Experiment s čakrovými esencemi – první dvě autentické zprávy

Úvodem pár slov od autora esencí


Dirk Albrodt nám pro všechny účastníky experimentu poslal krátkou zprávu.

„Čakrové esence vyrobené z kombinace květů vám pomáhají pročistit energetický systém od starých pozůstatků, které vám mohou bránit v jeho plném využití. Doporučuji užívat celou čakrovou řadu, každou esenci po dobu jednoho týdne a začít s první čakrou. Ta vás spojí se základní životní silou Země.

Esence můžete užívat tradičním způsobem jako „kapky“ nebo jakýmkoliv jiným způsobem, který vás napadne. Nechejte se inspirovat a poslechněte svou intuici. Esence můžete užívat vnitřně i zevně. Například esenci pro první čakru můžete přidávat do koupele. Můžete si také dát pár kapek esence do lahvičky, která se obvykle používá v homeopatii, a nosit ji na krku, aby se lahvička stále dotýkala vaší hrudi. Tyto homeopatické lahvičky jsou opravdu šikovné a díky malému rozměru se dají vložit i do sprchové hlavice. Naplňte tedy lahvičku pár kapkami esence pro sedmou čakru, vložte ji do sprchy a užívejte si energii, kterou takto dostanete při každém sprchování. Účinek vydrží asi čtyři týdny, pak je třeba kapky v lahvičce vyměnit.

Ať se rozhodnete pro jakékoliv užívání, energie vás povzbudí a podpoří ve zvládání nejen každodenního života, ale také výzev, které občas život přináší.

Přeji vám hodně užitku a hodně štěstí. Dirk Albrodt“


První dvě zprávy účastníků experimentu s čakrovými esencemi

První zpráva

Děkuji za poskytnutí a zprostředkování experimentu s esencemi - zajímavý zážitek a myslím, že ještě stále trvá a stále se pročišťují čakry i po ukončení... :)

Tady jsou moje zážitky, které mohou číst i ostatní :)

1. čakra - byla jsem zvědavá, co to vlastně bude dělat, první den to bylo takové zajímavé, protože bylo všechno výborné a cítila jsem, že tak by to mohlo být v ideální podobě - uvědomila jsem si, že můj život má smysl a cíl, a i to, že stojí za to žít... Setkávala jsem se hlavně s muži, kteří mně pomáhali, jak mohli... otevírali dveře a byli galantní :), stále mě napadalo, abych o sobě vůbec nepochybovala a byla sama sebou.

2. čakra - přišla nedůvěra sama v sebe, jestli to, co dělám, má smysl - týkalo se zaměstnání.

3. čakra - to bylo jako na houpačce - začala jsem si uvědomovat, že je důležité mít kolem sebe určité hranice... v zaměstnání i doma a nedovolovat lidem je překračovat... Všímala jsem si i toho, že lidé kolem mne měli potíže se žaludkem - velké - nebylo možno je přehlédnout.

Měla jsem pocit, že získávám víru ve vlastní schopnosti a dovednosti a patřím na tento svět.

4. čakra - napadalo mě, že bych měla více říkat svým blízkým, že je mám ráda a ráda s nimi trávím čas, i jsem to říkala :)

5. čakra - nabourala jsem auto tak, že jsem nacouvala do auta, které stálo za mnou a já ho vůbec neviděla - naštěstí jsem jela velmi pomalu, a tak jsem mladé studentce rozbila jenom přední světlo :) - nebyla jsem ale vůbec nervózní a domluvily jsme se velmi rychle.

6. čakra - hlavní emocí byl strach ze změny, napadalo mě, že by bylo moc dobře žít život ze srdce a ne z mysli :)

7. čakra - začala jsem uklízet a vyházela jsem si skříň i šuplíky :) Po přečtení Pavlových zkušeností jsem si oddychla, protože jsem na úklid čekala už od 1. čakrové esence :) Konečně mám uklizeno :) Na světě je příjemně a věřím, že je všechno tak, jak být má... dcera nebyla přijata na 8-leté gymnázium a já jsem byla ráda - už předtím jsem si říkala, že vlastně nevím, co jí mám přát - tak jsem si přála, aby bylo všechno tak, jak být má - při běhu na 12 minut se jí rozvázaly obě tkaničky u bot! a v testech z matematiky přeškrtala všechny postupy a napsala pouze výsledky... i když věděla, že je to důležité mít postup :)

Tak takhle to je s čakrovými esencemi - jsem ráda, že jsem se zúčastnila tohoto experimentu, děkuji. K.


Druhá zpráva

Milá Tamarko a Pavle, chtěla bych se vám z celého srdce poděkovat za možnost užívat čakrové esence. Za vynikající nápad - jarní úklid. Děkuji panu Dirkovi Albrodtovi, že je pro nás všechny vyrobil.

Přiznám se, že jsem asi dva týdny před vaší ponukou začala uvažovat, že si právě tyto esence objednám. Tak tedy - spadly mi přímo z nebe.Cítila jsem, že je čas začít pracovat na vlastních stínech a poctivě se na ně podívat.

Včera jsem doužívala první flaštičku. Týden mi nevydržela, užívání bylo nezřízené. Nohy se potřebovaly neustále pohybovat, normálně nechtěly jezdit výtahem, jedině pěšky a to do 6. patra - mnohokrát za den. Jakoby si uvědomovaly, že byly zanedbány.

Konečně jsem udělala radikální pořádek v CD a mohla jsem v klidu a pohodě  vychutnávat Mozarta i Bacha a malovat mandaly.Před nedávnem na mně v knihkupectví  promluvily Mandaly lásky, ale čas se našel až teď.

První den mi bylo příjemně a krásně. V noci se nohy ozývaly a bolely. Také kříž nedal spát.Během celého dne se projevoval neklid, únava a spavost.Byla jsem připravena od bolesti se oprostit a zkušenost přijmout. Pomohla mi i knížka Šamanské léčení.

Další den jsem cítila obrovský příliv energie a ta mě přivedla k velkému úklidu bytu. Potřebovala jsem vše uklidit i v těch nejzazších koutech. Překvapila mě přímo magická potřeba vyčistit všechna zrcadla. Chci se opravdu vidět taková, jaká jsem? Se všemi stíny? Co mi ještě brání?

Tento den byl děkovací. Děkovala jsem všem. Stvořiteli, duchovním bytostem, lidem - všemu a všem. Také sobě. Něco mě vtáhlo do knihkupectví, namířila jsem si to k regálu, kde ležela moje vytoužená kniha - Dílo Michelangela a div se světe - byla o 2000 korun levnější. Toužebně jsem se na ní chodila koukat dva roky, ale cena byla pro mě vysoká. Když jsem se ptala, jestli jí někdy nezlevní, dostalo se mi podivného úsměvu a odpovědí: Tyhle knihy se nezlevňují. Byla jsem opravdu šťastná, když jsem si ji nesla chvíli v jedné, pak druhé ruce - byla totiž náramně těžká. Ale ten pocit... Děkuji za dobrou koupi úžasné knížky. Celý večer byl naplněn energií Piety, Sixtinské kaple, chrámu sv. Petra...

Nesmírně si uvědomuji spojení se Zemí jako naší Matky. S otevřenýma očima sleduji vývoj a situaci v Japonsku.

Slyším slova Země: Pláču, když cítím bolest, kterou vyvolávají vaše hádky a zoufalství ve vztazích. Moje slzy smáčí obrovské plochy ledových polí a ledovců. Ty pomalu tají a zaplňují moře a oceány. Potoky mých slz potápí malé ostrůvky.
Kašlu, když slyším vaše slova plná zloby a nenávisti. Moje nitro se bouří a tryská z něj láva plná ohně a kamení, aby spálila energie strachu. Pohybuji svým tělem, neboť cítím tíhu na svých prsou z nelásky, z nesnášenlivosti, negativity, otupělosti, odporu a chamtivosti. Probuďte se, otevřete svá srdce a stanou se zázraky. Slyším hlasy šamanů, jejich varovné a posvátné rytmy bubnů. Slyšíte je i vy?

Tak mám týden za sebou a už se těším na kapičky pro druhou čakru. Celý týden jsem četla, poslouchala hudbu a psala.

První den s esencí 2. čakry se zdál být velmi příjemný. Cítila jsem všude lásku kolem sebe. Teď vím, že to byla úžasná příprava na dny, které následovaly. Přála jsem si harmonické vztahy, klid a pohodu. Moudří říkají, že vztah je klíčem k odhalení skrytých částí nás samotných. Tak jsem začala odemykat. Potřebuji dostatek úcty k sobě a zlepšit vzájemnou komunikaci. Kurz  - Cesta k úspěchu, mluvený projev a osobní rozvoj přišel právě včas. Není nad správné načasování... Jarní úklid je opravdu potřebný, aby se staré a nepotřebné pro současný život propustilo a udělalo místo novému. Nové myšlenky potřebují novou půdu. Esence mi pomáhají k tvořivé činnosti. Našla jsem si čas pro  sebe - začala jsem po dlouhé době hrát na klavír, jen tak pro radost.

Rozhodla jsem se žít na této Zemi, v této republice a těšit se ze života. Dlouho jsem hledala to místo a až  teď jsem pochopila, že jsem tady dobře (jsem totiž ze Slovenska). Mám právě v této zemi jedinečné místo.


Děkuji ti, esence solar plexu. Je to už potřetí, co mi je v první den s novou esencí tak krásně. Jakoby mi říkala: Dnes si to holka užij, pak máme hodně práce. Všichni se na mě usmívali... Začala práce na důvěře v sebe sama, bez závislosti na kladné odezvě okolí.

Přichází modlitba Františka z Asisi:

Pomoz mi, abych netoužila po útěše, ale těšila,
po porozumění, ale rozuměla,
po lásce, ale milovala.

Rozhodla jsem se pro změnu. Je zajímavé, že chci, aby se svět změnil... A já jsem stejná. A vlastně odmítám i to dobro, které se snaží vstoupit do mého života. Chci opravdu změnit moje myšlenky a názory? Chci opravdu změnit to, co nefunguje? Jsem jediná, kdo ovládá moji mysl. Tak ANO.


Moje srdeční

Chtěla bych vykřičet do éteru, že naše tělo je báječný, překrásný zázrak. Naše tělo je inteligentní. A vím, že mu dokážeme pomoct. Díky kapičkám dělám věci, které jsem jenom věděla. Vstupní branou lásky je odpuštění. A láska je léčebná síla. Činí nám potíže milovat sami sebe a bývá tomu tak proto, že často nedokážeme odpouštět. Máme pocit, že jsme v právu, ano, ale nejsme o nic šťastnější.

Odpouštím strachu, že se ve mně usídlil. Odpouštím sobě, že jsem strach do sebe vpustila. Prosím o odpuštění svoje tělo, že jsem mu způsobila bolest. Jen jsem se učila a teď jsem zmoudřela. Prosím o odpuštění Boha i Matku Zemi.

Když jsem pociťovala strach, usídlil se ve mně a pak nastalo zastrašování. Ale když v duši nad strachem zvítězím, přestanu se s ním setkávat. Život je spravedlivý, ale potřebuji pochopit jeho pravidla.
Konečně jsem se rozšoupla a začala nakupovat, ne pro jiné jako obvykle, ale pro sebe. Navštěvuji koncerty, čtu, poslouchám hudbu, vymalovávání mandal se stalo pravidelnou činností, hraji na klavír. A mám čas pro sebe. Provádím jarní úklid ve své mysli. Pořád se hrabu v zemi, sázím kytky... a velmi mi to pomáhá. A co mi nejvíce pomáhá? Upřímné popovídání a pomoc mojí nejlepší kamarádky.

Pavle, můžeš zařadit mezi naše povídání i pár řádků, které jsem napsala pro ni? Děkuji.

Říká se, že nejlepším přítelem člověka je pes. Čím si vysloužil toto rčení? Je faktem, že na svého pána v klidu čeká, i když se páníček opozdí, nic mu nevyčítá, právě naopak, těší se z jeho přítomnosti. Oplácí vděčně nejmenší pozornost. Když máte trápení, splín nebo bolest, trpělivě naslouchá. Uši má nastražené a hltá vás očima. Nekomentuje, nepoučuje, neponižuje. Vaše slova mohou být dokonale stěžovací. Cítí lásku a trpí při bolesti svého domácího.

A jak vypadá přítel? Ten lidský? Usměje se, když se opozdíte na schůzku. Ví, že máte pádný důvod. Ví, že byste ho nenechala čekat z rozmaru. A hlavně se na vás těší, má teplo v očích. A jeho stisk ruky a objetí je příjemné a nezapomenutelné. Zajímá se o vás jako člověka. Není mu lhostejný váš život. Debata s ním je plodná, oběma stranám příjemná. Přináší kromě potěšení i obohacení. Neumíš vyřešit problém? Pozorně poslouchá - a pak se z něj přímo sypou nápady. Stačí malé nadlehčení a hned je ti lépe. Ten nikdy nezradí a nezklame. V nejtěžších chvílích života podá ruku a převede na druhý břeh. A čeho si nejvíce vážím? Říká přímo to, co si myslí. I když je to mnohdy silné kafe.  Beru to všemi deseti. Nádhera - potkat člověka, který někde tři desetiletí žije, pro mě úplně někde na konci světa – a najednou se objeví. A já vím, že to není jen tak, že je to na celý život. Život? Díky za to, že jsi.


Druhý díl… Milý Pavle a Tamarko, směji se, směji se. Měla jsem vše už napsané a email pro vás mi zmizel… No prostě píši znovu. Možná jinak... Teď to bude pro vás.

Pořád přemýšlím, jak se zbavit určitých energií. Cítím všechno, co přichází. Na něco je to i dobré, takto vím, že mám ještě práci. A díky kapičkám řeším situace tak nějak jinak. Najednou chci do hloubky. Jsou tam energie hodně probuzené, ale neřešené. Jindřiška říkala: dávej ruce na Hajného obrázky, ale na černá, tmavá místa, to ti pomůže. Vím, že co přichází, musí mít i důvod. Proto potřebuji mít otevřené oči i uši a připustit, že i já jsem nebyla vždy v životech košer. Potřebuji se mít ráda, být spokojena sama se sebou. Dělat věci s láskou, milovat a milovat. Postupně se mi otvírají dvířka, ale jen když to chce každá moje část bytí. Ráda bych se zbavila té síly, co mám na zadní části těla od pasu po lopatky. S K. vše prodiskutujeme a je zajímavé, že máme skoro vše stejné, jak přes kopírák. Mívám často sny, tak jim děkuji, že mi pomáhají.

A teď napíši něco o jednotlivých čakrách, začnu 5 čakrou. Přemýšlím o vodě, jak je pro nás nesmírně důležitá a jak s ní zacházíme, jak se k ní chováme, jak ji zneužíváme. Je nejzákladnější a nejdokonalejší tekutinou na naší zemi. Dají se do ní ukládat data, má paměť. Proč pořád chodíme po přírodě se zavřenýma očima. Proč zavíráme oči před sebou? Kolik vody je v nás? Kolik v krvi, kostech. Naše tělo je tak dokonalé...

I nám v práci dává voda jasně najevo, že je čas s ní šetřit, vážit si jí. Už nejméně 2 měsíce překopávají tuny země a dělají nová potrubí. A potrubí se pořád trhají a trhají. Termíny dokončení se oddalují. Mnoho lidí je závislých na jejím toku. Je čas. Je čas napravování svých chyb. Čas změn. Vymést vše staré a nahradit novým. Staré myšlenky a staré emoce.


6. a 7. čakra: Je předvelikonoční období, období půstů a zpytování svědomí. Přemýšlení o změně svého života. Vaše načasování bylo přímo geniální. Lepší čas na úklid ani nemohl být připravený. Navštívila mě nemoc, právě v době volna. Jsem jí nesmírně vděčná za poučení. Přišla naučit tomu, čemu jsem se vyhýbala, nechtěla vidět. Měla jsem čas přemýšlet, neuklízela jsem, netrpěla zbytečnými přípravami na velikonoční svátky. Právě jsem v klidu četla Bibli - statě o poslední večeři, zradě, ukřižování a vzkříšení.

Příhoda, kterou jsem zažila, mi zní v uších jako memento. Jdu po tiché ulici. Stojím a čekám na chodníku, až auto projede a já mohu přejít. Ale v tu chvíli se handicapovaná mladá žena o berlích rozhodne přejít silnici směrem ke mně. Šla velmi těžce… Rázem se jí nohy podlomily a upadla. Auto naštěstí nejelo tak rychle, řidič stačil zabrzdit. Ležela těsně před koly jeho auta. V hlavě jsem měla jedinou myšlenku. Potřebuje pomoc. Bylo nás víc, co jsme ji zvedali. Děkovala anglicky. Jak znenadání přišla, tak i svým způsobem odkráčela. Byl to mžik. Malý moment našich životů. Od té doby slyším: Potřebujeme si pomáhat, ne proti sobě bojovat.

Kapičky mi pomáhaly vše jasně seřadit, utřídit a chovat se podle toho. Děkuji vám za vše. Uvědomuji si, jak je vše se vším propojené. Že vše je tak, jak má být, a že i po špatných zkušenostech bude opět svítit sluníčko.

Jsem šťastná, že i moje snacha vám napsala o radu při výběru esencí. No a že i v rodině se začíná mnoho věcí měnit.

Srdečně vás zdravím a přeji vše, jak má být, s láskou, v klidu a pohodě. K.


To je pro dnešek vše. Ostatní účastnice (nepřihlásil se ani jeden muž!) experimentu se nám zatím neozvaly, ale esence užívají a my se spolu s vámi těšíme na jejich zážitky! Čakrové esence najdete zde.


Pavel a Tamara Kaiserovi

Výhradní distributoři čakrových, archetypových a Bachových květových esencí Mamboya z Holandska.