Cesta uzdravení – velký experiment začíná 22.2.2008

Milí účastníci „velkého experimentu“!

Akce „Cesta uzdravení“ se nám - jako vždy - vymkla z rukou...  Očekávali jsme, že se nám přihlásí maximálně tři až pět lidí, kteří budou mít chuť projít si společně tuto řadu esencí. Co to je „projít“? Znamená to ve stejnou dobu spolu s ostatními účastníky této akce užívat postupně sedm esencí z řady zvířecích kombinovaných esencí. Každou z esencí budeme na radu Daniela Mapela užívat po dobu tří týdnů. Během užívání esencí si účastníci povedou deník zážitků, postřehů a poznámek o tom, co užívání té které esence provázelo. Budou si všímat nejen svých prožitků, ale také reakcí okolí, partnera, rodiny, atp. Po skončení tří týdnů nám účastníci zašlou své poznatky shrnuté do nějakého hutného, ale dostatečně vypovídajícího vyprávění, ze kterého se budou moci všichni co nejvíce poučit a inspirovat – a to je hlavním smyslem celé akce.

Naše skupina je čistě virtuální, její účastníci se ve většině případů osobně neznají a každý bude v tom všem naprosto sám za sebe. Skupina má sloužit jako opora. Zkušenosti z vedení takové skupiny v minulosti s jinými esencemi ukazují, že mnoho jevů provázejících práci s esencemi považují lidé za náhodu. Pak ovšem zjistí, že tytéž „náhody“ se děly řadě dalších lidí ze skupiny... Užívat esence je někdy docela těžká práce a vyžaduje pozornost, uvědomění a ochotu a otevřenost ke změnám. Esence vynesou z podvědomí na světlo mnohé nevyřešené problémy a s těmi je třeba nějak naložit. V tomto od skupiny očekáváme, že bude dávat sílu vydržet těm, kdo to budou mít těžké... Současně si slibujeme ještě to, že společný upřímný záměr  poprat se se svými stíny by mohl přinést ještě jakýsi posilující efekt a hlubší účinek práce s esencemi, ale to je něco, co se nedá nijak změřit nebo ověřit.

Důkazem toho, že vnitřní odpor vůči řešení stínů už působí, může být i to, že ještě před zahájením akce několik přihlášených odpadlo. Důvody jsou navenek různé, ale uvnitř pravděpodobně podobné.

Svým nápadem jsme nadchli i Daniela Mapela, takže nám slíbil ke každému krůčku na této Cestě zaslat svůj dopis s doporučeními a dalšími informacemi. Díky tomu by naše akce mohla být pro nás všechny opravdu velkým přínosem. První takový dopis k esenci Vnitřní práce jste od nás už dostali. Současně Vám můžeme zprostředkovat odpovědi na otázky, které v celém procesu mohou vyvstat. Poučíme se tedy všichni a obohatíme se něčím, co se na žádném semináři ani letáku nedá dozvědět.

Kdo s námi vydrží po celou dobu 7 x 3 týdny a dodrží jedinou podmínku, tj. pravidelné užívání esencí v daných termínech a posílání zpráv v termínu, dostane od nás odměnu v podobě slevy 500.- Kč bez DPH na další nákup esencí - sleva se bude udělovat opravdu až po skončení akce.

No a teď překvapení – k účasti na celé Cestě se nám přihlásilo 26 zájemců!!! (A hned po našem dalším mailu pak někteří odpadli...) Neměli jsme to srdce nikoho odmítnout, a proto přijímáme svou zodpovědnost za celou akci a budeme dělat maximum pro to, abychom splnili svůj původní záměr – udělat vše dostatečně zajímavé a také užitečné a poučné.


Proč jsme se chtěli Cesty uzdravení zúčastnit – první příspěvky účastníků

Anna    Taťáno a Pavle, přiznám se, že jste mne svou otázkou zaskočili. Jednám intuitivně a když vnitřně cítím, že mám něco udělat, udělám to a nepřemýšlím o tom. Ale zvládla jsem to. Tuto výzvu jsem přijala proto, že je to CESTA. Každá cesta má směr, cíl a určitou gradaci. Každá cesta nás vede blíž k nám samým, k naší nejniternější podstatě. Pro mne je to cesta domů.

Blanka    Esence se ke mně přibližovaly zhruba 3 roky. Na konci listopadu  2OO7 to vytažení karty Strom jsem se definitivně rozhodla, že už s nimi začnu. Lákaly mě archandělské a mistrovské. Jenomže při osobní návštěvě jste začali s představováním od zvířecích, kterým jsem předtím vůbec nevěnovala pozornost. Když jsem se ptala, čím by bylo dobré začít, představili jste mi  Cestu. Pak jsme sice probrali i ostatní, na které se těším, ale  na tyto zvířecí jsem měla reakci(signál ve mně) a to už vím, že je to pro mě nápověda. Tak jsem se rozhodla, že začnu s nimi. Jenom mě to napadlo asi o měsíc dřív, což se mi občas stává. Když jste vyhlásili soutěž, zrovna jsem měla bouřlivou reakci a potěšilo mě, že bude potřeba si reakcí všímat a zapisovat je, tak jsem si dala na stůl papír a zapisovala. Ještě se se mnou do toho pustily 2 kamarádky. Teď čekáme na oficiální spuštění akce. Je to větší síla, pracovat ve skupině.

Hana    Již dlouho mám pocit, že na své cestě za poznáním sebe sama potřebuji nějaké vedení, podporu a usměrnění. Taky mám již zkušenost (sice krátkodobou) s esencí roku 2008. A musím říci, že se  opravdu dějí  prazvláštní věci .


Iva    Přihlásila jsem se, protože jsem přesvědčená, že tato nabídka pro mne nebyla náhodná. Jednu esenci jsem začala užívat před časem a dost mi ovlivnila život. Spolupracovat se samotným autorem bude asi zajímavé.


Jana    Do akce se chci zapojit ze dvou důvodů. - Pracuji jako psychoterapeut a neustále hledám další nové cesty jak pomoci lidem z problémů, neboť každý z nás je jedinečný a neopakovatelný, máme různé schopnosti, dovednosti, jsme různě energeticky nastavani a tudíž je třeba ke každému přistupovat individuálně, vnímat jeho potřeby a terapie přizpůsobit těmto okolnostem. - Nejraději vše vyzkouším na sobě, protože potom se mi s metodou nebo přípravky lépe pracuje. Mám představu, jak léčba postupuje, co se odehrává v životě i na těle klienta. Zvyšuje moji citlivost na výběr správné terapie. Předpodkládám též, že mé důvody budou mít i vedlejší účinek u mé osoby, při pokusu pomohu vyřešit  i něco sama u sebe, i když zatím nevím co, ale jsem zvědavá a těším se.


Jarmila    I já toužím po uzdravení. Cest je mnoho, některé se dají i kombinovat. Využívám toho a kombinuji - a věřím, že to neznamená zacházku či dokonce odbočku.


Lea    Na Cestu uzdravení se vydávám, protože mě před čtyřmi lety postihly velké zdravotní problémy, v těle mi tehdy nefungovalo takřka vůbec nic. Hodně věcí se už zlepšilo, no zdravá ještě bohužel nejsem. Se zvířecími esencemi mám pár velmi krásných zkušeností, věřím jim a doufám tak, že mi pomůžou vrátit nějaký ten střípek z mého rozbitého zdraví.


Lenka    Prostě jsem měla pocit, že to mám udělat. Líbil se mi popis těchto kombinovaných esencí a chtěla bych se ve svém životě posunout zase o kousek dál, vyléčit nějaké své "staré rány" a přiblížit svou duši blíže k celistvosti, vyrovnanosti a harmonii. Udělat svůj život mírumilovnějším a radostnějším.


Lída    Na Cestu uzdravení se vydávám hlavně ze dvou důvodů. První je ten, že konečně potřebuji zpracovat svou minulost a myslím, že nastala ta pravá chvíle. Druhý důvod je, že tyto esence bych chtěla nabídnout i některým mým klientům, a proto si potřebuji vyzkoušet na vlastní "kůži", jak fungují.
Marie    na cestu se vydavam,protoze doufam v celkove vyladeni-t.j. harmonii tela ,mysli a duse. doufam ze se mi to timto zpusobem podari!


Martina    Proč se vydávám na Cestu uzdravení? No v první řadě asi doufám,že mi to pomůže v jistém sebepoznání a definitivě se odpoutat od minulosti a tím se zbavit jak zdravotních problémů,které přetrvávají z minulosti,tak současných potíží,pro které nedokážu najít reálné vysvětlení a pomocí psychiky je odstranit.


Milada    Dovod prečo sa hlásim? Ten je už v názve - je to predsa cesta uzdravenia.


Peter    Mam pocit, ze tento rok je pre mna vhodny na zmeny. Sam som zvedavy, ci to bude vydatne na mna ucinkovat a ci na konci po siedmej esencii zbadam nekaku vyraznu zmenu. Davove akcie nemam rad, ale teraz vynimka potvrdzuje pravidlo ;-)


Radka    ...protože se domnívám , že to potřebuji :)) a pokud se posunu někam dál, logicky tím budou mít prospěch i všichni kolem mě :))  přeji Vám hodně úspěchů s touto záslužnou činností....


Robin    Toužím být přirozená a  láskyplná bytost, která žije KAŽDÝ DEN NA PLNO, raduje se z každé maličkosti a nedělá si starosti, jak žít. ŽIJE A JE.


Silvia    Ahoj vespolek, Proč chci jít cestou uzdravení? Mám nějaké témata, se kterými se mi nedaří popojít dál. Jakoby jsem stála na místě. Byť jsem udělala docela hodně. Jakoby jsem netrefila tu správnou příčinu. Věřím, že esence mi mohou pomoci vyplavit nejen příčinu, ale i řešení.


Zuzana    Vydávám se na cestu abych se v sobě zbavila veškerého balastu co tam je uložen jako zlost a jiné.Děkuji za tuto šanci toto vyzkoušet.

* Poznámka: Příspěvky účastníků předáváme přesně tak, jak je dostáváme, takže vše je naprosto autentické!


Svědectví o esenci Vnitřní práce (Inner Work)

Toto je natolik zajímavá zpráva od paní X, že si ji dovolujeme uveřejnit „mimo pořadí“ a tak trochu jako přípravu pro naše statečné, kteří s esencí teprve budou začínat. X se neúčastní našeho experimentu, ale nabídla všem své zkušenosti...

Dobrý den Pavle a Táňo, jak jsem slíbila, zasílám "zkušenost" z užívání esence Inner Work... Cestu uzdravení si chci projít z důvodu týrání v dětství, psychického a fyzického, zejména matkou. Trpím asi proto fobiemi, zejména v kontaktu s lidmi a také mám pocit, že můj život nemá nějaký zvláštní směr, že nevím, kam by se měl ubírat atd.

Esenci jsem užívala samostatně 4 týdny.

1.týden se v podstatě nic nedělo.

2.týden jsem si přišla spíše silnější, sebevědomější.

A 3. týden "To" začalo. Uvědomila jsem si a vybrečela se z toho, jak mi matka ubližovala. Došlo mi, že se to dělo ne proto, že bych byla špatná, ale že jsem prostě byla jiné, nestandardní dítě /nebo jen jiné než by si oni představovali/ a mí rodiče to nebyli schopni ustát. Jiný den jsem se zase kvůli něčemu rozčílila a cítila se silnější. Další den přišla silná únava a nachlazení, lehká rýma určitě související s 6.čakrou a podvědomím. Na konci 3.týdne jsem se zase vybrečela z toho, že rodiče bránili mému svobodnému vývoji, zakazovali mi kvůli každé hlouposti téměř vše a tím vlastně výrazně omezovali můj vývoj. Proto už ani nejspíš nevím, co od života chci. Další den zase přišel asi 10timinutový smích.

4. týden: Přišly vzpomínky na bití a podivení nad tím, že jsem se nikdy nebránila a nestěžovala si nikomu. A pak jsem si uvědomila, že i lehký odpor byl hned potrestán, takže to prostě opravdu význam nemělo. Zároveň jsem si uvědomila, že je moc fajn, že přes to všechno nemám k rodičům zášť, i když nikdy neuznali, jak moc mi ublížili. Vybrečela jsem si, že se ani po třicítce necítím na to být matkou a že už vím proč. Ten, kdo nedostal lásku, nemůže ji ani bez problémů dávat a já bych nechtěla být špatný rodič... Další den jsem si zas uvědomila, co jsem ani nevěděla. Že mi jako dítěti chyběl pocit bezpečí a jistoty /a lásky samozřejmě taky/ a proto mám pořád z něčeho strach. Taky mi došlo, že budu-li jednou rodičem, musím své dítě chválit za to, co udělalo dobře, ne mu stále předhazovat to, co se mu nepovedlo. Pořád to bolí, i teď z toho brečím, takže je to nejspíš na dlouho, ale snad se to postupně spraví.

Pocity odvahy ani bezpečí apod., které by mi měla dát tahle esence, zatím nepřichází, ale doufám, že postupně se ke mně tyhle pocity vrátí. Budu v ní pokračovat, přidala jsem ještě "Drozda", tak mi držte palce. X

Velice si vážíme důvěry, se kterou nám i Vám X napsala a děkujeme. Snad taková svědectví, která Vám nyní chceme přinášet pravidelně, ukáží cestu těm, kdo si s esencemi ještě tolik nevědí rady a netuší, co od nich mohou čekat.


Díky všem, to je vše, držte palce, doufáme, že většina z přihlášených vydrží tuto Cestu, i když určitě mohou přijít chvíle krizí!!! Doufáme, že pro Vás bude celá akce opravdovým přínosem a inspirací pro vlastní práci s esencemi. Vydržte!


Pěkný den Vám přejí Pavel a Taťána Kaiserovi
výhradní distributoři zvířecích esencí z USA