Cesta uzdravení – šestá zpráva – dnes o esenci Svoboda

Zdravíme opět Vás všechny, kdo s námi sledujete naše kolegy na Cestě uzdravení!

Malá zamyšlení

„Svoboda znamená schopnost i možnost volit, rozhodovat a jednat „podle svého“, to jest také odpovědně. Svoboda znamená mít volný prostor možností volby, v jehož rámci může člověk rozhodovat sám o sobě ze sebe sama. Tato podstatná možnost člověka – případně i jiných živých bytostí – je ovšem různě omezena:
•    fyzicky, například gravitací;
•    zevnitř, například sníženou příčetností, intoxikací, návykem a podobně;
•    zvenčí, například autoritou rodičů, společností, státem.

Proto se někdy rozlišuje mezi svobodou vnitřní a vnější, i když ve skutečnosti jde spíš o povahu překážek a zábran, které svobodu omezují.“

Našli jsme na http://cs.wikipedia.org/wiki/Svoboda


„Svoboda znamená zodpovědnost, proto se jí většina lidí děsí.“

http://www.logosdictionary.org/pls/dictionary/new_dictionary.gdic.st?phrase_code=5855583

„Svoboda znamená možnost činit vše, co neškodí druhému.“

Ústava USA

“Málokdo si uvědomuje krizi, do níž upadají všechny liberálnědemokratické společnosti. Je to selhání, jehož podstatou je skutečnost, že myšlenka svobody byla zredukována na "právo vybrat si různé zboží". V Británii byla tato změna naprosto katastrofální: Zlikvidovala morální autoritu konzervativní tradice i dědictví hodnot Labouristické strany. Také vytvořila dojem, že pokud se někdo pokusí omezit "spotřebitelskou volbu", vypadá to jako autoritářské porušování našich "lidských práv" a svobody samotné.”

Našli jsme na http://www.blisty.cz/2008/3/28/art39832.html


Zprávy o práci s předchozími esencemi

Lenka    Od začátku užívání esence to vypadalo zajímavě... Hned první den - snad i po jiné práci -jsem zvracela, další den jsem měla průjem, který jsem léčila černým čajem - ten odezněl a vrátil se za dva dny, včetně křečovitých bolestí břicha - když jsem byla na pohovoru u šéfa, žádat o zkrácený úvazek. Pan šéf se vyjádřil, že buď 100% nebo 0% úvazek.
2.týden (a 3.týden) - po dalším rozhovoru to vypadá, že - pokud se nechci vzdát toho, co mě skutečně baví, budu muset odejít. Zdá se, že panu šéfovi na mě vůbec nezáleží, chce mít údajně v týmu jen lidi, kteří se naplno budou věnovat "svému" oboru. Je mi to líto - po 14 letech práce na tomto místě. Ani mi až tak nevadí to, že bych měla odejít, jako to, že mě vůbec neuznal - že si neváží mě jako osobu a to, co umím... Myslela jsem si, že s elegancí napíšu výpoveď, ale zjištuji, že mám strach. Hodně se to ve mě mele - několik dní nemohu spát a řeším, co udělat. Myslím, že po tomto hovoru stejně není cesta zpět - na jednu stranu mám chuť se vším praštit, na druhou stanu se bojím... Moje hlava věří, že vše bude dobré, ale úplně dovnitř to ješte nedorazilo... Probíhá to ve vlnách - klid a pochyby /strach...
Ještě se to řeší, ale myslím. že do konce měsíce bude jasno.
Už nejsem závislá na šéfově uznání (to byla ta malá holka ve mně), jen se potřebuji rozmyslet, jak dál... Srdečně zdravím

Lenka    Dobrý den, posílám zprávu o užívání esence Gratitude: Období těchto 3 týdnů bylo velmi náročné..
1. týden - byl celkem v klidu, měla jsem radost z podniknutých aktivit. O  víkendu jsem byla na svatbě, tam mě přepadl smutek z osamocení... , taky jsem potkala bývalé kolegy a z toho setkání jsem měla smíšené pocity.
2.týden- pocity nejistoty kvůli práci a očekávání nepříjemného rozhovoru s přítelem. Taky mi ukradli peněženku s větší částkou peněz (to mě kupodivu nechalo v klidu).
Pracuji se strachy ze změny... Rozhovor s přítelem - nebyl příjemný (pláču - vychází různé emoce - strach, opuštěnost, smutek - včetně fyzických projevů - třes těla)
Hádám se s kolegou - asi se ještě pořád zlobím na tatínka...- jsem hodně unavená... O víkendu pokračují emoce - vztek, smutek...(objevují se tlaky na hrudi, bolesti rukou, křeče nohou, další den je klid, důvěra... snad se to už usadilo.
3.týden - pokračuje velká přecitlivělost a únava....
Nemám z toho radost, ale vím, že to bude pro mé dobro... Zdravím Lenka

Dopis od Nikoly o práci s esencí Odevzdanost (Letting Go)

Dobrý den, Jak jsem slíbila, zasílám zprávu o 4.esenci, která byla opět dosti náročná.

1.týden: Na začátku se asi projevuje více vliv předchozí esence, protože ještě dost brečím a "řeším se". Přemýšlím o svém strachu, jak ovlivňuje téměř vše mé chování, od tzv. opatrnosti až po ten opravdu silný pocit obav - fobii. Prosím esence, ať už to konečně odejde, mám toho až nad hlavu... Zas se objevují vzpomínky, jak mi ubližovala matka, pociťuji dokonce nenávist. Jsem v depresi, nic se mi nechce, smutek a prázdno. V druhé půli týdne se to zlepšuje. Zdá se mi sen, jak se vyhýbám nějaké situace a následně jiný sen, kdy prosazuji v práci věci, které se nikomu nedaří.
Občas sleduji, že se umím ohradit a ostatní mne respektují. 1 den pocit, jako by mi měly popraskat snad všecky cévy v těle. Také mi otekla ruka, což mi vydrží několik dní. Tělo se začíná čistit přes srdce. Jiný den si mne kolegové dobírají v práci a mne to neskutečně štve. Pak zas vrčím doma na manžela, nechápu jeho sklerotičnost, on mne snad vůbec nevnímá...Taky mám několik dní slabé svaly bez výrazné námahy. V intimním životě si víc uvědomuji možnost říci ne.

2.týden: V puse se mi udělal šílený červenobílý aft, natekly mi dásně, možná v nich mám i zánět, to určitě ta esence, a trvá to min.týden...1 den mám i zvýšenou teplotu, rýmu, zaléhá mi v uších. Tlak v 6.čakře. Jindy oteklé nohy, únava, zvětšené mandle, bolavý krk. Nic se mi nechce. Padání vlasů. Zas brečím při vzpomínce na dědu, který mne měl rád bez výhrad takovou, jaká jsem. Lítost nad tím, že tu už dávno není. Pláč, že nevím, co chci, že mne nic nebaví. Naštvanost na svou nejistotu, jindy zas vtipnost, prostě nahoru-dolů. Víc mi krvácí dásně. Bolest očních jamek, to jsem si nikdy nemyslela, že je něco takového možné...Vrací se mi spousta vzpomínek na různé věci z minula /i ty dobré/. Pak zas depky. V práci jsem vzteklá. Koncem týdne mi manžel vyčítá, že jsem sobecká, že se pořád řeším. Ale to je přece účelem esencí, změnit sám sebe, přemýšlet víc o svém konání. Před esencemi, tj. v posledních letech, jsem o sobě raději ani nepřemýšlela.
Tenhle týden byl opravdu vyčerpávající.

3.týden: V práci stres z návštěvy dodavatele, nejdřív strach, pak zas celkem pocit pohody. V intimním životě si začínám vše více užívat, najednou jako bych byla někdo jiný, jsem vnímavější hlavně k partnerovi /Trvá zatím stále, což náš vztah zase přivádí na kvalitnější úroveň/. Při jízdě na kole jsem si udělala větší zhmožděninu na lýtku, dokonce se mi tam udělala i jakási bulka, mám strach aby to nebyly křečové žíly...Dělají se mi víc modřiny. 1 den velká bolest v mozku.

4.týden: Na rozpor s kolegyní reaguji velmi dobře, přesto ve mně ale zůstává pocit křivdy. Těžké nohy. Opět bolest hluboko v mozku, až z toho jde strach. Jsem na dovolené /do 5.týdne/, takže v následujících dnech mají na mne nejspíš vliv i změny teplot, hlavně klimatizace: bolí krk, čelní dutiny, mám rýmu. Po výletě busem obrovská křeč v lýtku. Na noze je stále zhmožděnina i bulka, co to sakra je? Modřiny.

5.týden: Bolest v podžebří vlevo, rýma a pokašlávání, jinak O.K. Zhmožděnina na noze je lepší, bulka tam je, ale snad to bude dobré, doufám!
Jinak jsem si na internetu našla toto k tématu cév, křečových žil:

Křečové žíly
Postižena elastičnost cév, céva je hranice mého já. Chybí vnitřní smíření s určitým úkolem nebo situací, vytrvalé lpění na nějakém stanovisku, chybějící pružnost a šíře záběru, vnitřní odmítání dané situace.

Asi mi to chce říci - Nech to odejít, nemysli už na minulost, dívej se dál. A to je vlastně účelem téhle esence :-)

Všem přeji výdrž na CESTĚ a díky Pavlovi, Taťáně a zejména Danielovi za možnost této CESTY. S pozdravem NM


Danielovy tipy pro práci s esencí Svoboda (Wild Freedom)

S esencí Svoboda nyní plně vstupujeme do svého nového života, kde je minulost již rozpuštěna a my můžeme svobodně pít nektar hojnosti a nekončící radosti. Se Svobodou prožíváme život a každý krok jako nový a plný mystérií a zázraků. Naše osobní minulost utrpení je nyní daleko za námi! Svoboda nás podporuje v novém životě ve ztělesnění a vyjádření našeho spojení s Bohem skrze žití v harmonii se životem a se světem.

Svoboda byla vytvořena, aby nás podpořila v plném oslavení života a jeho žití opravdu volně a svobodně.
Wild Freedom obsahuje:

Kůň divoký – podporuje svobodné a „divoké“ srdce

Delfín – pro radost, hravost, svobodu

Kachna divoká – pro jednání s inspirovanou radostí

Vrabec – pro rozpuštění jakýchkoliv přetrvávajících obav


Život s Wild Freedom pomáhá člověku žít naplno svůj smysl života na Zemi a uchopit své talenty a dary. A také se o ně podělit se světem. Žití ve Svobodě přináší dětský pocit svobody a radosti do veškerého konání. I když prožíváme něco obtížného, udržujeme si stále vědomí, že změny jsou požehnanými příležitostmi k dalšímu duchovnímu vývoji na cestě k plnému sjednocení s Bohem. Vnímáme život jako jednu nekončící oslavu – dary a požehnání na nás čekají v každé zákrutě a život se stává velkým dobrodružstvím a radostí!

Daniel


Zpráva o užívání esence

Pro ty, kdo jsou u nás noví: o tomto experimentu se dočtete více na titulní stránce www.e-esence.cz v aktualitě plus, kde můžete vše sledovat od samého začátku.

Anna    Taťáno a Pavle, z užívání esence „Wild Freedom“ jsem trochu zmatená. Jakoby si se mnou tato esence pohrávala. V prvním týdnu užívání ještě dobíhalo to, co uvolnila předchozí esence. Pak přišlo nádherné uvolnění, otevření a pocit vnitřní lehkosti. Tohoto stavu jsem si ale moc neužila. Začalo mne docela sině bolet zadní centrum srdeční čakry a masérka zjistila, že svaly kolem něj mám hodně ztuhlé. V další fázi jsem si uvědomila, že určití lidé narušují mé hranice a já na to přistupuji, i když to ve mně vyvolává nepříjemné pocity. A poslední týden byl plný paradoxů. Na jedné straně jsem pociťovala veliký vnitřní klid i v situacích, kdy kolem mne emoce vysloveně „třískaly“, a na druhé straně se uvolňovaly hodně hluboké emoce, které zatím nedovedu správně zařadit. Byl to smutek, žal, veliká bolest, jejíž příčinu zatím neznám. Odeznívala asi tři dny a po ní nastoupil hněv, zlost a agrese. Tím, že „nevidím“ souvislosti, jsem trochu zmatená a tak si počkám, jak si se mnou „pohraje“ poslední esence. Všem na Cestě přeji šťastné dosažení Cíle. S láskou Anna.

Blanka    Tato esence byla opět silná a skvělá, pro mě překvapivé bylo, že měla úplně jiný průběh, než 3 předcházející. Vše se jakoby zklidnilo a po těch mých výletech po svých nejhorších trampotách z různých životů jsem byla přivedena k tomu, něco si o svobodě přečíst v duchovní literatuře. 2krát: na začátku a ke konci, totéž, ale samozřejmě na konci to už bylo o něčem jiném. Byla jsem přivedena k tomu, na tomhle tématu pracovat co nejvíce vědomě. Když pominu svobodu osvícení (z toho se momentálně nemůžu nic naučit), tak mi knížky vysvětlily, že máme svobodu si volit v každé situaci a vědomě se můžeme rozhodnout pro cestu radosti. Je toho dost k přečtení, ale např. jsem čerpala z knihy Schneider-Pieroth: Léčení Andělů, Archandělů a Mistrů - kapitola Saint Germain, nebo Sanaya Roman: Žít s radostí. Ne, že bych předtím o tom nevěděla, ale teď jsem to jaksi doopravdy zavnímala.

Když si čtu svoje zápisky, tentokrát mizerných 20 stran, zjištuji, že hned na začátku, ještě před četbou zapisuji, že si už budu všechno rozhodovat sama. Pak jsem začala kontrolovat každou myšlenku, větu, sice jsem zpočátku musela ještě hodně mazat a přetírat světlem. Teď na konci se mi zdá, že přece jen je těch myšlenek o trochu méně. Teď, když se rozhoduji vědoměji, můžu si dovolit tzv. ustoupit ve věcech, kde je naprosto jasno, že jsou pro mě nedůležité. Tohle jsem si uvědomila, když jsem byla zatahována do boje o moc, já jsem to poznala! bleskově vyhodnotila a úplně jinou reakcí jsem to celé zhatila. Nebylo s kým bojovat.

Hodně jsem taky přemýšlela nad reakcemi lidí. Opravdu méně mluvím (jenom když se sejdu se sestřičkou, to ještě musím rychle všechno nasdílet),víc poslouchám, co lidi říkají a hlavně, co je za slovy. Jsou tam vidět nátlaky a manipulace.
Když jsem po jedné z těch pro mě čistících esencí dospěla k závěru, že u mě potřebuji změnit celý software, tak touto esencí tento proces započal. Kontroluji tvorbu své reality, přijímám, co jsem stvořila předtím, raduji se z tolika věcí, jsem vděčná a děkuji za vše, co v životě mám, odpouštím si, když mě např.občas ještě přemůže strach, a mám se ráda!!!

Zdravím všechny kolegy v akci a s díky organizátorům se loučí Blanka P.S. Na podzim určitě plánuji skupinovou akci Cesty. Věděla jsem to už od 3. esence, myslím, že jsem se už o tom i zmínila. Teď se mnou dojíždějí 3 kamarádky, 2 jsou u páté. Na podzim to už bude i mimo okruh známých, snad už o tom něco vím.

Gábina    Velmi děkuji za tuto esenci, prožila jsem si krásné chvíle plné svobody, volnosti a vděčnosti a klidu. I přes náročné balení na dovolenou a s tím spojené starosti, jsem si vychutnávala každý den. Na všem jsem si našla něco pěkného, neměla jsem problém požádat ostatní o pomoc, přestala jsem řešit svou postavu v plavkách a hlavně mám radost že jsem se obecně velmi umírnila v hodnocení - jak sebe, tak i ostatních. Také mi nějak došlo, že bych měla začít pracovat s mou, nikterak růžovou, finanční situací a mám dobrý pocit že to půjde. Třetí týden se mi objevilo pár krátkých okamžiků, kdy jsem si pěkně zavztekala. Přeji všem krásné léto s pozdravem Gábina.

Hana    Při užívání této esence jsem se cítila opravdu svobodně. Někdy tak svobodně, že až svobodomyslně. Také se mi nechce ani moc psát domácí úkol. Takže se omlouvám, že moje sdělení je takové stručné. Jestli se při poslední esenci budu ještě víc vznášet, potom nevím, co budu psát příště. Letu zdar. Hanka

Iva    Minule jsem končila s tím, že celkově jsem se vším hodně spokojená. Tak to pokračuje (kromě každodenních maličkostí, které občas naštvou). Přešla mě i ta strašná večerní únava, spíš obdivuji ty neuvěřitelné úkazy na obloze při západech slunce. Začnu si je fotit, chtěla bych je umět namalovat. Kapky mi doslova dělají dobře, a tak si jich beru i víc. Žádná vyloženě negativní reakce se nedostavuje, proto si se zvířátky tentokrát užívám – s koněm a kachnou se vydávám na divoké louky a k rybníku (Viděli jste někdy, jak si nádherně pohrává vítr s vysokou trávou?) a „s delfínem“ se koupu v bazénu (Doopravdy si hraji s nafukovacími hračkami. Nesmějte se!) Jenom těch vrabečků u nás hodně ubylo. Jsem moc zvědavá, co bude dál. Moc děkuji, d ě k u j i ,  D Ě K U J I .

Jana    Během užívání této esence jsem shledala, že říkat ne jsem se sice naučila, ale vesmír mě upozorníl dosti nemilosrdně na žádosti mých klientů formou SMS, telefonátů s žádostmi typu  "mohla byste jenom se podívat, udělat... apod." těchto zpráv přišlo několik denně včetně víkendů, takže i když jsem upravila pracovní dobu a vytížení, opět jsem padala na ústa, oslabila se mi imunita a dostala jsem zánět. Pochopila jsem a toto období jsem si pracovně pojmenovala "a jenom". Protože "to a jenom" byla moje druhá směna, která mě vyčerpávala, takže jsem se učila odmítat a jenom a vysvětlovat proč "a jenom" hned tak nebude. Přeji krásné léto. Jana

Jarmila    Dobrý den všem cestujícím, je zajímavé, že psaní téhle zprávy mi vůbec nejde a vůbec se mi do ní nechce. A ještě zajímavější je, že po skoro celou dobu jsem ji měla za esenci odvahy a ne svobody. Určitá souvislost tu mezi oběma pojmy je, přesto je tu i rozdíl....

Je taky zajímavé, že esence, jejich vliv se jakoby ohlašuje již několik dní předem, jakoby končící esence volala následující. A tak tomu bylo i tentokrát.  To výše uvedené spojení (odvaha - svoboda) vlastně spočívalo v následujícím: najít odvahu svobodně se projevit. Nemohu říci, že se to dařilo vždy, ale rozhodně o tom vím. Dovolila jsem si potkat  se se šamankou, s bohyní a  prožít si tato setkání naplno.
Začínám si dovolovat i jiná, nová slova, můj ryze český slovník najednou začíná obsahovat slova polská a německá.

Šok mi způsobilo zjištění, že si nemohu sednout a jen tak sedět a odpočívat, přišlo mi, že druzí pracují za mne. A tak se učím i jen tak sedět stejně jako pracovat podle svého, učím se rozdělovat práci a kontrolovat její výsledky.

Začátky užívání si začínají být podobné, 3.-4. den se objevují obtíže tělesné i emoční, nutí mne zpomalit, přemýšlet. Pak se vše uklidňuje. Co není vyřešeno, dobíhá, zůstává lehce pod povrchem, ale při 1. příležitosti vše vybublá ven.

Prostě život s esencemi je zajímavý a já děkuji za nápad vydat se na tuto cestu.

Mějte se všichni v těchto letních dnech krásně, Jarmila

Lenka    Moc zdravím a píšu vám své poznatky z užíváním esence. Myslím,že byla "jen" pokračováním celého procesu užívání kapiček. :-) Po fyzické stránce jsem nepociťovala výrazné změny, ani opakující se bolest hlavy, snad jen trošku a jen jeden den. Ale po mentální stránce to stálo za to. Všechny své životní mezníky, které mě v tomto období potkaly, jsem dokázala řešit se zvláštní lehkostí a nadhledem a to to nebylo nic jednoduchého. Abyste tomu rozuměli, opravdu nějak zvláštně lehce šlo ukončit naprosto neperspektivní tříletý vztah s partnerem. Myslím,že kapičky mi hodně pomohly. Dík. Lenka

Martina    Při užívání této esence jsem nepociťovala nic zvláštního,až na určité zdravotní potíže,které přetrvávají ještě od minulé esence,jako bolesti v krku a nepřirozená únava... opravdu mě nenapadá nic jiného co by se za tu dobu stalo a mohlo mít spojitost s esencí, a už vůbec netuším,proč na mě některé nepůsobí vůbec a jiné zase tak moc.

Chtěla bych se předem omluvit,že možná nebudu moct reagovat na poslední esenci,protože o prázdninách jsem momo civilizaci a opravdu netuším jestli,nebo kdy se dostanu k tomu,abych mohla napsat.Vím,že je to důležité,protože by bylo zřejmě vhodné to celé nějak shrnout. Budu se snažit dostat někde na příjem. Jinak přeju hezké prázdniny a spokojené lidičky.
Peter    Táto esencia na mňa pôsobila neočakávane. Prvý týždeň brania esencie sa u mňa prejavili hnev a zlosť. Ďalšie dni to už bolo OK,  len sa to vrátilo na 2 dni posledný týždeň a znovu odišlo. Inak som nepostrehol nič ďalšie.

Radka    Při kapání této esence jsem se dost osvobodila… tak nějak samo mi jde mít od mnoha situací odstup, trápí mě minimum věcí,  občas si připadám jak Rozum v pohádce Závist, když na úplném konci pošle svůj rozum králi a sám zůstane sedět na lávce, pohupuje nohama a opakuje si: To se mi to ulevilo… Občas jdu nakoupit a nevím co - a netrápí mě to . A tak podobně. Když syn dostal „své“ teploty, také jsme to zvládali všichni lépe. Děti takto lehce přijaly vysvědčení a odjely na tábor, takže poslední kapky dostanou později. Také se omlouvám za pozdější odeslání, ale nějak jsem to zapomněla… a byla v klidu… takový stav jsem nikdy nepoznala a tak si ho vychutnávám. Děkuji

Silvia    Ahoj všichni, Taťáno a Pavle vy jste nedávno poslali v meilu takovou větu, že už to bude jen lepší nebo lehčí nebo tak nějak. Tak u mně je to přesně naopak. Od esence vděčnost, to teprve nabralo obrátky. Díky za ně. Ovšem u téhle divoké svobody, to probíhalo tak, že jsem se osvobozovala od starých vzorcú chování a všechno možného, co jsem objevila. To jsem se až čudovala co mám v sobě dobřě ukryté. Opravdu to chvílema nebylo lehké pusti se toho všeho. Ještě jednou díky za to. Už se ani neodvažuji pomyslet na to co se bude dít u poslední esence. Raději si už nic nepředstavuji, protože doteď to bylo přesně naopak než jsem si myslela. Mějte se krásně.
 

Přejeme všem hodně dalších poznatků na Cestě a doufáme, že poslední esence – Spojení s Bohem – bude opravdovým vyvrcholením.

Pavel a Taťána Kaiserovi
www.e-esence.cz