Vážení přátelé,
dnes Vám přinášíme velmi pěkné zkušenosti s esencemi, které nám poslala terapeutka Gabriela Mráčková z Plzně.
První dvě esence, o kterých nám Gabriela píše, najdete v kategorii Tinktury - Australské květové esence, Srnu pak v kategorii Tinktury -  Zvířecí esence.

A nyní již citujeme e-mail z 21. 7. 2009:

“Koupila jsem si esenci Travel na cestu letadlem. Trpím od malička kinetózou a jakmile se semnou hýbe uzavřený prostor, kde nemám pevný bod venku, je průšvih. Stejně tak už špatně zvládám i ruské kolo na pouti. Letadlem jsem navíc ještě nikdy neletěla, proto jsem se vybavila Cocculinem (homeopatikum na kinetozu, zklidnění žaludku apod.), esencí, žvýkačkami a bonbóny. Měla jsem navíc strach ze zaléhání uší.
Odlétali jsme ve čtvrtek 12. 6. a od soboty jsem trpěla meteorismem a těžko jsem se vyprazdňovala. V pondělí jsem si toho všimla a přemýšlela jsem, co jsem snědla. Pak mi došlo, že už se z podvědomí ozývá strach z cesty letadlem, aniž bych o tom ještě já měla tušení. Začala jsem užívat (i s 5-letou dcerou, která se také bála) esenci Travel. Ještě týž den tyto potíže zmizely. V den odletu, kdy jsme čekali na transfer do Prahy, mi začal těžknout žaludek a měla jsem ho jako kámen strachy. Opět jsem užila okamžitě kapičky a během minuty bylo po problému. Opravdu zázračné. Takto mi pomáhaly celou dobu. V letadle jsme měli (pro mě) docela rychlý vzlet, turbulence (to plakaly všechny děti v letadle) a docela rychlé přistání. Nebýt této esence, byla bych zelená jak sedma a zle by mi bylo ještě druhý den. A nechci domýšlet, co bych ještě mohla prožít na WC.
Druhá úžasná zkušenost je s esencí Cognis. Koupila jsem ji našemu synovi, kterému je 2,5 roku a nechce povídat. Nebo po něm něco chci, on to chce hrozně moc splnit, ale vůbec nechápe, CO po něm chci. Jak kdybych mluvila jinou řečí. Věděla jsem už z astrologie, že pro školu moc buňky mít nebude. Dlouho jsem se nezabývala tím, jaký si vybral život, protože jsem doposud měla v repertoáru sebe a dceru. Když jsem viděla, že měsíce utíkají a on mluví stále jako jiné děti o rok mladší, uviděla jsem esenci Cognis. Objednala jsem ji spolu s ostatními esencemi a začala po dovolené dávat synovi. Po 3 dnech pravidelného užívání začal opakovat pár slov, které před tím nikdy nevyřkl. Některá spojení slov řekl dokonce sám od sebe, protože to prostě chtěl vyjádřit. Užívá ji stále, přikoupila jsem esenci pro 5. čakru a syn se stále zlepšuje v komunikaci. Už si řekne, co chce, pomocí slov, které dříve vůbec neříkal. Ani jsme ho neučili tato slova říkat, prostě je začal používat sám od sebe. Také jsem věděla, že je extrémně stydlivý. Nechtěl ani opakovat před tátou nebo mnou slovo, které řekl prvně. To už je opravdu co říct. Ptala jsem se ho, jestli se styděl povídat... řekl, že ano. Je na něm vidět, že jakékoliv sebemenší vysmátí se mu nebo naznačení, že něco udělal špatně, je propustka do velkého bloku v dalším jeho chtění dál pracovat. Tak si domýšlím, že to takto měl asi i s komunikací. Měl takový strach, že něco řekne špatně a  my se mu budeme smát, že raději mlčel. Teď už tu odvahu sbírá, hodně ho chválíme a dělá velké pokroky. Je moc šikovný a máme z něj radost. Takže ať jsou dispozice, které si do života vybral, jakékoliv, jsou tu pro to, abychom s nimi pracovali a léčili je v rámci jeho vůle.
Samozřejmě s jinými esencemi mám také dobré zkušenosti. Některé jsem moc necítila. Měly pozvolný náběh a až teď, po 2 letech, co jsem je užívala, jsem si uvědomila, že tu esenci vlastně žiji v praktickém životě. Teď mám na mysli Srnku. Většinou je to opravdu takovýto náběh, kdy o něm vlastně ani nevím. Postupně pak zjišťuji, že jsem se dostala už do času, kdy už mám řešit problém, na který jsem užívala danou esenci.
Mám ale výborné zkušenosti s užíváním esencí při terapiích. Mám vlastní techniku, kterou jsem si nějakým způsobem vytvořila, a tam je užívám, pokud je třeba. A to je pak úžasné pozorovat, jak působí. Takto při jednorázovém cíleném užití (většinou jen povrchově) je účinek opravdu silný. Také určitě záleží na tom, že ji s tímto úmyslem použiji, kdy chci teď okamžitě jasný efekt.
Snad Vám moje zkušenosti budou nějakým způsobem ku prospěchu.
Srdečně zdraví Gábina Mráčková (pokud budete chtít uveřejnit moje zkušenosti, můžete uvést jméno)“

Prosím, máte-li chuť napsat nám své zkušenosti, rádi je též zveřejníme, samozřejmě i anonymně, když si to budete přát. Za Vaše dopisy moc děkujeme, pomůžete těm, kteří ještě nevědí, co jim esence mohou přinést, případně jak s nimi pracovat.