Daniel Mapel (Wild Earth Animal Essences, USA) je výrobce zvířecích esencí. Spolupracujeme s ním již od roku 2004.

V tomto článku Daniel radí, jak pracovat s esencemi z řady “Cesta uzdravení“.

Když užíváme esence z řady Cesta uzdravení a chceme si tuto řadu projít celou, je nejlepší užívat každou z esencí po dobu plných tří týdnů. Začněte Vnitřní prací a užívejte ji konzistentně po tři týdny. Je nejlepší brát ji 3x – 4x za den, a to zejména během prvních pár dní. Po pár dnech je možné přejít na užívání 3x denně. Tajemství úspěchu je v konzistentnosti a pravidelnosti – žádný den nevynechávejte.

Nejdůležitější věc při práci s těmito esencemi: přivítejte jakékoliv pocity, které se objeví. Buďte si vědomi, že vše, co se bude objevovat, je dobré, i když to nemusí být příjemné! Jde o to během celého procesu objevit a uvolnit pocity, které jste si ukládali a nesli v sobě tak dlouho. Aby tyto pocity mohly být uvolněny, musejí se nejdříve vynést do vědomí, a to není nikdy „příjemné“. Nicméně to je zdravá a naprosto nezbytná součást celého procesu.

Užitek, jaký budete mít z užívání esencí Cesty uzdravení, bude záviset zčásti na podpoře, kterou vám bude poskytovat vaše okolí. Je velice důležité mít někoho, s kým můžete hovořit o pocitech, které se objeví. Je třeba, aby to byl někdo, komu důvěřujete. Může to být partner, přítel nebo terapeut, ale hlavně ať je to někdo, kdo umí dobře naslouchat a nebude vás posuzovat za to, co mu sdělíte. Praxe ukazuje, že je dobré poznat i zkušenosti druhých – pomáhá to s pochopením celého procesu a také vás to podpoří v tom, abyste celý systém prošli až do konce.

Ideální je spolupracovat s terapeutem nebo léčitelem, který vás umí podpořit, umí se na vás soustředit a naslouchat. Tuto podporu vám pro případ potřeby nabízejí Pavel a Tamara a jejich prostřednictvím v případě potřeby i já.

 

První esence v řadě: Vnitřní práce (Inner Work)

Vnitřní práce byla vytvořena, aby vám pomohla nahlédnout dovnitř, vejít do kontaktu s nevyřešenými emocionálními záležitostmi a spojit se s pocity, které je nutné procítit a vyjádřit, aby mohlo dojít k vyléčení. Esence v této kombinaci pracují v synergii, aby vás jemně podpořily a daly vám pocit bezpečí a odvahy na vaší cestě do svého nitra.

Při užívání Vnitřní práce si můžete dobře všimnout, že se objevují rozličné pocity. Hlavní pocity mohou být hněv a smutek nebo žal. Mohou se objevit v různých časech a zpočátku nemusíte vůbec rozumět tomu, odkud přišly. To je normální.

Abyste dokázali rozpustit emocionální zátěž, kterou si nesete, je nutné uvolnit ji, a to nutně vede k slzám nebo hněvu. Vyplakání našeho smutku a žalu z naší minulosti je ten nejjednodušší a nejvíce transformující lidský čin – a ten doslova mění chemii mozku a umožňuje v nás zrod nových duchovních cest. Takže až se vynoří smutek, důvěřujte mu, buďte s ním a dejte si svolení k jeho vyplakání. To je ta nejzdravější věc, kterou můžete udělat pro své tělo, mysl a duši!

Totéž platí pro práci s hluboce potlačeným hněvem a vztekem, který je nutno fyzicky projevit, aby se uvolnil z těla. Najděte si způsoby, jak jej projevíte, aniž byste ublížili sobě nebo druhým nebo abyste něco nepoškodili. Nejlepší způsob, který mne napadá, je bušit do polštářů nebo matrací a přitom vykřičet, jak moc se hněváte (když je někdo nablízku, můžete křičet do polštáře).

Rozhodně nechejte ten hněv plynout!

Pod hněvem je vždy ukryt žal, a tak přijměte svůj hněv, dovolte si být navztekaní a berte to jako cestu, jak vejít do kontaktu s hlubokým smutkem a žalem, který leží pod tím.

Pokud najdete hluboký hněv, který se vám nedaří řešit, pak doporučuji přidat si k Vnitřní práci esenci Zdravý hněv. Můžete je buď zkombinovat (užívat je společně) nebo užívat každou zvlášť, ale obě v průběhu téhož dne.

Pokud najdete hluboký žal a nedaří se vám ho řešit, pak doporučuji k Vnitřní práci přidat Truchlící srdce.

 

Pár slov o esencích, které tvoří kombinaci Vnitřní práce

Lvíče – darem této esence je síla a odvaha, kterou esence dodává vašemu vnitřnímu dítěti, které trpělo a potřebuje vyléčit. Řešení našich neuzavřených záležitostí zahrnuje práci s našimi strachy a kontakt s pocity, které bychom raději neměli. Lvíče nám jemně dodává odvahu a sílu, abychom právě toto dokázali udělat.

Slůně – pomáhá dítěti v nás cítit se bezpečně a chráněně, a přitom ne opuštěně. Pro vyjádření nevyřešených pocitů se potřebujeme cítit v bezpečí a Slůně nám tak pomáhá při hledání a řešení toho, co potřebujeme vyléčit.

Mýval – pomáhá nám odkrýt pravdu, podívat se za masky, které nosíme a skrýváme tak skutečnost před sebou a také před druhými. Tak nám Mýval velice pomůže při kontaktu s částmi nás samých, které bychom raději neviděli a které raději popíráme.

Netopýr – podporuje nás při setkání s naším stínem a s naší osobní temnotou, při vědomém pronikání do nich s minimem strachu.

Hroch – pomáhá nám kontaktovat, procítit a vyjádřit naše hluboké pocity. Jedna věc je intelektuálně přemýšlet o našich nevyřešených zraněních z minulosti, diskutovat o nich a být si jich vědom. Jiná věc ale je plně je procítit, uvědomit si emocionální vliv toho, že si tato zranění neseme tak dlouho, projevit je a konečně uvolnit smutek a slzy. To vše nám pomůže udělat Hroch.