Milí přátelé květových čakrových esencí firmy Mamboya (Holandsko)!

Po mnoho let u nás patří čakrové esence k nejoblíbenějším. Je to logické, protože filozofie čaker je jednoduchá a srozumitelná. Vybrat si z pouhých sedmi lahviček je také naprosto snadné. Dnes k těmto sedmi esencím něco přibude – dovolujeme si vám představit tři nové esence, které velmi dobře doplňují stávající čakrovou sadu. Všechny tři esence již najdete v našem e-shopu.


Kundalini

Tato esence vznikla kombinací pylu květu Amarylis, orchideje Paphiopedilum Maudiae vinicolor a orchideje Zygopetalum „Arthur Elle Sakamoto“.

Kundalini je název síly, která je vrozená každému z nás. Někdy o ní hovoříme jako o „hadí síle“, protože bývá symbolicky znázorňována jako stočený had, spící v oblasti kostrče. Probuzení a zušlechtění kundalini (např. skrze jógu) může tuto sílu přivést až k našemu sjednocení s „kosmickou duši“. Kundalini energie je také často zobrazována jako oheň a je považována za důležitý prvek našeho duchovního vývoje.

Jogíni hovoří o „spontánním probuzení kundalini“, které je někdy provázeno nejrůznějšími spirituálními projevy (vnímání vnitřního hlasu, vize a jiné).

Kombinace pylu a dvou orchidejí dává této esenci kvality, které pomohou těm, kdo zažívají období stagnace, a nevědí, jak být sami sebou. Pomáhá také při hledání duchovní cesty člověka. K užívání této esence není nezbytně třeba, abyste na ni byli vnitřně připraveni. Nicméně při poctivém úsilí esence stimuluje růst a umožňuje přístup do energií vyšších čaker.

Práce s energií kundalini má ale jeden malý háček. Reakce na „spontánní probuzení“ energie kundalini totiž může být nepříjemná. Můžete cítit nejrůznější tělesné pocity, jako je teplo, a emocionální počáteční reakce, jako jsou strach nebo zlost. Můžeme si to přirovnat k tomu, jako by určité oblasti v čakrách byly kontaminovány a esence tyto oblasti začne čistit „ohněm“. To může vyvolat nepředvídatelné účinky. Proto tedy než se můžeme přeladit na novou energetickou úroveň, je třeba spálit nejrůznější duševní a emocionální usazeniny. To pročistí čakry, aby mohly přijímat a zpracovávat novou energii, aniž by to přineslo narušení vnitřní rovnováhy.

Doporučujeme vám užívat tři esence v následujícím pořadí:
Očista čaker - Sušumna – Kundalini


 
Očista čaker

Esence je tvořena kombinací turmalínu, environmentální esence Podzemní řeka a orchideje Encyclia vespa. Tato esence se používá obecně pro očistu čaker a také podporuje činnost jednotlivých čakrových esencí. Pokud užívání určité čakrové esence nepřináší požadované výsledky, může to znamenat, že je třeba nejprve použít esenci Očista čaker, a tak připravit cestu pro působení konkrétní čakrové esence.

Je třeba poznamenat, že po esenci Očista čaker je dobré pracovat s esencí Kundalini. Energie kundalini proudí podél páteře zdola nahoru speciálními energetickými kanály, tzv. nádí. Pokud jsou nádí zablokovány, energie se hromadí a další duchovní rozvoj člověka je tím znemožněn.

Doporučujeme vám užívat tři esence v následujícím pořadí:
Očista čaker - Sušumna – KundaliniSušumna

Tato esence je kombinací environmentální esence Podzemní jezero, orchideje Epidendrum Red Dragon a pylu z jirnice modré.

Sušumna nádí (tzv. střední kanál) začíná v místě, kde sídlí kundalini, a stoupá přímo vzhůru páteří do nejvyšší čakry. Slouží jako vedení pro parasympatický nervový systém. Má na starosti koordinaci činnosti našeho na vůli nezávislého systému, tj. všech činností, které neřídíme vědomě (činnost srdce, dýchacího ústrojí, trávení, krevní oběh…). Kanál sušumna vytváří cestu pro energii kundalini.

„Vedlejším účinkem“ zprůchodnění kanálu sušumna je energetické posílení páteře. Čakry jsou zdola nahoru zásobovány energií. Pokud energie narazí na překážku, pracuje na jejím odstranění.
Na rozdíl od esence Kundalini je esence Sušumna zaměřena na duchovní probuzení, ale přesto vyvolává i další změny: vzpřímené držení těla, pohled na věci ze širší perspektivy, zvýšení osobní síly a další.

Doporučujeme vám užívat tři esence v následujícím pořadí:
Očista čaker - Sušumna - Kundalini