Dobrý den,

Vaše esence užívám již cca 3 roky a je myslím na čase podělit se o své osobní zkušenosti.

Jedna z prvních esencí, kterou jsem použila a která ve mně zanechala velkolepý dojem, je esence Vinná réva. Díky této esenci jsem si během krátké chvíle (cca 2 měsíce), vyřešila resty ohledně vztahů s muži z minulosti a podařilo se mi potkat životního partnera. Je to téměř tři roky, co jsme spolu, a máme nádherného půl ročního syna. Jsem za to vděčná. Tuto esenci jsem před rokem a půl doporučila svému kamarádovi na vyřešení rozchodu a měl s ní také velký úspěch. Rozchod zvládl a do měsíce si našel přítelkyni, se kterou žije, řeší stavbu rodinného domku a brzy i nejspíš založení rodiny. Tyto dvě zkušenosti mě utvrdily v tom, že esence působí na lidi bez ohledu na to, zda jejich účinkům věří :-).

Další má cesta s esencemi byla přes čakrové esence. Začala jsem hezky od jedničky. Ta ve mně vyvolala silný pocit úklidu, který trval hodně dlouho a byl důsledný. Ovšem jen stěží se dá říct, že trvalý, prostě úklid je proces, kterým se člověk učí, a tak uklízím dodnes velké nánosy.

Cca před půl rokem jsem začala užívat esenci Bobr a k mému údivu mě opět zavedl k úklidu, ale tentokrát z trochu jiné perspektivy, prostě věci, které byly zaseklé nebo kde jsem před tím ani neviděla potřebu úklidu, se najednou rozhýbaly a začaly se řešit. Například na stole jsem měla už několik měsíců hromadu korespondence a účtenek k založení do šanonů a pořád jsem se k tomu nemohla dostat, byla jsem bezradná, jak ty papíry vytřídit a jak se v nich vyznat. Po třech dnech užívání Bobra to šlo samo od sebe, najednou jsem měla jasno a přišla i náhlá a rychlá realizace. Dnes je to čtvrtý den a člověk by už žádné překvapení nečekal, ale ono přišlo. Bydlím v domě s přítelem, synem, mými rodiči a rodiči mého táty, od minulého měsíce se k nám přidal i můj bratr. Jsme tedy velká rodina a dnes už není zvykem bydlet takto mnohogeneračně. Toto soužití s sebou nese i svá úskalí a problémy v naší rodině se prohlubují a hrotí. Dříve takové vyhrocení znamenalo spíš můj dočasný psychický kolaps a beznaděj. Nyní to však vnímám jako signál, který mě tlačí situaci řešit a ne ji jen přežít. Dokonce se začaly rýsovat i možnosti jak to vše zvládnout.

Když se vrátím k používání čakrových esencí, tak u mě nastala další změna s užíváním druhé čakry. Hodně jsem se v životě rozhýbala a začala jsem se pouštět do akce. Trojka a čtverka u mě proběhly tak nějak tiše, moc jsem si jejich účinky neuvědomovala, zlom nastal u pětky, tam jsem začala cítit, že mi ta esence nesedí, prostě mě odpuzovala natolik, že jsem čakrové esence přestala používat. Dnes vím, že jsem je o to víc potřebovala a je zde nejspíš velký blok, takže hodlám tuto cestu s odstupem času dokončit a uvidíme.

Zajíc, esence hojnosti, mě potěšila hned několikrát. Zprvu na mě měla účinek takový, že jsem si začala více uvědomovat hodnotu věcí a vztahů, které již mám, takže jsem se začala okamžitě cítit bohatší, aniž by se změnila výše mého konta nebo přibyly nové vztahy. Po víc jak týdenním užívání esence jsem se aktivně začala ptát sama sebe, která činnost je pro mě tak přirozená a zábavná, že ji nevnímám jako práci, a přesto bych si díky ní mohla finančně přilepšit. Očekávala jsem, že se vyloupne něco z toho, co jsem doposud dělala. K mému velkému údivu nikoliv. Dostala jsem se k činnosti, kterou se celý život živil můj děda (byl pánský krejčí) a vždy nás od toho zrazoval. Mám kamarádku, která mi už nějaký čas opravuje oblečení a šije nové, co si vymyslím. Hodně mě baví látkové plenky pro mého syna, a tak jsme ve vzájemné spolupráci s kamarádkou nějaké ušily (já připravila střih a nastříhala látku, ona udělala to sešití), těším se, až se mi podaří získat peníze na opravu šicího stroje, co jsem dostala od babičky, a naučím se i to šití samotné.

Na závěr nemůžu opomenout Stříbrný paprsek Elohimů. Tato esence mě dostala z poporodní deprese a pocitu, že jsem neschopná matka jen proto, že můj porod nedopadl dle mých představ a že se mi následně nepodařilo naučit syna kojit. Po dvou měsících se ze mě stala sebevědomá matka, je to nepopsatelný a úžasný pocit, který mohou poznat jen ženy.

Život s esencemi je pro mě již tak samozřejmý, jako že dýchám. Hodně mě toho učí, pomáhají, i když ne vždy se hned cítím lépe. Pamatuji si, že jednou jsem po esenci měla obrovský vztek a ventilovaly se ze mě negativní pocity, ale to jsem potřebovala, a pak už mi bylo mnohem lépe. Někdy je pro mě těžké vybrat si jednu konkrétní, protože si myslím, že bych jich potřebovala třeba 20 najednou, a tak jsem moc ráda, že nabízíte i pomoc s výběrem.

Těším se na další spolupráci a zážitky. S pozdravem Jana M.