Tento článek vyšel před lety v našem starším e-shopu. Čakrové esence stále patří k veledůležitým a osvědčeným esencím Dirka Albrodta, proto vám tento text přinášíme po letech znovu. Série bude mít sedm pokračování, přesně tak, jak Pavel esence užíval.

První čakra

28. 7. První čakrovou esenci jsem si vzal jeden den před odjezdem na dovolenou do Jižních Čech. Chtěl jsem každou z esencí užívat přesně týden, ale u první jsem cítil, že ji chci užívat déle a vytvořit si tím dobrý základ pro působení ostatních čakrových esencí. Začal jsem si ji tedy brát již ve čtvrtek.

Když jsem připravoval auto v garáži, padl mi zrak na kočičí přepravku a napadlo mne „co kdyby ji syn potřeboval, kdyby bylo něco s kočkou, až budeme na dovolené…“ Myšlenku jsem hned zapudil a jel domů. Večer se naší kočce Otylce začalo zavírat levé oko a bylo evidentní, že v něm má zánět. V pátek ráno jsme tedy namísto na dovolenou vyrazili k veterináři.

Podotýkám, že esence pro první čakru mi nedala klidu a užíval jsem ji zcela nezřízeně a bez ohledu na doporučení výrobce až sedmkrát za den – a neředěnou. Neustále jsem ji potřeboval.

Když jsem dorazil k veterináři, nebylo tam kde zaparkovat, protože se zde opravovala silnice. Na chodníku bylo jedno místo, kde se občas parkuje, tak jsem tam zajel, ale v tu chvíli se uvolnilo místo jinde. Tak jsem se vrátil a přeparkoval. Při tomto neškodném manévru jsem prořízl jednu z pneumatik – neznámo o co, nic ostrého jsem tam pak nenašel. Veterinář vyšetřil kočku, vzal si šest stovek a poradil mi dobrý pneuservis, kam sám jezdí. Dojel jsem tam krokem i s kočkou, dítětem v autě a jízdním kolem na střeše. Servismen spráskl ruce a řekl, že takto ojeté pneumatiky už spravovat nebude. Po krátkém smlouvání jsem z něj vymámil „letní slevu“ a za pouhých 9 tisíc Kč jsem měl během chvíle čtyři nové pneumatiky. Ovšem tak precizně připravené, že jsem to v žádném servisu nikdy nezažil.

Když jsem se z toho vzpamatoval, došla mi jasná souvislost – první čakra má na starosti spojení se zemí, a to už se staršími pneumatikami nebylo dobré… S odevzdaností jsem očekával, kolik mě ještě ty čakrové esence budou stát, než se dostanu až k sedmé.

Podotýkám, že mám rád, když se věci řeší, takže všechny esence užívám v koncentrátu, což pro někoho nemusí být vůbec optimální – může být vhodnější si esence ředit podle návodu.

29. 7. Na dovolené jsem chodil v celkem zánovních botách po nádherném jihočeském městě Písku. Jednoho dne jsem s údivem zjistil, že mi zcela bez rozloučení upadla v podstatě celá podrážka u levé boty. Opět jsem tedy řešil spojení se zemí, tentokrát to ale spravilo lepidlo asi za 60.- Kč a pár minut práce.

Pokračování příště…