SVĚDECTVÍ O ZVÍŘECÍCH ESENCÍCH

Dobrý den,

asi před dvěma lety jsem poprvé začala pracovat s esencemi, bylo jich jen pár, ale výsledek neuvěřitelný. Letitý problém zmizel, jako by nikdy neexistoval. Proto jsem začala pátrat po dalších esencích a tehdy mi do života vstoupily zvířecí esence. Jedny z prvních, které jsem opravdu v praxi vyzkoušela na sobě a shledala je účinnými, byly esence vhodné pro terapeuty. Tato zvířata mají rozdílné vlastnosti, ale na druhou stranu je jejich "spolupráce" nutná, chce -li se terapeut zbavit těžkých energií získaných z klientů, obnovit svůj energetický systém a být zase sám sebou. Dovoluji si bez nadsázky říci, že mi tyto esence už několikrát zachránily zdraví, ne-li život. Odstranily stavy neovladatelného třasu těla, stav na omdlení, nauseu, zimnici a další projevy, které provázely opravdu náročné terapie. Těmito mými přáteli jsou tito duchové - zvířata : bizon, havran, kolibřík, mlok, žába a želva. Tuto skupinku někdy doplňuji pásovcem a vlkem.

Experimentovala jsem samozřejmě i s jednotlivými esencemi, abych poznala jejich jedinečný přínos.

Bizon, želva a pásovec mi poskytovaly pevnost a stabilitu. Pozvedly mi důvěru, že všechno bude dobré, a dodaly sílu vydržet, než se energie po terapii usadí. Energie byla při užití stabilní, podsaditá a měla pevnou strukturu. Po bizonovi sahám, i když mě čekají jednání na úřadech, jsem pak sama sebou. K tomu přidávám vlka. Nenechám se pak dotlačit do kouta a stojím si za svým záměrem. Je zvláštní, že i okolí reaguje tak, jak potřebuji , úřednice jsou příjemné, ochotné, pracují nad rámec svých povinností.

Kolibřík a žába mi vždy značně odlehčili od těžké energie, bylo to jako si dát vydatnou sprchu a obalit se do andělské energie. Používám je samostatně, kdykoliv je mi těžko jak na těle, tak po duši.

Mlok je velmi originální a doplňuje kolibříka a žábu. To, co tito dva vyčistí, mlok jakoby zrestauruje. Jako by mě znovu poskládal coby skládanku puzzle. V tomto směru s ním ještě stále experimentuji, zajímá mě hranice jeho možností.

Poslední v řadě - havran - je strážce čistoty a je schopný přinést léčení nemocí. Možná bych si ho troufla nazvat malým antibiotikem. Ve směsi je důležitým pojítkem, které hlídá celý léčebný systém. Alespoň tak to vnímám já.

Mám tuto směs stále při ruce připravenou. Vytvořila jsem jí z 20 ml roztoku vody a alkoholu a z každé esence jsem odkápla 5 kapek.  Pro její sílu stačí v krizi použít 5 kapek pod jazyk, po půlhodince pauzy - kdy už je značná změna v mém stavu - užívám po 2 kapkách každou hodinu tak dlouho, dokud se necítím být úplně v pořádku. Většinou to je otázka dvou, tří hodin. 

Doufám, že i dalším lidem tímto poznatkem pomůžu a ulevím při jejich terapeutické práci nebo v osobním životě.  S úctou zdraví T.


ZKUŠENOSTI S AUSTRALSKÝMI KVĚTOVÝMI ESENCEMI

Dobrý den,

když už jsem se rozepsala o zvířecích esencích do soutěže :-) napadlo mě podělit se s lidičkami o další poznatky z oblasti ostatních esencí, které od vás kupuji. V poslední době  bylo pro mě velkým objevem, že prvotní oddělení duše od Ducha, kdysi na jejím počátku, může vyvolávat ještě dnes nedefinovatelné potíže na duši a tím i v životě. Budu teď hovořit o esencích z Austrálie, které jsem si vedle zvířecích velmi oblíbila. Jsou tématicky dobře vyvážené a použitelné v běžném životě, což je pro mě důležité. Jednu z nich jsem však nechávala tak trochu stranou a to esenci Pink Mulla Mulla. Pocit oddělení od Ducha nebylo téma, které bych očekávala u svých klientů, a tak jsem ji sice měla v povědomí, ale dost odstrčenou. A pak za mnou přišla slečna, která se rozpovídala o svých těžko popsatelných pocitech a jak tak povídala, duchovně mi přišla rada na Pink Mulla Mulla. Byť nešlo o potíže duchovního rázu, tématicky se esence spojila s tím, co tato žena říkala. Ba co víc, já si v tu chvíli uvědomila, že některé z jejích hlubokých emocí mám i já a náhle mě napadlo, že mám stejný problém. Oddělení od Ducha. Namíchala jsem nám oběma stejnou dávku a užívala jsem ji týden. Po týdnu jsem byla jako vyměněná. Doslova mě esence přeladila do harmoničtější hladiny a zacelila to divné prázdno, které jsem při ponoru do nitra pociťovala. Bylo to, jako bych konečně dořešila nějaký letitý spor nebo jako bych dostala konečně odpověď na zásadní otázku.

Klientka se také srovnala a byla připravená řešit "běžnější" potíže svého života.

Jen mě mrzí, že neumím detailně popsat pocity, které vedly k užívání této esence. Jakmile zmizely, nemohu si je už tak dobře vybavit. Jen si pamatuji, že šlo o pocit, že i přes veškeré mé poznání a práci, kterou jsem na sobě za 20 let vykonala, není něco zcela jasné, dokončené a byl v tom i stín nedůvěry v Boha, v jeho lásku apod. Hlavou jsem věděla, že je, že mi  pomáhá, mluví se mnou atd., ale nešlo to prožít hluboko v nitru, v srdci. Bylo to jako triviální obchodní vztah a mě to trápilo.Teď už je to pryč. Esence to doslova vymazala. Během dalšího týdne po užívání esence se věci seběhly "náhodou" tak, že jsem si vyřešila i hlubokou pokoru a téma Krista. Vše to byly věci, které mě trápily, dost zaměstnávaly mou hlavu, která se to snažila analyzovat, ale bez potřebného výsledku. Díky jediné esenci a týdnu je všechno mávnutím kouzelného proutku pryč a vyřešené.

Srdečně doufám, že touto zkušeností pomohu i jiným, třeba právě s hlubokou, ovšem ne fanatickou pokorou a v kontaktu s Kristem , takovým jaký byl, je a bude...

Krásný den přeje T. (autorku příspěvku jsme odměnili slíenou knihou Shizandra, plod pěti živlů).


ZKUŠENOST S KVĚTOVOU ARCHETYPÁLNÍ ESENCÍ SIROTEK

Hezký den, i já se ráda podělím o zkušenosti s užíváním esence " Sirotek". Tuto esenci bych si dobrovolně nevybrala:-))) neměla jsem pocit, a přece se ke mě dostala jako dárek, za který zpětně moooc děkuji... Byla to má asi nejzásadnější esence...

Moc jsem se na ni těšila, ale když ke mně připutovala, nechtělo se mi na ní ani kouknout.. 2 dny jsem odolávala a pak se pustila do léčby:-) bylo to v prosinc. Popis přesně vystihuje mě...

Sirotek typu řepík lékařský se snaží chovat, jako by se nic nestalo. Pochybuje o své schopnosti přežít to zoufalství a bolest z toho, že je na zemi sám a ještě ke všemu je zodpovědný za všechen ten zmatek v jeho životě. Snaží se dělat nevinného a věřit, že každá bolest může zmizet prostě tím, že na ni nebude myslet. Bohužel to tak nefunguje. Přesto se snaží dělat, jako by to tak bylo. To ukazuje, že stále nedospěl a nepřijal stádium sirotka. A tak začne hrát šaška. Je zábavný a oblíbený, vítaný na každé párty. Problémy nastupují, jen když zůstane sám a všechno to těžko potlačované zoufalství se mu vrátí. Řepík lékařský je esence, která pomáhá přijmout emoce a přesto stát zpříma. Sirotek se učí pochopit, že je emocionální bytostí a že to je přesně to, co jej dělá lidským. Emoce nejsou ani dobré ani špatné, prožívat je pomáhá člověku prožívat sám sebe. A tak se člověk stává sebevědomým a připraveným na další osobní vývoj.

Chuť byla "hnusná", to byla první esence fakt pro mě nedobrá... Měla jsem problém příjmout mužskou stránku, chtěla jsem být sama samostatná a soběstačná.., ale kvůli dětem se to ve mně hodně pralo... popis sedí do písmenka.. po prvním užití se dostavily slzy.. snad úlevy a odlehčení.. blížily se Vánoce a měli jsme jet na týden na hory přes Štědrý den.. Chtěla jsem udělat dobrý skutek a nabídku společných Vánoc přijal i můj kdysi velmi blízký přítel, který po rozvodu zůstal " sirotkem".. vše šlo podle plánu a já se moc těšila na změnu... mělo to být takové pohodové - jsem si teda plánovala.. on vaří, tak jsem se i těšila na opravdový odpočinek... dojel za námi o 2 dny později a už při vystoupení z auta mi blesklo hlavou, že týden s ním tam fakt nevydržím... vybalili jsme vše, dali si kafčo a najednou ho bylo všude "plno".. nejen, že ztloustnul, byl hlučný na můj vkus, dost holdoval alkoholu a měl ze mě "dálkový ovladač"- udělej, přines, tak to dělej, už jsi dala vařit atd..:-((

To jsem vydržela 3 dny a pak to bouchlo - ke smůle pro děti.. byl Štědrý den.. Dovolila jsem si odejít ven na hodinu vydýchat to a byl problém - Já jsem dle jeho slov vše zkazila, hlavně jemu, on pro nás dělal přece maximum.. dovolila jsem  si odejít, nechala děti napospas atd.. (jen jsem vyklidila pole pro jeho přípravu  večeře, na které si zakládal a musel ji sám udělat).

Dopadlo to fiaskem - jeho zhrzená, uražená ješitnost zvítězila a odjel po 3 dnech.. v tu chvíli jsem si uvědomila a řekla mému příteli, že jsem ráda, že ho mám... uvědomila jsem si ten poklad doma.. a navždy opustila myšlenky, že bych se mohla někdy vrátit k dřívější lásce.. nepátrám, zda byl takový nebo se změnil, nesmírně mi Sirotek otevřel oči a já jsem šťastná..

A jak to dopadlo?

Po jeho odjezdu jsem vyčistila prostor, udělala průvan..dostavilo se ticho a klid.. dětem jsem Vánoce udělala ještě po příjezdu domů, o všem jsem si popovídali a já zjistila, jak samota je zlá.. že už nechci být sama a že kamarád si samotu nahrazuje ženami, alkoholem a dělá šaška společnosti, přitom jeho srdce teskní..

Naše komunikace skončila, už to je jen kamarád, dodnes a ani nikdy nepřizná ani kousek chyby.. vše hodil na mě..

já jsem se s tím vyrovnala, bylo to pro mě velké zjištění a děkuji všem zúčastněným za otevření očí..

...byl to můj nejkrásnější vánoční dárek..

I.
 

ZKUŠENOST SE ZVÍŘECÍ ESENCÍ LIŠKA

Jako podekovani Vam pisi mou nejcerstvejsi zkusenost s esenci Liska... byla to opravdu rychlovka... posledni tyden jsem si Lisku neustale tahala z karticek, protoze resim otazku toho, co mi jeste chybi k dosazeni trvaleho partnerskeho vztahu. Byla jsem jiz opravdu zoufala. Myslela jsem si, ze jsem jiz udelala uplne vse. Ale porad neni vysledek ten, co si opravdu z celeho srdce preji... ted uz tomu muzi v mem zivote chybi jen maly malicky dilecek, aby to vse klaplo... ale ja proste nevedela, co uz delat, na co se mam jeste podivat, co jeste nevidim. Mam vypracovany uplne perfektni seznam, co chci, aby ten muz splnoval, ze si ostatni mysleli, ze to ani nejde splnit. A pak mi prisel do zivota muz, ktery ho uplne splnuje, uplne VSE SPLNUJE… ani ja bych tomu neverila, ze je to mozne... az se objevil, uplne se mi vnutil do pozornosti... ALE jedna podstatna vec tam nesedi... ma zlomene srdce, a tak neni pro mne uplne volny... proste nejsem "mozna zatim" tou jedinou, vyjimecnou pro nej. A ja stale nevedela proc???? Opravdu jsem byla zoufala… a do toho jsem si neustale tahala tu Lisku... a minuly tyden, kdyz mi prisel od Vas email o Lisce, tak uz jsem nevahala, a okamzite si ji objednala... no a vcera netrpelive cekala, az mi prijde od Vas esence.

Vcera jsem mela cely den uplnou tmu, nic jsem nevedela a byla jsem zoufala. A pak prisly esence... hned jsem si dala Lisku... nakonec pulku lahvicky... odpoledne... pak jsem sla na hodinu tance a ta mne trochu prosvetlila... a pred spanim jsem si opet dala Lisku... a zdal se mi sen... ze jsem byla ve spolecnosti muze, jeste spolu s dalsimi 2 zenami a ditetem... ten muz mel oci jen a jen pro mne... ukazoval mi svuj zajem... dvoril se mi... byl to uzasny pocit... ja jsem se konecne citila poprve v zivote vyjimecna, jedina, jedinecna. A rano po probuzeni mi to vse doslo, ze jsem se nikdy, doma s rodici, ve spolecnosti, v praci necitila vyjimecna, jedinecna, ze az ted v tom snu... a pak mi dnes rano jeden kolega z byvale prace napsal presne to, co jsem vzdy chtela slyset od muze, to jak jsem vyjimecna, a ze hned jak mne videl, vedel, ze jsem proste jina. Napsal mi to sam od sebe. A mne take doslo, ze mi to lide pred tim uz rikali, ale ja to neslysela... proste jsem to k sobe nepustila.

Tesim se na dalsi zpravy od Lisky, ale jiz ted vim, ze ta nejvetsi zprava od ni mi uz prisla... konecne mohu byt vyjimecnou zenou pro meho vyjimecneho muze!!!

Dekuji Vam, M.


A DRUHÁ ZKUŠENOST S ESENCÍ LIŠKA

Dobrý den, Tamaro, moc si vážím toho, že jste ochotni svým zákazníkům poskytovat poradenství, a i když mi Vaše poslední rada příliš nesedla (nejspíš proto, že jste měla pravdu a já jsem nebyla připravena ji slyšet :-), ráda bych vám to aspoň trochu vrátila tím, že se s vámi podělím o zkušenosti s užíváním esence Liška.  Když na to myslím, mám hned dobrou náladu:-).

Paní Liška (neboli Kmotra od Křivého dubu) mne zaujala tím, že si mě sama našla. Nějak se mi začala objevovat v životě. Já jsem se potom začala zajímat o její charakteristiku ve vašich esencích a co jsem četla, se mi líbilo.  Jen jsem si uvědomila, že mám strach, abych po užívání této esence nebyla vyčůraná:-).

Liška mě ale příjemně překvapila. Už při prvním užívání esence se mi v srdeční čakře rozlil velmi příjemný pocit tepla, uvolněnosti a vnímání syté šťavnatě žluté barvy –jako lampička, asi jako když slunce svítí skrz sklenici s tekutým medem. Uvolňovaly se strachy a v znikala velmi příjemná nálada.

Začala jsem se starat o sebe a o své zájmy – dovolila jsem si být „sobecká", ale zatímco dřív jsem něco někomu dala a pak to vyčetla, nebo se potom necítila dobře, tak teď jsem dala nejprve sobě a s láskou pak dávala i ostatn&i acute;m – na všechny se dostalo a bylo to pro obě strany lepší. Dokonce si myslím že jsem byla ke druhým soucitnější a vnímavější.

Zlepšilo se mi také rozhodování.

Řešení přicházela včas, byla chytrá, příjemná, zajímavá a překvapivá a měla šmrnc.

Pokud jde o prosazování vlastní autority: zjistila jsem, že mám větší nadhled, například když na mě křičel
opilý klient. Dále v jiné situaci,když mi kolegyně jemně vynadala a pak zjistila, že nemá pravdu, napsala mi hezkou textovku a omluvila se mi.

Pokud jde o nevýhody: je pravda, že tato esence bystří smysly. Mám i výborný sluch, takže jsem o to víc vnímala poněkud hlučné sousedy v paneláku. A řekla bych, že ke konci užívání esence jsem byla i trochu přecitlivělá.

Celkově ale hodnotím velmi pozitivně. Cítím velkou úctu k tomuto laskavému, statečnému a štědrému zvířeti, které přežilo ve velkých počtech přes genocidu páchanou lidmi (včetně krutostí jako byl hon na lišku apod.). Dozvěděla jsem se i to, že lišky chodí na slepice hlavně když mají mláďata, jinak jsou skromné a živí se třeba i brouky, mršinami nebo částečně rostlinami. Zajímavá je i myšlenka, že liška je zvíře trochu na přechodu mezi kočkou a psem – i když se jedná o šelmu psovitou, má rysy obojího.

Děkuji, přeji hodně radosti a lásky a zdravím. M

 


Děkujeme za tyto příspěvky a budeme rádi, když nám napíšete i Vy. Každý příspěvek rádi zveřejníme, samozřejmě bez uvedení jména. A pamatujte, že i Vaše zkušenost může někomu pomoct, tak si ji nenechávejte pro sebe!

Pavel a Tamara
“Aby stálo za to žít!”