alergie se srdcem souvisí - nedostatek lásky. Tak mi to do všeho celkem zapadá...“


Pěkný den Vám přejí Pavel a Taťána Kaiserovi
Vaši dvorní dodavatelé esencí ze šesti zemí světa