Tuto čakru jsem už kdysi užíval samostatně a pamatuji si, že mne celkově zjemnila. Pociťoval jsem to i ve způsobu vyjadřování (nějak mi najednou nešlo říkat sprostá slova) a ještě v něčem jiném :-). Byl jsem tedy zvědav, jak se tato esence projeví tentokrát.

Druhý den (reaguji totiž rychle, někdy ještě PŘED užíváním esence) jsme byli v přírodě a já jsem zůstal chvíli sám. Najednou se mi udělalo dost nevolno od žaludku a v tom okamžiku jsem si uvědomil jednu velice ošklivou vlastnost, kterou jsem měl – používal jsem často kritiku jako nástroj „zlepšení věcí“. Když mi došla obludnost této mé dlouhá léta oblíbené metody, zalil mě hluboký stud. Snažil jsem se s tím nějak vyrovnat sám, ale pak jsem uznal, že to není řešení. Když jsem se znovu setkal se ženou, sebral jsem odvahu a velice jsem se jí omluvil za všechny kritiky, které ode mne za posledních pár let vyslechla. Uznal jsem její způsob řešení věcí, najednou jsem viděl vše z úplně jiného úhlu pohledu a cítil jsem, že už nechci ve starém zlozvyku pokračovat. Milionová esence!!!

První a druhá čakra mne zcela překvapivě vedly i k velmi silnému a nečekanému loučení s krásnou a romantickou minulostí, která sahala až do nejútlejšího dětství. Pochopil jsem, že i krásné vzpomínky mne brzdí a blokují („bývali jsme chudí, ale šťastní“ atp.).

V době užívání druhé čakry jsem navštívil během jediného týdne čtyři rodiny příbuzných, kteří přímo souvisejí s mým dětstvím. Také jsem navštívil přátele, kteří souvisejí s mou kariérou a kurzy, které jsem dělal v minulých letech. I u nich jsem prodělal „mentální rozloučení“ s další velmi pozitivní minulostí. Kromě toho jsem se rozloučil s řadou míst, kde jsem prožil krásné zážitky. Bylo to velmi osvobozující a cítil jsem, že se otevírám novým možnostem.

Pokračování příště…