Ve své terapeutické praxi ráda zkouším nové esence. Pracuji profesionálně s Bachovými  esencemi a asi 6 let s Esencemi volně žijících zvířat WEAE Daniela Mapela. Nejraději pracuji s Danielovými zvířecími esencemi. Podle mne představují neuvěřitelně širší možnosti výběru než Bachovy esence. Zároveň působí na hlubší úrovni. Je to logické, vznikly v dnešní době, zatímco Bachův systém byl vytvořen před téměř 100 lety. Zvířata skvěle fungují nejen u dospělých, ale i u dětí, které si spontánně vyberou z kartiček s obrázky zvířat přesně to, co potřebují.

Další z mých oblíbených esencí jsou esence orchidejové  od firmy Living Tree Orchid. Vybírám z nich ty, které mne osloví vzhledem k nejčastějším potížím klientů, nebo ty, které sama zkouším. Takto jsem vybrala i sprej Štít duše, který jsem nejprve používala k ochraně své aury před negativními a někdy i agresivními energiemi klientů nebo jiných lidí. Sprej mne doslova přitáhl svými vibracemi, popisem a složením. Zkoušela jsem jej nejprve použít ve stresových a vypjatých situacích. Fungoval neuvěřitelně rychle a jemně, jako bych se zabalila do jemného průsvitného barevného šálu, přes který nic negativního neprošlo. Stal se spolu s jinými orchidejovými spreji součástí mé každodenní „psychohygieny“ před vstupem do prostoru, kde provozuji své terapie. Kromě esencí dělám reflexní masáže celého těla, každému klientovi na míru. Často ke mně při masážích intuitivně přicházejí zvířata, která se hlásí o možnost pomoci člověku. Okamžitě sáhnu po dané esenci a použiji na místě, které jsem právě masírovala. Esence působí rychle, dokáže uvolnit emoce, pročištit meridián nebo zklidnit klientovy stresy. Někdy si klient řekne o lahvičku dané esence, protože cítil, že s ní přichází uvolnění, radost, klid.

V posledních měsících začínám masáž tak, že na chodidla klientů nastříkám také jeden z těchto orchidejových sprejů, nejčastěji je to právě Štít duše. Chodidla dokážou vyzařovat spoustu negativní energie, která je pak přímo namířena na terapeuta. Proto k hygieně terapeutické práce patří i koupel nohou s přídavkem soli nebo esenciálních olejů. Když si pak sedám ke klientovým nohám, negace jsou pryč nebo podstatně zmenšeny, klient se uklidní a s důvěrou se oddává masáži.

Doporučuji všem terapeutům a zejména těm, kteří jsou ve své praxi v přímém kontaktu s klientem, pracovat s těmito úžasnými spreji. Vyhnou se tak potížím, kdy si většinou jako začátečníci nebo méně zkušení terapeuti na sebe „natahují“ negativní energie klientů a přestávají se pak cítit dobře.

Kontakt:

Ing. Jana Holická - Johanka, nám. Přemysla Otakara II. č. 11
776 606 630, jana.holicka@centrum.cz, www.johanka.eu