Třetí esence v Cestě uzdravení: Truchlící srdce (Grieving Heart) - nejprve úvodní slovo od autora esencí

Jak přijímáme a uznáváme svá zranění z minulosti, objeví se smutek a žal jako přirozená součást tohoto procesu. Esence Truchlící srdce byla vytvořena, aby vás podpořila při uchopení těchto pocitů smutku a abyste je dokázali nechat plynout a odcházet skrze slzy.

Při traumatech a utrpení přirozeně vzniká mnoho emocionální bolesti. Tělo se okamžitě a přirozeně snaží uvolnit trauma skrze slzy – pláč je přirozený očistný mechanismus těla, přirozená reakce, která nás má vrátit do emocionální rovnováhy. Když toto přirozené uvolnění nenastane, ať už z jakéhokoliv důvodu, bolest se uzamkne v těle a zůstane tam, dokud není nějak uvolněna. Truchlící srdce pomáhá této staré bolesti, aby se dostala na povrch a mohla odejít, pomáhá vám zbavit se emocionální bolesti, kterou jste si v sobě nesli tak dlouho, ulehčuje vám a zbavuje vás toho hrozného břemene.

Tajemství toho, jak se zbavit smutku a žalu je říci mu „Ano“ namísto jeho odmítání a potlačování. Je to pro nás obtížné, protože zkušenosti z minulosti nám říkají, že není bezpečné cítit a uvolňovat bolest. Kdyby to totiž bylo bezpečné, mohli jsme se jí zbavit již v okamžiku, kdy jsme prožívali svá traumata. A tak to opravdové tajemství emocionálního uzdravení spočívá v tom, že dovolíme sami sobě vyjádřit tuto starou bolest, kterou jsme si s sebou stále nesli a nikdy jsme ji nedali navenek najevo, protože jsme postrádali pocit bezpečí a podpory svého okolí.

Takže naše práce bude spočívat v tom, že řekneme „Ano“ své bolesti a necháme slzy téct. Dokud všechny ty autentické a dosud neprojevené slzy uzamčené uvnitř neodplynou, nemůžeme se emocionálně uzdravit. A tak musíme nejprve objevit ten hluboký a neprojevený žal, ty pocity obrovského smutku, které v sobě máme tak hluboko, a nechat je odplynout pláčem.


Pár slov o esencích, které tvoří kombinaci Truchlící srdce

Kůň divoký – podporuje otevírání a uzdravování srdce.

Hroch – pomáhá nám objevit a uznat své hluboko uložené pocity.

Gazela – dává nám pocit bezpečí i v době, kdy prožíváme žal, a ukazuje nám, že je naprosto v pořádku dělat tuto důležitou a hlubokou emocionální práci.

Podle mé vlastní zkušenosti přináší opravdový žal tu největší transformaci. Když vypláčeme slzy, které jsme si v sobě tak dlouho ukládali, nejen že se nám obrovsky uleví, ale také všechna energie, kterou jsme spotřebovávali na potlačování své bolesti, se nyní vysvobodí! Po prožití opravdového žalu VŽDYCKY nastane veliké otevření se pro příliv nové radosti a hojnosti. Byl jsem toho znovu a znovu svědkem u těch, které jsem tímto procesem osobně provázel.

Vždy platí: uvolni svou bolest a svá stará zranění a můžeš přivítat nový život!

Daniel Mapel

 

Malé zamyšlení

„Žádný drahokam se nevybrousí bez tření...“ Čínské přísloví

“Truchlení je komplexní prožitek a projevuje se na úrovni emocionální, tělesné, kognitivní a na úrovni chování a jednání truchlících osob. Je třeba mít na paměti, že všechny tyto pocity, myšlenky a prožitky jsou normální. Cesta časem zármutku může být nesmírně dlouhá a těžká. A tím, co na této cestě budeme takřka nejvíce potřebovat, je trpělivost, vytrvalost a umění všemu dopřát náležitý čas.
Častými emocemi přicházejícími v období truchlení jsou mimo jiné smutek, sklíčenost, šok, strach, úzkost, bezmoc, beznaděj, hněv, žárlivost, vina či sebeobviňování, osamělost, otupělost či pocit vysvobození, ulehčení, radost a smích…” www.umirani.cz


Skupina plní svou úlohu

Jedna z účastnic Cesty nám napsala

Moc vám děkuji za tuto zprávu i za vše ostatní, je pro mě moc důležité přečíst si, co prožívají ostatní. Vidím tam hodně společného a dodává mi to odvahu pokračovat. Opravdu je to pro mě hodně těžké, pracuji stále s lidmi a mám co dělat sama se sebou a aspoň trochu nedat kolem vědět, že teď často "melu z posledního". I tento týden jsem chtěla asi desetkrát skončit, ale teď mám zase víc odvahy.

Děkujeme za zprávu, toto jsme si od skupiny slibovali, samozřejmě kromě poučení nás všech. Doufáme, že zkušenosti pomáhají i ostatním.


Opožděné zprávy z předchozího období o užívání esence Zdravý hněv

Jana    - 2. týden vyplavaly nezpracované smutky- 3. týden se mnou začal docela silně lomcovat vztek na sestru, za to jak ublížila zejména matce, ale i mně, trvalo to několik dní.

Lenka    Budu se snažit polepšit a psát včas. Mé pocity  z užívání 2.esence nebyly tak  silné jako u první.První dny jsem nic nepozorovala,pak jsem pár dní byla na ostatní kolem sebe podrážděná.Uvědomovala jsem si,že mi vadí reakce a chování lidí kolem mne.Donutilo mě to přemýšlet nad tím,že bych měla přijmout ostatní takové jací jsou,neřešit je, ale více vnímat sama sebe a udržet v sobě klid v jakékoli situaci.

Lenka    Pri uzivani esence jsem se zpocatku citila silnejsi - jako bych presne vedela co chci a umela to prosadit, nastavit sve hranice, vubec jsem o nicem nepochybovala, verila si v tom, co bylo potreba udelat a vyridit.Dalsi tyden se objevuje velky smutek a pocit osamoceni, rovnez velke nesebevedomi. Za nekolik dni jsem onemocnela - tezky zanet prudusek /na hranici se zapalem plic/ s horeckou, dusnosti – 3 dny v kuse spim, potim se a lecim se. Velka slabost, ale do tydne se davam do poradku a chystam se na dalekou cestu.


A něco navíc od lidí, kteří nejsou ve skupině

1. dopis – o Zdravém hněvu

1.týden:
1.den: trochu strach, nejistota - brzy přešel
4.den: Vztek a smutek - chodím totiž na ruštinu a styl výuky mi nevyhovuje už delší dobu, nyní se konečně rozhoduji, že změním učitele. Že chyba nejspíš není ve mně. Další den smutek. 6.den mne napadají různá moudra, je to skoro na citáty do knih :-). 7.den - staženost a napětí

2.týden: Taková zajímavá zkušenost - dřív bych se bezdomovcům vyhýbala obloukem a tentokrát jsem si jednoho vyslechla, sice chtěl peníze na alkohol ale já se rozhodla, že mu koupím něco k jídlu, že ho neodbudu. Měla jsem za sebe radost...9.-12. den: bodavé bolesti v kosti pánevní, občas pocit na zvracení /pocit něčeho v krku/. Vysledovala jsem, kdy zatínám nevědomky určité svalové skupiny. Bolest kloubů palců. Strachy :-( Začínám být otupělá, nic se mi nechce, nemám žádné pocity. Proto jsem musela přidat CU I. 12.-14.den - zdá se mi více snů. V jednom se mi zdá o mé nerozhodnosti, z čehož si vyvozuji, že mám víc přemýšlet o tom, co od života chci a jít si za tím....2 dny mám pocit studených nohou.

3.týden: 3 dny nemluvím se svým mužem, nechce ustoupit a mně se nechce doprošovat /taky bere CU II/. Čtu si o smrti, karmě, najednou mne začaly víc zajímat duchovní věci. Občas se taky objevuje pocit nenávisti, naštěstí ne na dlouho. Protože strachy neustávají, místo CU I ještě nasazuji Supreme Confidence a druhý den už je to lepší. SC beru s CU II celý posl.týden a je to opravdu lepší. Začíná mne pěkně bolet krční páteř, zlepší ji až masáž, prý jsou oslabená hlavně místa spojená se žlučníkem /že by zadržený vztek? asi../. Projevuje se taky tíha v bedrech, tlak v hlavě. 18.den jsem se šíleně praštila do hlavy, mám pěknou bouli. Spraví to 7. čakra a 14 hodin spánku :-) 19.den jsem se praštila do kolene. Tak to už není náhoda... Načež jsem dostala vztek, ale brzy přešel. Taky sleduju, že mi v posledních dnech poměrně dost krvácí dásně... Mám plnější nosní dutiny.

Taky jsem si uvědomila, že když mluvím o rodičích, jak nezvládají svou situaci, že mluvím tak trochu o sobě. A že bych měla hlavně řešit sebe, ostatní jen když požádají a já mám pocit, že jim můžu a hlavně opravdu chci pomoci.

Překvapilo mne, že jsem se v těch 3 týdnech celkem málo vztekala, nikdy jsem totiž příliš vztek nevyjadřovala. Ale třeba je to ještě hluboko. Tak se možná něco z toho "otevře" při další esenci.
Ze "zvířátek" jsem zatím brala drozda, supreme confidence, CU I a II a mám pocit, že se opravdu měním: Jsem aktivnější, začínám být duchovnější, stát si za svým názorem. Tak jsem zvědavá, jak to půjde dál. Beru také čakry, ale ty zdaleka takhle hluboko nejdou, spíš mi pomohly dát se jakžtakž dohromady zdravotně. Na CU III jsem zvědavá, protože už nějakou dobu cítím, že se nedokážu opravdu ostatním "otevřít", že trošku nemám "srdce". Díky všem a hodně zdaru :-)


2. dopis – o Truchlícím srdci

Je opravdu zajímavé sledovat experiment s Cestou uzdravení a reakcemi jednotlivých lidí... Dochází u mne také k velikému čištění a obrovské práci se sny, začala jsem opět malovat mandaly a cítím, že mi to velmi pomáhá zbavovat se starých nepotřebných věcí v duši, srdci i bytě… Teď beru Truchlící srdce, a tak velmi cítím se všemi, kteří v tom jedou také. Je pravda, že mi předtím Daniel doporučil směsi, které u mne vedly k velkému otevření starých ran převážně z dětství a hlubokému čištění přes obrovské emoce, které mi bránily i v práci a rodinném životě, ale ono to bránění je vždy vlastně cesta ke zbavení se, otevření, vyčištění... Na mne samotnou truchlící srdce působí velmi zajímavým způsobem, po velkém emočním čištění a vztekání se cítím s touto esencí opravdu otevírání srdce velmi jemným a bezpečným způsobem a cítím obrovské uklidnění a bezpečí při této práci. Přeji vám mnoho spokojených klientů...
Zpráva o užívání esence Truchlící srdce

A nyní si přečtěte, jak se účastníci experimentu protruchlili třemi týdny užívání této mimořádně těžké a hluboce působící esence.

Pro ty, kdo jsou u nás noví: o tomto experimentu se dočtete více na titulní stránce www.e-esence.cz v aktualitě plus, kde můžete vše sledovat od samého začátku.


Anna    Užívání této esence mne velmi překvapilo, protože mám pocit, že se „nic moc“ nedělo. Alespoň co se emocí týče. Asi po týdnu přišla silná dvoudenní migréna, ale nedokážu ji dát do souvztažnosti. Ze začátku se ještě projevoval hněv, ten postupně slábl. Celou dobu užívání mne provázela jen lehká nostalgie a mám pocit, že tato esence pracovala spíše v mém fyzickém těle - tu mne bolelo koleno, tu rameno, někdy pánevní oblast, někdy mezi lopatkami. Vždy to trvalo jen několik hodin a pak skoro najednou přestalo. Je pravdou, že hodně žalu jsem už uvolnila při řešení různých problémů a blokací. Mám pocit, že jsem už vyplakala potoky slzí. Buď už jsem všechen žal uvolnila, nebo je uložený hodně hluboko. V průběhu užívání „Truchlícího srdce“ jsem si přidala i „Vnitřní práci“, abych se dostala co nejhlouběji. Emoce se nedostavily. I nostalgie pomalu ustupuje. Je ve mně klid a ticho. Přeji ho i vám všem. Anna

Blanka    Konstatuji, že píšu stále víc. Už jsem volné papíry nahradila tlustým sešitem  a zřejmě to nebude nic předimenzovaného.Bylo to těžké a náročné. Opravdu jsem byla truchlící srdce na pochodu a pro normální život moc nepoužitelná. Každá maličkost mě rozhodila. Hned 1. týden (cítila jsem, že už to ta předchozí esence nachystala)jsem měla tuny smutku, žalu. Říkala jsem si, kde se pořád jen berou? Nebyla tam láska(úplně se mi ztratila), ani kapička naděje, jen šílený žal. Beznaděj. Tady jsem se poprvé setkala s hlubokou ránou, která má pro mě formu hluboké díry. Prosím o pomoc a o prosvětlení. Dostává se mi láskyplného andělského objetí a informace, že to není z tohoto života (toto téma se ještě bude vracet). Zoufalství pokračuje, ale poprvé cítím posun, protože i když na dně, snad poprvé jsem hluboko vnímala sebe a omlouvala se sobě, co si to dělám, že si nechci ubližovat, poprvé jsem myslela na sebe, že si to nemám dělat, poprvé jsem měla hodnotu. Také jsem si pojmenovala, co chci dál dělat. A objevovaly se formy ega, které chtělo, abych byla důležitá a chtělo se projevovat nějakými zvláštními schopnostmi a projevovalo nespokojenost. - takhle to samozřejmě nebylo napsáno. Byla to stránka chtění a výčitek, kterou jsem si posléze oglosovala. Občas už se tma a žal rozhrnou, těším se z toho, ale nevím, že to ještě zdaleka není všechno. Uvnitř pusy se mi udělal veliký puchýř a až se ztratil, udělal se na 2. straně. Pak jsem se potkala s programem sebezničení, od té doby, co se o něco pokouším, už o něm vím. Šla jsem do toho žalu teď ještě vědoměji a naplno. Vytáhla jsem si karty Žal ( meče 3), Smrt (Trumfy VII), Neúspěch (disky7),Černá Madona, Sige, Nut, schválně se na ně podívejte! A šla jsem do nich a pomaloučku se začala objevovat naděje. A poprosila jsem, který Mistr mi s tím pomůže a vytáhla jsem Pallas Athénu a pak Sanat Kumaru a ta jejich rozjásanost mě hodila do pláče. A provedli mě tím, jak tady teď mám fungovat a některými mými programy, ještě je tmavo a zatemněno, ale prosvítá naděje. Je tady ještě téma smrt, snad je už ve mně méně strachu všeobecně, jako bych tomu víc rozuměla, ale ještě chybí realizace, praktické uskutečnění.Pak přišla další etapa. Fyzicky se projevovala žravost, po večeři se musím dojídat, asi potřebuji sílu. Pak jsem si spontánní regresí prožila umírání na tuberkulózu. Zase pláču, ale je to spíš křik, když můžu. Že by to uvolňovalyty zvířata? Pak se mi otevřel program 'nezasloužím si'. Je to už poslední týden a objevují se i světlé a pěkné věci, vrací se naděje.Ve snu jsem prožila, jak jsme byli nějaká skupina a ti druzí nás popravovali jednoho po druhém a my se museli dívat a přitom čekat na vlastní popravu.A  na závěr se otevírá pěkná synchronicita. Moje maminka se snaží mi organizovat život, bere si na pomoc moje dospělé syny. Vynořuje se mi spousta věcí z dětství, kdy moje srdce truchlí. Tohle procházím za jeden večer a vrací se mi radost a pohoda. Fyzicky se to vyčistí taky asi rychle, protože děti proti mě nejdou. Doufám, že pokračování už bude klidnější.

Gábina    Třetí krok byl pro mě velmi vyčerpávající, celou dobu jsem cítila obrovskou únavu, každý večer jsem se těšila do peřin a pravidelně usínala o 2 hodiny dřív než je u mě obvyklé. Ale ani ráno jsem se nemohla probrat a celé dopoledne bylo doslova mátožné. Vše plynulo kolem mě a já vůbec neměla sílu ani chuť cokoli… dalo by se říct že jsem jen nějak přežívala. Přestaly se mě zdát sny. Měla jsem pocit jakoby „zvířátka“ spotřebovala všechnu mou energii. Nevyhnula jsem se jedné velmi silné chvíli, kdy jsem se naprosto nekontrolovatelně rozlítostnila a rozplakala sama nad sebou. Konkrétní důvod nevím do teď???! Teď s odstupem 2 dnů, kdy už Truchlící srdce nekapu, se mi to jeví jako zamlžené šedivé vlhké období, které nedokážu nějak konkrétně popsat nebo definovat. Ani na chviličku ale nelituji že jsem do toho šla.

Hana    Při užívání této esence se v mém prožívání opět začalo něco dít. Je to dobře, neboť nemám ráda stagnaci. Za uplynulé tři týdny jsem byla kontaktována spoustou mých přátel, ať již telefonicky nebo osobně. Také já jsem strávila dost času ve společnosti lidí – i nových. Uvědomila jsem si, že se změnil můj vztah ve dvojici lidí – myslím žen i mužů. Zatímco dříve jsem byla „vždycky ta druhá" a rozhodoval někdo jiný, teď jsem si uvědomila svoji „cenu". Vytanuly mi na mysli i mé bývalé lásky, ke kterým jsem vnitřně přehodnotila svůj přístup. Také na nynější neuspokojivý vztah jsem získala nový náhled, což se druhé půlce moc nelíbí. Reaguje tak, jak je mu vlastní, ale já vím, že moje reakce na určité události mi jdou od srdce a že je to tak dobře. Konečně!!! Takže – má smůlu. Celkově mám z užívání dobrý pocit, určitě si ji po dokončení Cesty ještě zopakuji.

Iva    1. týden – prakticky celý týden doznívá ještě zdravý hněv. Nejsem schopna se rychle zklidnit, stále mě vše rozčiluje. V pátek mám „konflikt“ s kolegyní a uvolním se tím, že si trochu popláču.2. týden – vůbec v pohodě tedy nejsem, ale ani mi není do pláče. Jsem přesvědčená, že jsem se v životě tolik naplakala, že toto zrovna není třeba dořešit. (Už tak rok před začátkem Cesty jsem se dost zklidnila a vyrovnala s nesplněnými očekáváními. Tolik nepláču.) Teď mi spíš lidé kolem vadí. Zlobí mě, jak mě všichni jen využívají. V pátek si u sestry, která také bere esence Cesty, trochu popláču.3. týden – v sobotu jsem se osypala. Je to jako plané neštovice. Je to dílo esence? Myslím, že ano. I kolem mě se dějí divné věci. Jaksi mi nic nevychází. Nemám klidu. Denně mi naskakují nové a nové vyrážky a strašně to svědí. Nakonec jdu v pátek na vyšetření a hrůza – je to herpes. Jsem šíleně vyděšená. Nasadili mi hodně silnou léčbu (přišla jsem pozdě a jsem děsivě osypaná na horní polovině těla). Moc se zlobím na esence a současně jsem zoufalá. Celá léta jsem nebyla víc nemocná a nemusela brát žádné léky. Co se to proboha objevilo. Jsem přesvědčená, že jsem vůbec nezpracovala Zdravý hněv, měla jsem ho brát mnohem méně a už vůbec nezačínat novou směs. Jsem předávkovaná!!! Mělo se vše dít pod dohledem odborníka a s individuálními konzultacemi a hlavně individuálním tempem. Připadám si jako pokusné zvíře a dost mi to vadí!!! Nevím, co budu dělat dál.

Ivana    Dobrý den, od této esence "GRIEVING HEART" jsem očekávala mnoho, neboť jsem si myslela, že zde bude můj stěžejní bod problémů. Od dětství jsem pociťovala silný "stav" smutku, který mě neopouští dodnes. Od doby, kdy se věnuji meditacím ustupuje do pozadí a nebo si jej umím vysvětlit - raději bych byla, kdybych si jej uměla prožít. Nad moje očekávání, možnáaž příliš velké se nedělo nic! "JEN" fyzicky jsem prožívala okolo srdce velké tlaky, píchání, arytmie a často fibrilace /trpívám na ně asi tak 1x do měsíce/. Tyto vědomé pocity potíží fyzických jsem prožíval velmi intenzivně od začátku užívání až do posledního dne. Od zač. užívání další esence necítím okolo srdce vůbec nic/fyzicky/. V duchu jsemprožívala stav velmi klidného vzdáleného pozorovatele. Ještě teď na to jaksi dost "čučím" - promiňte mi ten výraz, ale je nejvýstižnější. Přeji všem "prožitky a posun". Taťáně a Pavlovi přeji hodně energie do práce.Díky.

Jana    Během užívání této esence jsem u sebe pozorovala, že se učím říkat ne, což mi před tím činilo potíže. Asi s tím bude mít trochu problémy mé okolí, než si zvykne, že nebudu dělat "blbce".
Jarmila    Dobrý den, zdravím všechny zúčastněné a vyslovuji naději, že také zažíváte tak úchvatné chvíle.Na srdíčko jsem se hodně těšila, měla jsem dojem, že ho musím vypít najednou, po polovině se to začalo měnit, ta potřeba už nebyla tak velká, ale o to hlubší věci "lezly" ze mne ven, ani jsem netušila, kde byly zapsány.Začala jsem poznáním, že i já jsem hodna života. A dnes jsem konstatovala, že jsem hodna toho, aby mi ostatní lidé pomáhali, říkali hezké věci.  Mám radost, že žiju a jen tak se usmívám. Teď se probralo i mé tělo a dává mi pěkně zabrat, jeden den jsem ani nevylezla z postele a z ní hlásila, že si beru dovolenou. Uvědomila jsem si, že jsem vlastně žila ve své "hlavě", v myšlenkách. A opět už se těším na další esenci. Přeji všem krásné jarní dny, Jarmila

Lea    Posílám třetí a zároveň svoji poslední zprávu, jak jsem psala. Po určitých neshodách pokračuji v Cestě dál, ale rozhodla jsem se, že své zážitky už raději nechci zveřejňovat, právě kvůli případným nedorozuměním. Přeji nám všem hodně sil a krásných zážitků a těším se na další etapy Cesty :-)

Lenka    Omlouvá se, je v dalekých krajích a užívání esencí proto přerušila, bude pokračovat se zpožděním tří týdnů.

Lenka    Tak jako předešlé i tato na mě měla účinek na fyzické úrovni.Teda nejen.V době 2.týdnu užívání mě pár dní pobolívala hlava, cílila jsem se jak když na mě něco leze. Noční pocení, lehký pocit zimnice, malý opar, který se podezřele rychle ztratil, únava a nechuť vyvíjet jakoukoli činnost, kterou člověk nemusí. Takže jsem působila na venek, jak bez zájmu a jiskry a jen bych ležela a ležela. Bylo to tak, myslím, i uvnitř. Přistihla jsem se, že si v rozhovoru s kýmkoli uvědomuji, že bych se měla smát a bavit, když se povídá něco veselého. Nějak to nešlo. Ctěla jsem být sama v sobě a přemýšlet si. Poslední dny užívání esence byly vůbec zajímavé. Cítila jsem, že ji potřebuji užívat dál, ale  kalendář určil další kapičky. Teď jsem ráda, že mě to pustilo, protože se mi vracely emoce v souvislosti s tragickou smrtí mého otce. Je to skoro rok, člověk by řekl, že se hodně věcí porovná, ale... neporovná. Účinek kapiček na mě byl takový, že jsem si z ničeho nic nebo díky malému podnětu silně uvědomovala, že tu FAKT NENÍ a NIKDY UŽ NEBUDE a že stejně tak to platí na všechny lidi kolem mě, i na mě, a to spustilo zvláštně klidný, ale hluboký pláč. No, vlastně nad tím, že je člověk sám, v sobě sám a musí tu samotu přijmout. Žít sám se sebou a necítit se sám. Protože jediná jistota je uvnitř a vše kolem nás je pomíjivé.......

Lída    Tuto esenci jsem začala brát o něco později. Měla jsem pocit, že jsem si z dětství něco vyřešila a také kyvadlo mi ukazovalo, že ji nepotřebuji. Ale Pavel mě upozornil, že zřejmě kyvadlo neříká pravdu a že něco na nevědomé úrovni „zakrývám“. Skutečně jsem něco takového našla. Když jsem začala esenci brát, zpočátku se nic nedělo. Avšak po několika dnech jsem se dostala do menšího konfliktu s kamarádkou, mimo jiné i mou klientkou. Vmanipulovala jsem ji do něčeho, do čeho ona nechtěla jít. Zavčasu jsem si to uvědomila a omluvila se jí. Od té doby jsem začala mít potíže s trávením – měla jsem po každém jídle nadýmání a to, co jsem snědla jsem nebyla schopna strávit. Těsně před odletem na dovolenou se k tomu přidaly i deprese. Vzala jsem kyvadlo, napojila se na mé Vyšší Já a začala zjišťovat, o co jde. Ukázalo se, že se jedná o minulý život, a to z doby zániku Atlantidy. Najednou se mi vše otevřelo a já znovu prožívala tu obrovskou bolest. Brečela jsem jako malé dítě. Atlantida pro mě znamenala domov a s jejím zničením jsem o něj přišla. Už od dětství jsem zažívala pocity, že sem nepatřím a jakoby mi pořád chybělo zázemí a pocit skutečného domova. Zajímavé také bylo zjištění, že právě ona kamarádka se podílela na zničení Atlantidy a já ji tehdy přesvědčovala, že je na nesprávné straně a ať přejde na stranu naši (ona patřila k Synům Belialu a já Synům Zákona Jediného – viz Edgar Cayse: Tajemství Atlantidy). Další oblast, kterou jsem si pomocí esence řešila, bylo dětství (téma alkoholismus). Přestože jsem si myslela, že ho mám zpracované, znovu se mi vynořovalo a opět mi tekly slzy proudem. Vzhledem k tomu, že jsem esenci brala v době zahraniční dovolené, nemohla jsem ji užívat pravidelně, někdy jsem ji musela i delší dobu vynechat (např. v letadle). Přesto se mnou „zacvičila“ pořádně. Opět jsem se přesvědčila, že pomocí této řady se řeší problémy nejen z dětství, ale i z dob mnohem dřívějších.

Martina    Ke konci prvního týdne užívání esence mě opět začali bolet záda a kolena a dostavila se každodenní únava,neschopnost téměř jakékoliv činnosti a téměř neustálý hlad.Tyto příznaky jsem měla až do konce a jako jediné,žádné citové výlevy se nekonaly. Opravdu netuším,proč se u mě tato esence projevila jenom fyzicky,možná proto,že nemám žádné problémy ani nevyřešené věci,nebo vztahy a protože se učím nelpět na minulosti a nepřemýšlet o budoucnosti....nic jiného mě nenapadá.

Milada    Zlomené srdce som prežívala ako spomalenie, niekedy hnev, doma už to nebolo také búrlivé ako pri predchádzajúcich esenciách.Pavel našiel mačku - tá sa rozhodla, že si nás "ochočí" - a darí sa jej. Stala sa tak účastníčkou celého procesu - mám pocit, že mnohé energie úspešne rozptyľuje.      Posledný týždeň som dostala kašel a asi 3 dni som strávila v posteli. Veci, ktoré som mala urobiť som odložila na neskor - tak len dúfam, že sa k nim pri ďalšej esencii vobec dostanem...

Peter    Esencia z počiatku nemala na mňa viditeľný vplyv. Zhruba v polovičke užívania sa mi začalo uvoľňovať niekoľko v hĺbke skrytých a potlačených záležitostí. Veci sa doslova vyplavili na povrch. Človek sa hneď cíti ľahší.

Radka    …s touto esencí jsem měla problém tak nějak si na ni vzpomenout…. Neustále jsem si zapomínala kapat… takže mi to i párkrát museli připomenout děti….asi jsem nějak zpomalená, ale mám pocit, že i tuto esenci bych si potřebovala kapat mnohem déle, na rozdíl od dětí, které mě už týden přemlouvaly k další lahvičce - moc se jim líbí obal a syn si ji donesl i do pokoje.Po dnešním rodičáku u syna - snad se víc soustředí a je i duševně přítomen výuce. Každopádně se víc snaží. Opakovala se nám situace z loňského roku… náznaky šikany na nové škole, okamžitý a úspěšný zásah učitelů ale snad nastartovaly nové vzorce a jeho poznání nového vyústění – dřív špatné-situace, má za následek, že je daleko víc v pohodě.Dcera více mluví o svých kamarádkách, probíráme spolu situace ze třídy, je ale i podstatně kritičtější… k sobě i k druhým. Ale zároveň si víc v klidu poslechne i názor jiných.No a mě jako zázrakem přestala bolet po třech týdnech hlava J, pozorovala jsem na sobě spíše nechuť přemýšlet o vlastních pocitech a možná víc žiji tady a teď. A moc toho neřeším. Radka

Robin    Truchlící srdce-první tři dny nervozní, spěch, nevěděl jsem co z rukama a nohama, vztek. 4. den jsem sedl ráno do auta a už jsem se nenarovnal-14 dní doma se zády. Tlak okolo pravé ledviny. Vzpomínám si, že jsem dřív strašně spěchal měl jsem tlaky na hrudi.  Taky klepu nohama když sedím, též jsem to dělal dřív. Spěch, nervozita atd. třetí týden se to srovnalo do normálu.

Silvia    Ahoj všichni, tak to je poprvé co jsem nezaznamenala žádné změny. Myslím, že to bude proto, že každý večer usínám se symbolem ze Seichim Reiki, který kromě jiného čistí srdíčko.Zjednodušeně řečeno. Děkuju Seichim Reiki, také esencím i těm, kdo je vyrábí a také těm, kdo je prodává. Jsem ráda, že jsem s Vámi na cestě. Mějte se krásně Silvia

Zuzana    Dlouho jem nic nepocitovala, až  několik dní před koncem třetího týdne se dostavil velice hluboký smutek a žal, který procházel přeze mne, ale jakoby nebyl můj. Tento pocit byl provázen silním pocitem pláče a následnou úlevou v mém nitru. Poté přišel pocit radosti.


Iva a její pásový opar

Iva nám v průvodním mailu napsala, že už je klidnější, takže jsme moc rádi. I když prožila těžké dny, jsme přesvědčeni, že to bylo užitečné. Svědčí to o tom, že v sobě Iva nosila emoce, které by se v budoucnosti odrazily na jejím zdraví mnohem hůře. Nemoc dostane člověka do stavu, kdy se přestane kontrolovat a je vlastně opravdu „poctivý“ – vyjadřuje naplno to, co dříve vyjádřit neuměl. Esence pomáhají tomu, že vše potlačené vyjde ven nějakou cestou – když to Iva neprožila mírněji v rovině emocí, projevilo se vše skryté na těle.

Věříme, že další esence pomohou toto dokončit do co největší hloubky, do jaké jim to Iva dovolí. Znovu připomínáme, že může být velmi užitečné celou Cestu si po čase zopakovat, protože vše bude probíhat zcela jinak a můžete se dostat do větší hloubky – což neznamená, že to bude ještě těžší, ale spíš důkladnější.

Každá nevyřešená a neuvolněná energie či emoce se v těle chová jako zárodek krystalu, na který se stále nabalují další a další vrstvy, až vypukne choroba. Proto jsme určitě pro, aby se odstranilo vše raději v zárodku než aby se čekalo, až to opravdu bouchne a bude mnohem hůře...

Přečtěte si, co o pásovém oparu říká vynikající kniha „Nemoc jako symbol“ od Rüdigera Dahlkeho na str. 295:

Pásový opar (herpes zoster; viz také růže v obličeji)

Tělesná rovina: břicho (cit, instinkt, požitek, střed)

Rovina příznaků: hraniční konflikt, který se dlouho hromadí, se agresivně a bolestivě vybije; pacient má chuť křičet, jak ho opar bolí: příliš dlouho potlačované výkřiky se vybijí; něco šlo člověku již dříve pod kůži a na nervy a nyní se to vyřine – využívá při tom období slabosti; z vnitřku se aktivně projeví odpor; na hraniční ploše směrem navenek rozkvetou růže: člověk dříve nepřivedl svoji bytost dostatečně k rozkvětu (což se projevilo navenek); dlouho potlačované pudy vytvářejí zvláštní květy na vlastní kůži: nežité konflikty (lásky) na kontaktním orgánu (kůži); horoucí city (láska, žárlivost, pomsta) se dostávají ven přes kůži (srov. v mýtu hořící řeku Léthé, hořící kopřivové roucho Medey); příznak nutí k poctivosti: pacient nesnáší dotyk, je přecitlivělý; často je to také tématika pošpinění a znetvoření (blízkost horoucí lásky a špinavých žádostí).

Zpracování: průval; bojovné otevření vlastních hranic pro ofenzivní energie pronikající zevnitř; dát prostor vlastním vnitřním silám, které se dlouho hromadily, i když je to těžké a může to být bolestivé; rozkvést, zjednat si prostor a vyjádři něco, co nebylo řečeno; projevit se nelíčeně, přímo; čerpat energii z otevřenosti.

Splnění: neprojevené, podvědomé síly propustit na svobodu; mít radost z vlastních výtvorů, ozdobit se vlastními květy; užívat otevřenosti vlastních hranic.

Principiální vztah: Venuše - Mars


Při každé z Vašich zpráv si sami pro sebe znovu a znovu říkáme: tisíceré díky za esence, neustále se přesvědčujeme, co vše se nám může díky užívání esencí vyřešit ještě včas a ušetřit nás mnohem většího utrpení v budoucnosti...

A ještě poslední poznámka k Ivě – jsme rádi, že se naštvala, i když to míří na esence. Je to také cesta, jak nechat hněv odejít. Pavel často při terapiích posloužil jako objekt vzteku a zloby klientů, kteří konečně začali vypouštět potlačené emoce, takže z těchto zážitků víme, že člověk někdy nasměruje uvolňující se vztek jinam, než by potřeboval, ale i to pomáhá. Takže jsme přesvědčeni, že to je jen a jen užitečné a že to k této Cestě patří.


Pěkný den Vám přejí Pavel a Taťána Kaiserovi
Vaši výhradní dodavatelé zvířecích esencí z USA