Danielovy tipy pro práci s esencemi Cesta uzdravení

Daniel Mapel, 26. 1. 2008

Když užíváme esence z řady Cesta uzdravení a chceme si tuto řadu projít celou, je nejlepší užívat každou z esencí po dobu plných tří týdnů. Začněte Vnitřní prací a užívejte ji konzistentně po tři týdny. Je nejlepší brát ji 3x-4x za den, a to zejména během prvních pár dní. Po pár dnech je možné přejít na užívání 3x denně. Tajemství úspěchu je v konzistentnosti a pravidelnosti – žádný den nevynechávejte.

Nejdůležitější věc při práci s těmito esencemi: přivítejte jakékoliv pocity, které se objeví. Buďte si vědomi, že vše, co se bude objevovat, je dobré, i když to nemusí být příjemné! Jde o to během celého procesu objevit a uvolnit pocity, které jste si ukládali a nesli v sobě tak dlouho. Aby tyto pocity mohly být uvolněny, musejí se nejdříve vynést do vědomí, a to není nikdy „příjemné“. Nicméně to je zdravá a naprosto nezbytná součást celého procesu.

Užitek, jaký budete mít z užívání esencí Cesty uzdravení, bude záviset zčásti na podpoře, kterou vám bude poskytovat vaše okolí. Je velice důležité mít někoho, s kým můžete hovořit o pocitech, které se objeví. Je třeba, aby to byl někdo, komu důvěřujete. Může to být partner, přítel nebo terapeut, ale hlavně ať je to někdo, kdo umí dobře naslouchat a nebude vás posuzovat za to, co mu sdělíte. (Poznámka P+T: Součástí tohoto je právě naše „virtuální skupina“, která se bude dělit o své zážitky alespoň prostřednictvím našich zpráv. Zkušenost ukazuje, že je dobré poznat zkušenosti druhých – pomáhá to s pochopením celého procesu a také vás to podpoří v tom, abyste celý systém prošli až do konce).

Ideální je spolupracovat s terapeutem nebo léčitelem, který vás umí podpořit, umí se na vás soustředit a naslouchat. Tuto podporu vám pro případ potřeby nabízejí Pavel a Taťána a jejich prostřednictvím v případě potřeby i já.


První esence v řadě: Vnitřní práce (Inner Work)

Vnitřní práce byla vytvořena, aby vám pomohla nahlédnout dovnitř, vejít do kontaktu s nevyřešenými emocionálními záležitostmi a spojit se s pocity, které je nutné procítit a vyjádřit, aby mohlo dojít k vyléčení. Esence v této kombinaci pracují v synergii, aby vás jemně podpořily a daly vám pocit bezpečí a odvahy na vaší cestě do svého nitra.

Při užívání Vnitřní práce si můžete dobře všimnout, že se objevují rozličné pocity. Dva hlavní mohou být hněv a smutek nebo žal. Mohou se objevit v různých časech a zpočátku nemusíte vůbec rozumět tomu, odkud přišly. To je normální.

Abyste dokázali rozpustit emocionální zátěž, kterou si nesete, je nutné uvolnit ji a to nutně vede k slzám nebo hněvu. Vyplakání našeho smutku a žalu z naší minulosti je ten nejjednodušší a nejvíce transformující lidský čin – a ten doslova mění chemii mozku a umožňuje v nás zrod nových duchovních cest. Takže až se vynoří smutek, důvěřujte mu, buďte s ním a dejte si svolení k jeho vyplakání. To je ta nejzdravější věc, kterou můžete udělat pro své tělo, mysl a duši!

Totéž platí pro práci s hluboce potlačeným hněvem a vztekem, který je nutno fyzicky projevit, aby se uvolnil z těla. Najděte si způsoby, jak jej projevíte, aniž byste ublížili sobě nebo druhým nebo abyste něco nepoškodili. Nejlepší způsob, který mne napadá, je bušit do polštářů nebo matrací a přitom vykřičet, jak moc se hněváte (když je někdo nablízku, můžete křičet do polštáře).

Rozhodně nechejte ten hněv plynout!

Pod hněvem je vždy ukryt žal, a tak přijměte svůj hněv, dovolte si být navztekaní a berte to jako cestu, jak vejít do kontaktu s hlubokým smutkem a žalem, který leží pod tím.

Pokud najdete hluboký hněv, který se vám nedaří řešit, pak doporučuji přidat si k Vnitřní práci esenci Zdravý hněv. Můžete je buď zkombinovat (užívat je společně) nebo užívat každou zvlášť, ale obě v průběhu téhož dne.

Pokud najdete hluboký žal a nedaří se vám ho řešit, pak doporučuji k Vnitřní práci přidat Truchlící srdce.


Pár slov o esencích, které tvoří kombinaci Vnitřní práce

Lvíče – darem této esence je síla a odvaha, kterou esence dodává vašemu vnitřnímu dítěti, které trpělo a potřebuje vyléčit. Řešení našich neuzavřených záležitostí zahrnuje práci s našimi strachy a kontakt s pocity, které bychom raději neměli. Lvíče nám jemně dodává odvahu a sílu, abychom právě toto dokázali udělat.

Slůně – pomáhá dítěti v nás cítit se bezpečně a chráněně a přitom ne opuštěně. Pro vyjádření nevyřešených pocitů se potřebujeme cítit v bezpečí a Slůně nám tak pomáhá při hledání a řešení toho, co potřebujeme vyléčit.

Mýval – pomáhá nám odkrýt pravdu, podívat se za masky, které nosíme a skrýváme tak skutečnost před sebou a také před druhými. Tak nám Mýval velice pomůže při kontaktu s částmi nás samých, které bychom raději neviděli a které raději popíráme.

Netopýr – podporuje nás při setkání s naším stínem a s naší osobní temnotou, při vědomém pronikání do nich s minimem strachu.

Hroch – pomáhá nám kontaktovat, procítit a vyjádřit naše hluboké pocity. Jedna věc je intelektuálně přemýšlet o našich nevyřešených zraněních z minulosti, diskutovat o nich a být si jich vědom. Jiná věc ale je plně je procítit, uvědomit si emocionální vliv toho, že si tato zranění neseme tak dlouho, projevit je a konečně uvolnit smutek a slzy. To vše nám pomůže udělat Hroch.


Daniel, Pavel a Taťána
www.e-esence.cz

 

Cesta uzdravení – Zpráva o užívání esence Inner Work – Vnitřní práce

Milí přátelé, stateční účastníci „velkého experimentu“!

Malé zamyšlení

Na chvíli se se mnou zamyslete. Jak jste si původně představovali, že bude váš život vypadat? Pokud jste svobodný či svobodná, plánovali jste to? Žijete-li v manželství, je to takové manželství, jaké jste si představovali? Toužíte po dětech? Nebo pokud je máte, zamlouvá se vám cesta, kterou si zvolily? A co vaše přátelství - jsou tak bohatá, hluboká a trvalá, jak toužíte? Když se blíží dovolená, opravdu se nemůžete dočkat těch chvil, které budete trávit se svými blízkými? A když po vánočních svátcích uklízíte stromek a celý byt, radujete se z toho, že oslavy dopadly podle vašeho očekávání?
A co vaše práce - vaše místo ve světě? Uléháte každý večer s blaženým pocitem, že jste opět dosáhli něčeho, co má trvalý význam? Radujete se z trvalého uznání, jehož se vám dostává za vaše výkony? Pracujete v oboru, který je pro vás jako dělaný? Máte vůbec práci? A co kdybych vám teď tvrdil, že život bude už navždycky takový, jaký je teď, že život, tak jak ho zakoušíte, bude trvat věčně, beze změny a jakéhokoli zlepšení? Váš zdravotní stav se nezmění, vaše finance se nezmění, vaše vztahy, vaše práce... zkrátka všechno.

Peklo, že?
John Elderedge, Cestou touhy


Jestli Vás předchozí slova zasáhla, jestli potřebujete něco v životě změnit, přečtěte si, jak se na takovou malou soukromou Cestu vydalo 25 našich zákazníků. Rozhodli se nejen zkusit něco změnit k lepšímu, ale také se s Vámi otevřeně podělit o to, co je na jejich Cestě potkalo. Všem za to velký dík!


Proč jsme se chtěli Cesty uzdravení zúčastnit – opožděné příspěvky účastníků

Ivana    Důvod je, že se potřebuji uzdravit fyzicky. Vím 100%, že moje uzdravení fyzické prochází přes uzdravení duševní, duchovní, odpuštěním a prací ve svém nitru. Co jsem si nashromáždila za svých 60 let a přinesla sebou ze své rodiny musím teď zpracovat. Samozřejmě si to nenechávám pro sebe a i když na mně pohlížejí jako na blázna, přesto se vracejí a chtějí si povídat v mé malé poradně bydlení a zdravého životního stylu.Sama se sebou pracuji na tomto poli, pomocí knih odpuštění od Luule Viilmi, "cesta" od Brandon Bays atd. Bohužel nemám ve svém okolí žádnou odezvu - v rodině spíše posměch, jsem přeci jenom starší osoba a tak si tak šeptají že jsem se zbláznila.

Josef    Zvířecí esence mne pomáhají již dlouhou dobu. Bez ohledu na určení konkrétní esence mám vždy pocit otevření se. Jakoby všechny ty svazky a omezení, které jsem si nastřádal, už nejsou tak pevné. Při užívání mne chytají "záchvaty" touhy být přirozený jako ty zvířata, touha být součástí jejich světa. Mám doma dvě kočky, to jsou moji dva kontroloři mého stavu vědomí, když jsem zrychleny z práce, snaží se mě zpomalit nebo se mi vyhybají, když užívám esence, jsem naladěn na uplně jinou vlnu a berou mě jako ze své smečky. Stejný i když jinak popsatelný mám poznatek z práce. Chtěl bych dosáhnout této harmonie trvale.Cesta uzdravení mi přijde jako výborný nápad jak toho dosáhnout. Těší mne že je možné se takového projektu zúčastnit. Přeji plné dny a trvalý úsměv.

Jaroslav    Lépe pozdě, nežli nikdy, takže odpovídám na otázku, proč se hlásím na experiment s Cestou uzdravení. Hlavní důvod je ten, že jsem zvědavý, jestli tyto esence  mně přinesou vůbec nějaké vnímatelné pocity. Mám doma již mnoho různých esencí (nejen od Vás), ale výsledek byl zatím prakticky nulový-alespoň já jsem nic nepozoroval. Takže - jsem především zvědavý ...

Gábina    Snažím se stále se sebou něco dělat, aby můj život byl snazší pro mě a pro mé milované. Občas to jde samo a já jen žasnu a děkuju, občas se zaseknu a přešlapuju na jednom místě. A to je právě teď. Proto jsem si vybrala Cestu.A proč práci se skupinou? Ještě nikdy jsem neměla tuto možnost a jsem z ní nadšená. Slibuju si od toho, že díky skupině si uvědomím víc věcí a taky že mě pocit zodpovědnosti donutí Cestu dokončit.(s tím mívám občas problém L )Zpráva o užívání esence Vnitřní práce

První tři týdny vyhlášeného experimentu jsou za námi a účastníci nám napsali své vlastní zkušenosti. Máme z toho krásný pocit, protože už během pár dní se ukázalo, jak mohou někoho esence svými účinky překvapit. To, co považujeme za samozřejmé a běžné, některé z účastníků zaskočilo. O to cennější jsou tedy zkušenosti všech, věříme, že to mnoha lidem pomůže poznat a více pochopit, co vlastně přináší „užívání kapiček.“

Pro ty, kdo jsou u nás noví: o tomto experimentu se dočtete více na titulní stránce www.e-esence.cz v aktualitě plus, kde můžete vše sledovat od samého začátku. Najdete tam také dopis od Daniela Mapela s instrukcemi a radami pro práci s esencí Vnitřní práce.


Anna    Esenci „Vnitřní práce“ jsem začala užívat týdnu, který jsme trávili v Rakousku na lyžích. Byl to nádherný týden: slunce, lehký mráz, nádherný sníh-co více si přát. Opravdu jsme si to užili. Po návratu domů jsem po hodně dlouhé době prožila NEDĚLI v klidu a harmonii. Pro vysvětlení: od určité doby, kterou nejsem už schopná určit, jsem neděle prožívala s velikým vypětím, smutkem, lítostí, s pocity, že je zase všechno jen na mně a ostatní se jen flákají a užívají si. Nemohla jsem objevit příčinu. Přitom jsem „nedělňátko“. Nějak jsem nedokázala prožít neděli v lásce a klidu. Žádný jiný den v týdnu mi problémy nedělal. Toto je první změna – prožívám neděle daleko klidněji a bez frustrací.Celý první týden užívání jsem byla vcelku klidná, vyrovnaná, veselá. Zlom nastal 2.3. večer, kdy jsme si s manželem vyměnili pár ostřejších slov (v odstupu mi to přijde zcela banální) a velmi mne zranila jeho věta „ať od nich tedy odejdu“. Nastoupila lítost, smutek, zoufalství, nepochopení, směs dalších pocitů, které jsem nebyla schopná rozklíčovat. Vše se to projevilo velikou tíhou v oblasti solaru. Takovou tíhou, že jsem se nemohla zhluboka nadechnout.Mohla jsem dýchat jen povrchně. Vyvrcholilo to 4.3., kdy mé pocity smutku a osamění provázel i pláč. Při něm mne velice silně bolela krční čakra. Další den tyto pocity přetrvávaly a po té začaly pozvolna ustupovat. „Naskočila“ mi situace, kterou jsem před časem(cca 2 roky) řešila. Tehdy mé pocity osamělosti byly tak intenzivní, že jsem je křečovitě vyplakávala asi hodinu. A tehdy mi vytanula tato situace: jsem malá holčička a je mi tak 2,5-3roky, jsem na dvoře a stmívá se, je to v období, kdy není zima, jsem tam a NESMÍM domů. Zřejmě mne tam „vyhodila“ maminka a já nevím, co jsem udělala špatně. Nemám strach, nepláču, jen prožívám velikou vnitřní bolest. Zřejmě jsem tou bolestí tak paralyzovaná, že ani nejdu ke dveřím a nebuším na ně (na kliku nedosáhnu) a nedožaduji se otevření. Asi jsem opravdu tak špatná, že si nezasloužím jít domů a nezasloužím si ani, aby mě měli rádi. Toto se mi objevilo a zřejmě se uvolnily další zbytky tehdy uložených emocí. Další dny jsem prožívala jako na houpačce-chvíli pohoda, chvíli hůř, 8.3. jsem pociťovala tíhu na solaru v noci, asi 3 hodiny jsem kvůli tomu nemohla spát, ale byl to jen fyzický projev, bez emocí. Ráno jsem se lehce probudila. To vnímám jako další posun-někdy (poslední dobou skoro každý den) nejsem schopná ráno otevřít oči a probudit se. Stále upadám do polospánku a nejde mi se probrat. Trvá mi to až hodinu, než jsem zcela při sobě. Od 9.3. je to lepší.Co se však zatím nezměnilo jsou migrény. Trpím jimi od svých 25 let(nyní je mi přes 50). Sice už nemám tak silné bolesti hlavy, abych toužila po gilotině, ale i tak mi tyto stavy komplikují život. Jsem v tomto období celkově paralyzovaná a vše je provázeno žaludeční nevolností. Migrény se u mne objevují v 7-14 denních intervalech.Další změna, kterou jsem si uvědomila, je ústup bolesti v oblasti zadního centra srdeční čakry. Tato bolest mne provázela spoustu let. Už se ani nepamatuji, kdy jsem si ji uvědomila poprvé. V době, kdy byly děti malé (20 let zpět), bývala tak silná, že mne až píchalo u srdce. Tehdy jsem to přisuzovala tomu, že jsem je vynášela do 4.patra. Byla neustále, v menší či větší míře. Večer jsem s ní uléhala a ráno se sní probouzela. Nyní je pryč.Stejné problémy mám s bolestí v oblasti zadního centra sakrální čakry. Tady ta bolest zasahuje celou pánev a přechází až do kyčlí. Také mne provází už dlouho a také je neustálá. Někdy mne i v noci zbudí a nemohu pro její sílu spát. I když jsem člověk, který se hodně pohybuje (vedu cvičení, tancuji, chodím do posilovny, chodíme s manželem do přírody, …), není před ní úniku, nedá se rozhýbat, uvolnit. Ta ustupuje, ale zcela eliminovaná ještě není.Toto jsou tedy mé prožitky, poznatky a zkušenosti z užívání „Vnitřní práce“.Děkuji všem zvířátkům této esence za vše, co mi pomohla uvolnit. Děkuji Danielovi, že tuto a další esence vytvořil. A Vám oběma děkuji za to, že jste se pustili do tohoto experimentu a tím mně i ostatním umožnili toto uzdravování.

Blanka    14 dnů se nic moc nedělo, pak se vzedmul uragán a ještě se neutišil. Fyzické příznaky čištění- bolavý krk zezadu (šíje), ramena, občas paže na střídačku. Nad ránem pocení hrudi, krku a hlavy - mokré vlasy. Kolísající nálady, občas depky, ale také velká euforie. Začaly mi přicházet nápady. Celkově víc unavená. Ale hlavně jsem pochopila předcházející období. Problém se otevřel, vztek se dostal na povrch, ale ukázalo se pod ním, co přesně mě zranilo. Dál tady mám stránku emocionálních výlevů... a zajímavost - ještě víc mě přitahovala zvířata a já je. Stala jsem se miláčkem psů v širokém okolí. V duchu jsem s nimi promlouvala a obdivovala jsem je, že jsou tím, čím mají být, že jsou v souladu se sebou a vesmírem. Na rozdíl ode mne, kterou rozhodí kdeco. Zápisky mám podrobnější, ale asi není smyslem tady rozepisovat konkrétní bolístky, tak jsem to shrnula obecně. Pokud byste chtěli podrobnější rozbor, mohla bych to zkusit, ale myslím si, že to možná přinesou další esence. ¨Vyloženě cítím, jak ty emoce mám za celý život nevyčištěné.
Gábina    Co se dělo 3 týdny s mojí psychikou?Během prvního týdne jsem nic mimořádného nezaznamenala. Měla jsem dobrou náladu, hodně energie.Druhý týden mi k tomu přibyla roztěkanost a nesoustředěnost, ale dá se říct že navzdory tomu, že jsem stále něco hledala, cítila jsem se velmi dobře, ba přímo radostně.Třetí týden se přidal vztek a podrážděnost a neochota se soustředit na něco jiného, než na sebe.(Děti i manžel šli prostě strnou). Přitom ale jsem nic konkrétního neřešila, nevracela jsem se k nějaké prožité situaci, nebo k nějaké konkrétní bolístce. Třetí týden jsem také pár nocí špatně spala. Přes tohle všechno mi ale bylo fajn.CO se dělo s mým fyzičnem?Hned po 2-3 dnech mě po obličeji vyskákaly všude možně uhráky, kterých každý den přibývalo (a bohužel stále přibývá).Časem se mi rozutekly i po krku, dekoltu a zádech. Když to vezmu podle orgánového zastoupení v obličeji, nejvíc se ozývala slinivka, žlučník a vlastně celé zažívání a taky plíce. Taky se mě hned první týden osypaly oční víčka drobným ekzémem a postupně se mi celé sloupaly. Nevídáno. Protože jsem nezměnila stravu, kosmetiku ani prostředí, nepochybuji, že to mají na svědomí zvířátka.Je legrační, že tu píšu o „beďarech“ místo nějakých hlubokých teskných pocitů, ale ty mě zatím míjejí. Musím ale napsat, že mám od paní astroložky do konce března slíbené skvělé období, tak je možné že díky němu mě ledacos „prošlo“. Nevím jestli je to dobře, nebo špatně, každopádně se těším na to, co se bude dít dál.Zdravím všechny a přeju hodně radosti z dalšího kroku na Cestě.

Hana    Prožívání mojí Vnitřní cesty se začalo v okamžiku, kdy jsem se dozvěděla, že za tři dny začínáme kapat esence. Zdál se mi sen, ve kterém jsem se ocitla ve veliké místnosti, rozdělené různými příčkami a šuplíky. Místnost jsem uklidila a vycídila, aby bylo vše připraveno na zařazování a urovnávání „nového". Sen byl velice příjemný a naplnil mě krásným očekáváním.Hned po prvním nakapání jsem pocítila bolest hlavy, vpravo uprostřed obočí, během dne se bolest stupňovala a postupovala po celé dráze žlučníku přes kyčel, až do pravého čtvrtého prstu na noze. Žlučník a játra jsou mojí slabinou a podle čínské medicíny je to orgán, který bývá velice často zatížený emocemi. Píšu to proto, že tuto bolest jsem měla několikrát po dobu užívání esence. Dále jsem cítila, že se nějak jakoby ponořuji  do sebe a nejsem tolik komunikativní jako dřív. Také energeticky jsem na tom nebyla moc dobře. Cítila jsem uvnitř jakousi nervozitu a rozhodila mě každá maličkost.Po prvním dnu užívání jsem měla opět zajímavý sen. Zdálo se mi o kočce, která zářila stříbrným světlem. Bydlela u řezníka(to nejkrutější materiálno) a ten se za ni styděl (co by si ostatní pomysleli!!) Pořád jí zavíral a přikrýval, aby tu její zář nikdo neviděl. Cítila se moc odstrkovaná, a přestože chtěla rozdávat lidem to krásné světlo, nemohla. Nakonec se uzavřela do sebe, ztratila sebevědomí a přestala si věřit.(Moje mamka je velice autoritativní a přísná. Nikdy mi nic neodpustila.)První víkend : Při úklidu mě napadlo, že bych si mohla pustit písničky z pohádek. Zpívala jsem si z plna hrdla „ Hlu-páku, najdu tě, tvá-říš se nadutě…." Fakt jsem si to užívala. Když byl syn malý, měla jsem problémy si s ním hrát. Hrála jsem si, ale zdálo se mi, že spíš z povinnosti než od srdce. Myslím, že se ve mně probudila hravost. Moje hravost pokračovala i druhý den, vyrazila jsem s kocourem - který je jinak domácí - do přírody, šla jsem mu ukázat, jak vypadají stromy a lezli jsme spolu na ně. Také jsem začala opět malovat – po dlouhé době. Zatím jenom mandalky, pro radost. Už mám tři a doufám, že po dalších esencích ještě nějaké přibudou. Další den mě ale moje hravost přešla. Byla jsem uvnitř sebe hodně zranitelná a všechno jsem brala moc emocionálně.Celý další týden jsem byla velice unavená a nemluvná. Taková jakoby tišší.  Já, která jsem bývala vždycky hrozně hovorná, sama sebe jsem nepoznávala. Stále jsem se ponořovala hlouběji do sebe, ale jinak se nic zvláštního  nedělo. Stále mám puštěnou hudbu nebo nějakou zvukovou clonu, ale tento týden jsem nic nezapínala. Byla jsem jenom já a ticho. Potom ale přišel víkend. Dostala jsem strašnou migrénu, která trvala přes dvanáct hodin. Vypadalo to, jako by se mi chtěl mozek zezadu vytlačit čelem ven. Intenzivně jsem zvracela a připadala jsem si, jako když mám tělo rozdělené na několik částí. Uzavřela jsem si to tak, že jsem nějaký vnitřní konflikt neuměla zpracovat, tak jsem ho musela takhle fyzicky dostat ven. Bylo to peklo.Tak toto jsem prožívala po dobu užívání první esence. Mám ale pocit, že bych ji potřebovala užívat delší dobu, určitě by tam „uvnitř" měla ještě hodně práce.

Iva    1.    týden – Myslím, že jsem neprožívala nic mimořádného. Asi se musí dostavit nějaká „hladina“ esence v organismu – proto jsem si přidala kapku, beru tedy 3x6 kapek.2.    týden – V pondělí mám problémy s krční a hrudní páteří, ale nepovažuji to za dílo esence. Až ve středu si uvědomuji, že se děje opravdu moc věcí, ale pořád mám dojem, že to nesouvisí s esencemi, protože se stupňuje tlak zvenčí. Já přece užívám Vnitřní práci!! Teď, když to píši, tj. 14. den experimentu, je mi naprosto jasné, že to souvisí. Je to hrůza, ustát všechny ty úkoly, které se na mě valí ze všech stran. Hodinu co hodinu dostávám víc a víc zabrat. Kolegyně se „hroutí“ a já řeším nejakutnější věci nejen za sebe, ale spoustu věcí, co mi ona připravuje; k tomu se přidávají oba mí nadřízení (jeden úplně mění předchozí podmínky, druhý přináší nové úkoly); praská mi hlava (nikdy jsem netrpěla bolestmi hlavy), čas se zkracuje, den nemá snad ani 12 hodin. Toto opravdu není normální běžné období.V pátek jsem nemocná, pracuji se zvýšenou teplotou a nemohu polykat, jak mě bolí v krku. Psychicky jsem však stále nad tím, sice jen o vlásek. Jsem přesvědčená, že je to díky esenci archanděla Haniela. Nemít jeho, tak se hroutím. Děkuji mu moc.Zkouším vypátrat, co mi tato situace chce říct. Vím už delší dobu, že beru svoji práci dost vážně a dělám věci, které bych ani nemusela. Nevím však, jak to pustit.Čeká mě třetí týden, co přijde? 3. týden - V sobotu vysloveně odpočívám, takže v neděli jsem schopna řešit čekající domácí práce. Nemoc z pátku a soboty je jakoby pryč, jen mi začíná zvláštní „rýma“. Čistím a čistím, dnes je čtvrtek a stále to pokračuje. Navíc si uvědomuji, že tělo se čistí i jinak – potím se, což je u mě - věčného zmrzlíka - taky nová věc. V úterý ráno dochází k výbuchu vzteku a zoufalství. Všechno, co se hromadilo už dlouho, se tlačí ven. Je to zlé, protože jsem za volantem a musím projet několika křižovatkami. Zuřím, buším do volantu, brečím, smrkám, všichni se mi cpou do cesty. Můj sedmnáctiletý syn, kterého vezu do školy už asi nikdy nevleze se mnou do auta. Omluvila jsem se mu a trochu se mi ulevilo. Další dva dny se docela držím, jen si uvědomuji, že od pátku mám problémy se spaním. Buď nemohu usnout (třeba i dvě hodiny) nebo mám pořád sny a budím se. V pátek odpoledne mám ještě horší záchvat vzteku (podřídila jsem se tlaku rodičů a stejně zbytečně). Naštěstí jsem sama a můžu si tady doma zuřit bez ohledu na kohokoliv a pak můžu zatelefonovat sestřičce a to mi moc uleví.

Jana    Esence začala učinkovat velmi záhy:- nejprve jsem 3. a 4. den užívání dostala vztek na rodiče - na matku, že mě bila a otec se o mne moc nestaral. Za dva dny bylo dobře.- pak mě jeden den krutě bolela holenní kost, kterou jsem si jako holka pořádně natloukla.- za další dva dny mě přepadl velký stesk po pejskovi který nám s manželem před 8 lety zemřel a měli jsme ho moc rádi.Vzhledem k tomu, že mám již mnohé zpracováno různými technikami, byla jsem mile překvapena, co ještě vyplulo na povrch a jak bylo rychle zpracováno.

Jarmila    - 3.den a nic- 1. týden - vztek a vztek a pláč, tak tohle opravdu pozorovatel není. Jsem v tom až po uši. Pomáhá kapka zdravého hněvu.  Hledám nač se hněvám: syn a dcera, nezbývá než uznat, že jsou dospělí,  říkám to a  ulevuje se mi.- 2. týden - na 1. pohled klid, na 2. objevují se pocity, o kterých jsem si myslela, že jsem je už zažehnala: fakt je třeba žít? A mít k tomu tělo? Proč.....- 3. týden - moje maminka už nežije, je výročí její smrti: jsem u ní a pláču, jak to nikdy během života nebylo. Poprvé zažívám pocit, že jsem malá, úleva.- stále 3. týden - syn má narozeniny, zvu na oslavu i otce svých dětí. Odchází: otec našich dětí. I tady je klidno.Shrnuto: nejdřív zlost, pak pochopení , přichází klid.A mám dotaz: to tak bude celou dobu, Táňo a Pavle? Jako na houpačce? Ani jsem nevěřila, že mohu v sobě tolik zlosti a vzteku mít a ještě pořád nejsem na dně. Myslím, že se mám nač těšit.

Jaroslav    Druhý den po začátku užívání, tedy v neděli odpoledne a večer na mne dolehl velký smutek a apatie, to se opakovalo v pondělí, tedy další den v poněkud zmenšeném provedení - a to je vše.

Lea    Druhý a třetí den po začátku užívání první esence se ke mně dostavil smutek. Řekla jsem si ale, že ho nechám, nebudu potlačovat slzy, vždyť právě to je účelem. Nebudu se tedy stydět = bylo to pro mě hodně osvobozující. Smutku jsem ale nerozuměla. Jako výsledek toho všeho bylo nádherné uvolnění, uvnitř mě všechno jen zpívalo a hrálo, cítila jsem se vnitřně volná. Byly to nádherné pocity, které trvaly minimálně 14 dní, pak se pomalu vytratily.Další pozitivní věc, která se mi stala – i když to byly jen drobnosti, dokázala jsem v několika málo případech vyjádřit navenek své city a pocity, což jsem dřív nedokázala a nechávala si všechno jen pro sebe. Navíc z dřívějška vím, že mám prý velmi slabou auru. Postupně ale mám pocit, že je „silnější“, cítím se být víc „pevná“, být víc „svá“.Dál už smutek nepřišel, místo něj na mě padla neuvěřitelná únava. Ráno jsem vstávala rozlámaná, bolely mě nohy, sotva jsem se hýbala. Další dny se to zhoršovalo, odpoledne přicházely krize. S únavou, i když menší, bojuji stále.Poslední dva dny před koncem užívání první esence jsem zažila několikrát poměrně intenzivně, i když hodně krátce, vztek. Přišlo mi to jako příprava na další esenci.A poslední poznámka je i pro mě dost neuvěřitelná – zhruba 10-14 dní ještě před úplným startem Cesty mě rozbolela kolena a mám je pořád velmi studená. Tyhle potíže mě doprovází zatím pořád…

Lenka    Jeden až 2 dny před začátkem užívání esence jsem se vztekala a dále získala inspiraci k meditaci na lásku - nevím, zda to řadit již k působení esence... Celé období užívání bylo velmi náročné -fyzicky i emocionálně.4 dni po začátku užívání se zase objevil nějaký starý vztek, který jsem si uvědomila a projevila ho navenek, zbytek týdne probíhal v klidu. V druhém týdnu jsem byla chválená - což mi dělalo dobře, spočátku mě to překvapilo, později posílilo mé sebevědomí.V posledním týdnu jsem věnovala pozornost svým emocím a pocitům - k tomu jak motivace jiných, ovlivňuje mé konání a snažila jsem se věnovat pozornost tomu, co chce moje duše, mé vnitřní já... Uvědomila jsem si, že pokud opravdu vím, co chci a věnuji opravdovou pozornost potřebám mé duše, vesmír vše zařídí tak, aby byla v harmonii...Byla jsem emočně citlivější - asi 2x došlo k uvolnění smutku a jeden den jsem prožívala významný neklid a strach - což se projevilo zvýšenou citlivostí a podrážděností a nakonec pláčem, neboť se ukázalo, že mé obavy byly úplně zbytečné...Uvědomila jsem si, jak strach člověka fyzicky paralyzuje (opravdu mi bylo i fyzicky špatně...) a získala jsem vetší důvěru v podporu vesmíru.Takže - co napsat na konec? Náročné období- jak fyzicky, tak emočně. Užívání esence mě dovedlo k větší všímavosti mých emočních i fyzických prožitků a k možnosti uvolnění těchto nepříjemných pocitů... tak jsem za to vděčná. Fyzické "nepohodlí" jsem zvyklá pozorovat již déle, teď jsem se zaměřila i na pozorování emocí a hlavně jejich uvolnění - jsem vděčna za to, že k němu mohlo dojít... a všem, kteří mi v tom pomohli a všemu, co mi pomohlo, taky děkuji...Naučila jsem se více všímat potřeby své duše a důvěřovat Vesmíru... Doufám, že mi to vydrží i nadále...

Lenka    Viděla jsem na sobě tyto změny.Hned druhý den užívání mě bylo,jak když na vás něco leze.trošku zimnice  a trošku bolest hlavy.Zimnice přešla,ale bolest hlavy se stupňovala. 5.den to bylo nejhorší,skoro na prášek na hlavu.:-) Pak to přešlo a celkem nic se nedělo. V psychice jsem si uvědomovala, že se mi snadněji rozhodují důležité věci bez pocitu viny,jako například propustit jediného zaměstnance. Takže taková lepší sebejistota v rozhodování a ve vlastních názorech se zdravým sobectvím. Dost  totiž na sobě nechávám dříví štípat.:-)

Lída    První reakce na tuto esenci se dostavila třetí den od začátku užívání. Nad ránem jsem měla zvláštní sen, který jsem si vyložila, že musím jít nejprve do minulosti, abych si mohla vyřešit přítomnost. Z onoho snu mě probudil mobil, takže jsem se nedozvěděla konec, ale to podstatné jsem si zapamatovala. Dost těžko se mi vstávalo, bylo znát, že se v noci něco spustilo. Navíc mě bolelo v krku, mrazení po těle, no prostě příznaky na chřipku. Toto je můj způsob čištění. Kromě chřipkových stavů, probíhá u mě očista v noci ve snech. Tyto sny bývají jiné než obvykle, je znát, že se něco zpracovává. Některé byly hodně intenzivní, především zpočátku, jiné jsem si nepamatovala, ale věděla jsem, že se něco děje. Také mi přicházely do cesty situace, které mě upozorňovaly na to, co mám ještě zpracovat a jakou „učební látku“ si musím ještě osvojit. Jinak dramatického se nic nedělo, ani jsem si zvlášť hluboko nesáhla. Tím nezpochybňuji účinnost této řady esencí, nepotřebovala jsem čistit nic radikálně, to už mám za sebou. Potřebovala jsem jen něco z minulosti dořešit. Chtěla jsem si také vyzkoušet tuto řadu, než ji budu doporučovat svým klientům. Celkově jsem z této esence měla dobrý pocit.

Marie    1.tyden-vcelku se nic nedelo.2.tyden-nedobry psychicky stav,vykyvy nalad, smutek,litost.3.tyden-postupne zlepsovani,nyni jsem vcelku dobra

Martina    1. týden sem nepociťovala,že by se něco extra dělo,až ke konci mě po půl roce přestali bolet záda,ale začali mě bolet kolena,což se mi předtím nikdy nestalo.Na začátku druhého týdne jsem byla zasvěcena do druhého stupně reiky,takže nevím,nakolik se případné změny budou odvíjet od toho a na kolik od užívání esencí.Každopádně od toho zasvěcení se mi začlo ráno dobře vstávat ,což se mi ještě nestalo,protože vstávání pro mě vždycky znamenalo utrpení.Na konci druhého týdne mě i přestali bolet kolena.3. týden se mi výrazně zbláznili emoce k člověku,kterého znám už 8 let, od té doby už 3. den mi není úplně dobře, mám teplotu a žaludeční potíže, ale přisuzuji to 21 denní očistě po reiky.

Milada    Prvé dva týždne - kľud a racionalita. Na začiatku tretieho týždňa  sa objavil strach /a z neho až fyzická nevolnosť/ a hlavne veľmi silný pocit smútku. Spolu s nimi sa dostavili i niektoré konkrétne dovody - z ktorých tieto pocity pramenia. Vrátila som sa hodne do minulosti...

Peter    Esenciu som začal brat o deň neskôr, nechcelo sa mi nejako do toho. Prvých cca 10 dní som ju bral intenzívne, bral som ju intuitívne, vždy keď ma napadla, min. 4-krát za deň, ale často oveľa viackrát. Nepočítal som počet kvapiek, väčšinou plnú pipetu – koľko vydalo. V tejto úvodnej fáze som esenciu bral s radosťou, vždy keď som si ju dal, mal som dobrý pocit z toho, že som si ju dal. Po cca. 10-tich dňoch začala dochádzať fľaštička. Ďalšie 2 dni som sa nemohol donútiť zarobiť novú fľaštičku Inner Work, bral som esenciu, čo ešte ostala v starej fľaštičke iba 2-krát denne. Tieto dva dni som cítil veľké napätie, na konci druhého dňa som si musel zarobiť novú fľaštičku. Potom sa to zase upokojilo. Celkovo som nejako výrazne nevnímal vplyv esencie – udalosti a situácie, ktoré sa diali počas jej užívania, nijako výrazne nevybočovali oproti tomu, čo bolo pred tým – rýchle a hektické dni. Posledný týždeň ma v utorok prekvapil mail od Pavla, že sa treba pripraviť na zmenu v piatok – má sa začať brať ďalšia esencia. Nesledoval som to, ani som to nemal naplánované v kalendári, lebo viem, že Pavel je veľmi spoľahlivý a dobrý reminder/pripomienkovač ;-) V stredu 12.3. to vypuklo. V mojom vnútri to vrelo ako tesne pred výbuchom, všetko na čo som sa pozrel alebo čo sa udialo, ma totálne iritovalo. Navyše mi šéf povedal, že chce aby som robil vedúceho projektu na projekte, o ktorom sme všetci dúfali, že ani nezačne (aj to tak už posledné 2 mesiace vypadalo) – inak to bude stresový projekt... Dal mi čas na rozmyslenie. Počas tohto dňa som si uvedomoval ako sa cítim a podarilo sa mi to pozorovať a nezatiahnuť do toho moje okolie, myslím, že okolie nič nepostrehlo – v tomto viem byť niekedy dobrý... Na základe pozorovaní za posledné 3 mesiace som zistil, že vždy štvrtého v mesiaci je pre mňa totálne workoholický, stresujúci a rýchly deň – je to pre mňa väčšinou najhorší deň v mesiaci. Táto streda dvanásteho bola 2-krát horšia. V stredu som si čítal Pavlov mail s inštrukciami od Daniela, od štvrtku som si začal občas kvapkať aj Healthy Anger. Mám pocit, že mám ešte nejaký ten deň brať popri Healthy Anger aj Inner Work. Myslím, že cieľom cesty je mama a môj vzťah k nej.

Radka    Po poradě s dětmi jsme se rozhodli, že si Cestu uzdravení projdeme společně…takže jsme si začali kapat: syn (10let), dcera (skoro 13) a já… manžel se k tomu nevyjádřil.Hned druhý den -v sobotu večer- syn dostal horečky. Od dvou let trpěl periodickými horečkami, klasická medicína vše řešila klasicky: antibiotiky (mezi třetím a čtvrtým rokem jich měl 13). Veškerá vyšetření negativní. Průběh byl vždy podobný… vyletěla mu teplota přes 40 st.C. a jinak mu nic nebylo…po dvou třech dnech se mu objevily čepy na mandlích a tak dostal antibiotika. Teploty, které měl po 3-4 hod., konečně klesly. Za 14 dní to celé začalo nanovo.Teprve pomocí alternativní medicíny se zlepšil. Teploty se vyskytují jednou dvakrát za rok, většinou po nějakém stresu. Reakce (asi) na kapky byla rychlá. Horečky trvaly 4 dny. Na jejich konci poprvé v životě zvracel… A poté mi oznámil, že už žádné čepy v krku nemá, protože všechno vyzvracel. A bylo po teplotě. Co na něm můžu jinak pozorovat-je sdílnější. Víc mluví o svých pocitech. Víc o spolužácích…. Měnil loni školu kvůli šikaně, ale některé strachy v něm přetrvávají. Mluvil vždy pořád, ale ne o tom, co ho doopravdy trápilo….až teď, a to považuji za největší pokrok.Dcera je tak nějak v pohodě, větší výkyvy jsem ani nezaznamenala. Jeví se ve škole asi jako introvert, ale řekla bych, že se možná trochu víc dokáže prosadit. Řekne si co chce i bez většího přemýšlení a ostychu. Začala opět chodit víc na koně. Na letním táboře měla úraz-spadla z koně a zlomila si pažní kost. Od té doby ke koním chodila tak nějak sporadicky, přestože už před tím skoro dva roky jezdila. Začala si víc věřit.No a u mě…. Asi je to divný, ale cítím víc energie. Zážitek jsem měla s cizím kocourem, který ač prý naprosto nedůvěřivý a bojácný (to jsem nevěděla), za mnou přišel a vyžadoval hlazení. I naše dvě psiny se od nás prakticky nehnou.Jsem víc v pohodě, občas mívám okamžiky „prozření“…takový moment, kdy je mi plno menších problémů naprosto jasných a vím přesně jejich nejlepší řešení…. JA když tak o tom přemýšlím, myslím, že se mi lépe i říká nepříjemná zpráva a lépe dokážu – pokud je to nutné – druhým říci NE….a to jak v pracovním tak v soukromém životě… zkrátka asi dělám víc co chci já, než to co chtějí ostatní J

Robin    První dva dny pobolívala hlava. Malé sebevědomí, napětí, tlak a strach v okolí 3 a 4 čakry (s tím jsem měl problémy jenom občas, teď je to každý den), únava očí i celkově. Jsem protivný i sám sobě. Občas jsem byl hodně nervozní. Svrbělai různá místa na těle. To je asi vše.

Silvia    Ahoj všem na cestě, poprvé jsem si vzala esenci Vnitřní práce večer. Ráno mi sama od sebe tekla krev z nosa (tekla mi často v dětství). Točila se mi hlava celé dopoledne. Byla jsem jak na vodě. Odpoledne jako když utne. Pohoda. Pak dva dny pohoda. Pak opět krev z nosa. Posléze další dny celkovápřecitlivělost, každou chvíli pláč a taky trochu vztek. Poslední týden docela pohoda. Těším se na další.

Zuzana    Z počátku uzdravení samovolně pláču, pocituji smutek v každé bunce těla, cítím, že některé pocity nejsou mé ale převzaté, uvědomuji si to s odstupem času. nečekaně jsem si uvědomila vztek na sebe samu, že se neumím prosadit a realizovat. dále jsem zjistila, že chci mít všechny a vše pod kontrolou. do této doby jsem si to neuvědomovala. mám pocit, že mě nikdo nepomůže, ale jiným pomoc přichází. je mi z toho smutno až k pláči. připadá mi že nikam nepatřím. cítím v sobě hodně smutku a bolesti až deprese,že se mi v životě nic nevede. jsem nyní více unavená než obvykle v tuto dobu.


Věříme, že teď už všichni hoříte nedočkavostí, co se bude dít při užívání esence Zdravý hněv. A že to bude asi pestré a zajímavé, je jasné už teď. Za tři týdny jsme tu s další zprávou!


Pěkný den Vám přejí Pavel a Taťána Kaiserovi
výhradní distributoři zvířecích esencí z USA